Jump to content

Проблем с HDMI и монитор


Препоръчан пост

Предварително се извинявам, ако вече има подобна тема или е трябвало да си постна проблема в някоя вече съсдадена тема!

Та проблема ми е следният - изведнъж HDMI кабелът ми отказа да работи и телевизора само премигваше, губейки връзка. На няколко пъти смених слотовете на телевизора, но пак ми даваше същия проблем. Хубавото беше, че поне след като прекъсне и ми изпише на телевизора, че няма сигнал, монитора на PC-то ми се пускаше. Сега обаче и това не става, компютъра си работи, монитора изписва, че влиза в Sleep mode и до там, нито ТВ-то дава сигнал от комоютъра, нито монитора работи, а самия компютър си е пуснат.
Малко нескопосано се изказах, ама съм си неандерталка, ще съм много благодарна, ако някой има идея как да си пусна поне монитора, за да мога да работя с компютъра. Предварително благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Рестартирах го ента пъти, гасих го от захранване, изключвах и включвах жака на монитора и на HDMI-a, като го рестартирам си включва монитора или ТВ-то в зависимост кое съм пуснала, зарежда прозореца на уиндолс и после на монитора ми изписва sleep mode и изключва, а ако е на ТВ директно ми изписва няма сигнал. Видеокартата ми е nVidia Geforce

Link to comment
Сподели другаде

При включен само един кабел във видеокартата, също няма сигнал, така ли да разбирам?

Може да се опита влизане във Safe Mode на Windows, за да видим, дали проблемът не е софтуерен. 

Другото за което се сещам в момента е, ако видеокартата е на отделен слот, да бъде наместена хубаво в слота.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря много за съдействието, но прецених, че ще е най-добре утре да го занеса на техних, да не взема да оплескам нещо с незнанието си и направо да си сменя видеокартата с по-нова, тъй-като тази е с DVI и направо ще си сложа HDMI. Още веднъж благодаря :-)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...