Jump to content

Препоръка за закупуване на видео карта!


Препоръчан пост

Привет!

 

Моля да ми препоръчате видео карта до 130 лв.

 

По възможност бих искал да е с 2gb и да е с 384 бита PCE-Expres (2.0) ,или видео карта с 1gb 384 бита PCI-Expres (2.0)!

 

Замалко да пропусна и да не е с радиаторче,а с вентилаторче! ;)

 

 

Благодаря предварително за препоръките!

Link to comment
Сподели другаде

Какви са другите компоненти?

 

Каква ми е конфигурацията ли?

 

Ако питаш  за това ето това ми е дъното - - - > MS 7236

 

П.П.

Надявам се не ме питаш с цел да ми кажеш,че за това дъно не си заслужава,да правя промени!

 

Просто в момента искам съвет при избора на видео карта с посочените по-горе характеристики!

Link to comment
Сподели другаде

Захранване? Рам памет? Процесор?

Надявам се не ме питаш с цел да ми кажеш,че за това дъно не си заслужава,да правя промени!

Питам, защото без другите компоненти не може да се подбере подходяща видео карта.

Link to comment
Сподели другаде

За толкова пари е доста тегаво да се намери прилична видеокарта. Ето една добра за тези пари. Надявам се 9 кинта отгоре не са проблем.

 

По възможност бих искал да е с 2gb

2GB..... изключено..... с този процесор.

и да е с 384 бита

Картите с такава шина вървят от 300 лева нагоре.

Link to comment
Сподели другаде

За толкова пари е доста тегаво да се намери прилична видеокарта. Ето една добра за тези пари. Надявам се 9 кинта отгоре не са проблем.

 

Не са проблем 9 лв разбира се,благодаря за препоръката!

 

Само да попитам 128 бита,нормално ли е за моята конфигурация?

 

 

Да не говорим, че подобна шина не е задължителна за добра производителност.

 

Night_Raven,a можеш ли да ми предложиш нещо подходящо за тази конфигурация (независимо колко гб/мб ще е видео картата и колко бита)?

Link to comment
Сподели другаде

Преди малко попаднах на тази видео карта  - - - > SAPPHIRE R7 240, 1GB, GDDR5 ,какво ви е мнението,добра ли е видео картата?

 

1 GB

 

GDDR5

 

4600 MHz

 

128-bit

 

D-Sub(VGA) HDMI (with 3D) Single-Link DVI-D

 

150(L)X105(W)X15(H) mm Size

 

Advanced GDDR5 Memory Technology, AMD Stream Technology, AMD Avivo HD (DVD/HD-DVD/Blu-ray Playback), AMD CrossFireX™ Multi-GPU Technology , AMD HD3D Technology, 28 nm GCN (Graphic Core Next) Architecture, PCI Express 3.0, DirectX® 11.2, OpenGL 4.3, Mantl

 

И още нещо,което ме вълнува в момента е,каква е разликата между PCI-E (2.0) и PCI Express 3.0?

Мога ли да поставя видео карта - PCI Express 3.0 ,а всъщност самия слот да е PCI-E (2.0)?

 

Да не би да е нещо подобно както при USB-тата - порт 2.0 и 3.0 (за по бърз обмен на данни) ?

Link to comment
Сподели другаде

И още нещо,което ме вълнува в момента е,каква е разликата между PCI-E (2.0) и PCI Express 3.0?

Да не би да е нещо подобно както при USB-тата - порт 2.0 и 3.0 (за по бърз обмен на данни) ?

По голяма скорост на трансфер.

  • PCIE 2 - 500 MB/s  
  • PCIE 3 - 1 GB/s
Мога ли да поставя видео карта - PCI Express 3.0 ,а всъщност самия слот да е PCI-E (2.0)?

Можеш.

Link to comment
Сподели другаде

По голяма скорост на трансфер.

  • PCIE 2 - 500 MB/s  
  • PCIE 3 - 1 GB/s

Можеш.

 

Значи е същото,както предположих,че става с порт 2.0 и 3.0 на USB-тата! :)

 

Благодаря за инфото и препоръката! :gentlemen:

Link to comment
Сподели другаде

Само да попитам 128 бита,нормално ли е за моята конфигурация?

Не знам какво разбираш под „нормално“. Ако имаш предвид дали видео картите с по-широка шина ще бъдат спънати от останалите ти компоненти, то да, макар причината да не само шината.

 

Night_Raven,a можеш ли да ми предложиш нещо подходящо за тази конфигурация (независимо колко гб/мб ще е видео картата и колко бита)?

 

Преди малко попаднах на тази видео карта  - - - > SAPPHIRE R7 240, 1GB, GDDR5 ,какво ви е мнението,добра ли е видео картата?

Ами, слабичка е като цяло, но пък има някои предимства пред други карти. Ако кажеш за какво ще се използва системата и какви игри възнамеряваш да играеш, може би по-лесно ще се избере продукт.

 

И още нещо,което ме вълнува в момента е,каква е разликата между PCI-E (2.0) и PCI Express 3.0?

Основното предимство е значително по-големият пренос на данни. Има и други, но те са значително по-малки.

 

Мога ли да поставя видео карта - PCI Express 3.0 ,а всъщност самия слот да е PCI-E (2.0)?

Можеш да монтираш PCI Express 3.0 видео карта и на PCI Express 1.0 слот. Просто няма да можеш да се възползваш от предимствата на по-новата версия на интерфейса на самата карта.
Link to comment
Сподели другаде

Не знам какво разбираш под „нормално“. Ако имаш предвид дали видео картите с по-широка шина ще бъдат спънати от останалите ти компоненти, то да, макар причината да не само шината.

 

Ами, слабичка е като цяло, но пък има някои предимства пред други карти. Ако кажеш за какво ще се използва системата и какви игри възнамеряваш да играеш, може би по-лесно ще се избере продукт.

 

Основното предимство е значително по-големият пренос на данни. Има и други, но те са значително по-малки.

 

Можеш да монтираш PCI Express 3.0 видео карта и на PCI Express 1.0 слот. Просто няма да можеш да се възползваш от предимствата на по-новата версия на интерфейса на самата карта.

 

Благодаря за инфото Night_Raven! :gentlemen:

 

Значи,игри няма да играя,или ако играя,няма да е нещо натоварващо,или извън изискванията на игрите!

 

Все пак се съобразявам с изискванията,които се налагат от прозводителите на игри!

 

По принцип новата видео карта ми се иска по бързичко да конвертира видео клипчетата и филмите,които обработвам!

 

А иначе,да попитам още нещо,сега се сетих,при смяна на "новата" видео карта рам паметта ми ще се увеличи ли точно на 4гб ,или ще си остане отново 3,12ГБ

 

В момента рам паметта ми е 3,12гб,като се има в предвид,че съм с 64 битова операционна с-ма на седмицата!

 

П.П.

Бях сложил преди Vista Ultimate OEM и имах точно 4гб,но преди да стартира,явно изключваше за момент видео картата,за да нагласи нещата с рам паметта,верно малко повече време отнемаше,за да се включи,но когато компютъра стартираше беше точно с 4гб рам памет!

 

П.П. 2

Иначе в момента,видео картата,която ползвам е (Asus) Nvidia GeForce 210 32 бит 512мб

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...