Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте. Сдобил съм се с оригинален албум. Измъчи ме обаче песен от това аудио CD. Плеъра я зарежда с времетраене, но когато стигне до нея или аз пусна песента, след 5 мълчаливи секунди прехвърля на следващата песен, а времетраенето на въпросната песен изчезва. Риперите EAC, AVS Audio Converter и Adobe Audition рипват безпроблемно (без грешки) въпросната песен от компакт диска в PCM WAV формат, който плеъра отново не разпознава. В информацията му за кодека имам празни блокове, никакво инфо за песента, докато за останалите песни ми дава инфо: PCM S16 LE (s16l). Adobe Audition успява да зареди песента и тя се вижда в уейв диаграмата и песента се просвирва и се чува абсолютно нормално. Но при запазването отново излиза мълчание. Плеъра не иска да я пусне. Опита да я обърна на FLAC дава кофти резултат. Чува се ефект на прехвърляне като задържане на бутон за бързо превъртане на аудио уредба. Опитвам се да спася песента но не знам как? Adobe Audition единсвен я просвирва, но не може да запази уейва. Озадачен съм защо се приема от риперите за нормална без проблеми, но на практика не се възпроизвежда и изходния формат е същия "брак"? На какво се дължи този проблем, тази разлика от другите песни? Някой има ли вина за това и въобще какво се опитвам да пусна? Има ли начин да накарам Adobe Audition да я запази lossless?

Link to comment
Сподели другаде

Кой е албумът? Коя е пътеката? Коя е версията на EAC?

 

Албумът е издаден 2007-ма година. Пътеката е седма. Версията на EAC е Exact Audio Copy 1.0 Beta 3

Тук съм пуснал временно песента като PCM WAV, ако някой успее да разгадае и спаси. Надявам се да има начин за спасение? Единствено Adobe Audition успя да я прочете и просвири, но не може да запази. Всички програми я запазват както Audition го прави - в същото състояние и формат.

 

post-25327-0-02550500-1413375714_thumb.png

 

post-25327-0-96561500-1413375719_thumb.png

 

post-25327-0-66127200-1413375724_thumb.png

 

post-25327-0-13559700-1413375733_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Така и не каза кой е албумът. През 2007 година има издадени доста албуми.

 

Колкото до конкретната пътека, файлът се възпроизвежда и конвертира напълно нормално, поне от foobar2000. Т.е. във файла проблем не виждам.

Link to comment
Сподели другаде

Колкото до конкретната пътека, файлът се възпроизвежда и конвертира напълно нормално, поне от foobar2000. Т.е. във файла проблем не виждам.

 

Вярно foobar2000 го чете. :desert:

Констатирах, че всички програми (EAC, Adobe Audition, AVS Audio Converter) рипват песента еднакво. Те преобразуват песента в същото нечетящо се "нещо" когато става дума за WAV и в редовен четящ се FLAC

 

- Останалите песни от албума нямат проблем с WAV при възпроизвеждане от VLC Media Player. Сега не знам как трябва да се нареди пъзела :juggle: Дали трябва да се вини автора на VLC или може би издателя на диска има вина, задето едната песен е различна? :unsure: Трябва ли да се поправи плеъра?

- Другия въпрос: EAC и AVS Audio Converter ми правят ендаква компресия от 951 Kbps, докато foobar2000 при зададена най-ниска компресия ми дава 997 Kbps. Кой от двата FLAC е за предпочитане да си запазя?

Link to comment
Сподели другаде

- Останалите песни от албума нямат проблем с WAV при възпроизвеждане от VLC Media Player. Сега не знам как трябва да се нареди пъзела :juggle: Дали трябва да се вини автора на VLC или може би издателя на диска има вина, задето едната песен е различна? :unsure: Трябва ли да се поправи плеъра?

Редно е да тестваш и други плеъри дали четат въпросния WAV файл коректно. Ако само VLC Media Player не го чете както трябва, значи проблемът е точно в плеъра и проблемът не е във файла изобщо.

 

- Другия въпрос: EAC и AVS Audio Converter ми правят ендаква компресия от 951 Kbps, докато foobar2000 при зададена най-ниска компресия ми дава 997 Kbps. Кой от двата FLAC е за предпочитане да си запазя?

Най-вероятно програмите използват различна версия на енкодера. Няма значение кой файл запазиш, защото качеството им е еднакво.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...