Jump to content

Какво означава _о.jpg и как може да стане _n.jpg


Препоръчан пост

Здравейте!

Изтеглям снимки от Facebook и ги записвам на диска на лаптопа, за да ми са подръка, като ми домъчнее за внучетата.

Снимките гледам на телевизора чрез Домашний медия сервер. Оказа се обаче, че телевизора не разчита файлове, които завършват с _о.jpg след цифровото означение. Без проблеми чете файлове с означение _n.jpg. Телевизора е ORION T32-DLED-S. Всъщност поддържаните формати са .jpg, .jpeg и .bmp.

Питането ми е може ли o.jpg да стане n.jpg, или .bm?

Link to comment
Сподели другаде

Длъжен съм да съобщя, че съм самоук лаик. Ето защо не се учудвайте, че не зная какво е това преименуване, нито как се прави. Бих желал да ми посочите евентуално някаква програма, която да се справи с проблема, ако разбира се е възможно.

Link to comment
Сподели другаде

След като кликнеш с десен бутон върху снимката,от менюто почти най долу има "преименувай".Кликаш там с ляв бутон и преименуваш както искаш.

Link to comment
Сподели другаде

След упорито ровене из нета изрових една програмка, която реши проблема. Програмата е Pixillion Image Converter Plus. Много удобна за работа, дори за слабо грамотни компютърно люде като мен. Благодаря на GOGULEF за проявената съпричастност.

Link to comment
Сподели другаде

След упорито ровене из нета изрових една програмка, която реши проблема. Програмата е Pixillion Image Converter Plus. Много удобна за работа, дори за слабо грамотни компютърно люде като мен. Благодаря на GOGULEF за проявената съпричастност.

Освен че си намерил програмата, тя трябва да се използва. По никакъв начин не се разбира как си я употребил, освен че си я намерил само. Което ме навежда на мисълта, че нищо не си правил.
Link to comment
Сподели другаде

Освен че си намерил програмата, тя трябва да се използва. По никакъв начин не се разбира как си я употребил, освен че си я намерил само. Което ме навежда на мисълта, че нищо не си правил.

При отваряне на програмата се открива прозорец, в горната лява част на който има бутон Add File(s). С него се отваря списъка на файловете записани на диска. Избирам диск "D", "СНИМКИ" и след това съответната папка със снимки. Маркирам желаната снимка (в случая всички снимки).

Отварям маркираните файлове, Натискам "CONVERT" и готово. След това спирам медия сървъра, сканирам снимките и го пускам отново. Същите снимки, които до вчера не искаше да възпроизведе сега телевизора си ги възпроизвежда в цялата им красота. 

Благодаря за вниманието!

Link to comment
Сподели другаде

Фейсбук предлага изображенията в JPG, какъвто телевизора четял, но не му четял. Потребителя ги конвертирал от JPG в JPG и това решило проблема. :D

За конверт на снимките стават почти всички програми за изображения и редакция, не е необходимо да ползваш точно тази, която си назовал.

Link to comment
Сподели другаде

Както писах в началото, аз съм неграмотен компютърно лаик. Не разбирам нито от формати, нито от програми. Просто прилагам някои знания, до които съм стигнал или от собствен опит или от знаещи хора. Използвам тази програма, просто защото попаднах на нея и тя отговори на изискването ми да бъде достатъчно проста, за да мога да се справя с нея. 

В крайна сметка аз съм потребител, който иска да се кефи от общуването в нета, да си гледа клипчета и снимки и др. подобни. В случая не ме интересува кое как и защо е станало, защото и да ми кажете, няма да го разбера. Важното е че мога да гледам всякакви снимки на телевизора.

Благодаря още веднъж за проявеното съпричастие към проблема ми, който както усещам не е никакъв проблем, но за хора като вас.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...