Jump to content

Какво мислите за тази конфигурация за Лаптоп


Препоръчан пост

Марка Асус характеристики 
DISPLAY 18.4" (46.70СМ) 16:9 FHD 1920X1080 LEDCPU INTEL® CORE™ I5-3210M 2.5 GHZ 3M CACHE,RAM 16 GB DDR3HDD 3 TB SATA 7200 RPMVIDEO NVIDIA® GEFORCE® 630M 1GB DDR3 VRAM,DVD RW SUPER MULTI DLWLAN 802.11 B/G/N, WEBCAM 0.3MPXLUSB 3.0, VGA, HDMI, 4-IN-1 CARDREADERТЕГЛО 4 КГ

Моля Всеки да си кажи мнението. Според мен малко видео картата му е слаба.

Link to comment
Сподели другаде

От доста време не играя игри.По принцип след време може ли да се смени видеокартата на лаптопа с друга по силна знам,че не е лесна смяната на видеокарта на лаптопа отколкото на настолния компютър.

Link to comment
Сподели другаде

Картата ще ти спъва процесора и рамта при игрите.
А за смяната, видео чипът е запоен към дънната платка и трябва да се разпои стария и да се запои новият... 
Щом не го ползваш за игри е добър, дори ще ти вървят заглавия като Crisys 3, Assassin's Creed Black Flag, Metro: Last Light :)
Аз съм с Acer Aspire 5750G и успях да ги изиграя на High/Low/Medium. :)

Link to comment
Сподели другаде

От доста време не играя игри.По принцип след време може ли да се смени видеокартата на лаптопа с друга по силна знам,че не е лесна смяната на видеокарта на лаптопа отколкото на настолния компютър.

Ами, значи ще ти е достатъчен лаптопът. Може би дори предостатъчен. Видео картите обикновено не подлежат на смяна. На теория могат да се сменят, дори чиповете да са запоени на дънната платка, но това струва доста и крие рискове.

 

Щом не го ползваш за игри е добър, дори ще ти вървят заглавия като Crisys 3, Assassin's Creed Black Flag, Metro: Last Light :)

Аз съм с Acer Aspire 5750G и успях да ги изиграя на High/Low/Medium. :)

Не мога да ти опиша колко малко вярвам, че си изиграл която и да била от тези три игри на High, че дори и на Medium.
Link to comment
Сподели другаде

Ами, значи ще ти е достатъчен лаптопът. Може би дори предостатъчен. Видео картите обикновено не подлежат на смяна. На теория могат да се сменят, дори чиповете да са запоени на дънната платка, но това струва доста и крие рискове.

 

Не мога да ти опиша колко малко вярвам, че си изиграл която и да била от тези три игри на High, че дори и на Medium.

Не ги играя на Full HD а на 1366x768, така че колкото и да се съмняваш си е така...

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Ако ще гледаш филми и се кефиш поради тази причина на големия дисплей - не бързай!Намери с аналогична матрица и си пусни какво да е филмче от флашка - забележи дали се налага да наклониш екрана към теб, така че да направи остър ъгъл с клавиатурата, при всички положения по-малък от 90 градуса. Пробвай и тогава вземи решението.Аз никога няма да си купя лаптоп с толкова голям екран, т.е. толкова голям! Функцията на лаптопа е да е преносим, да може да издържи известно време на батерия и много често се използва не върху масата, а върху бедрата... Този е големичък - повечко ток ще харчи. Не си написал цената! А като я напишеш влез в кой да е сайт за продажба на преносими компютрии виж за същите пари някой 15 инчов с IPS матрица дали не се вмества в същия бюджет!Драсни после някой и друг ред и Късмет!

Ако ще гледаш филми и се кефиш поради тази причина на големия дисплей - не бързай!Намери с аналогична матрица и си пусни какво да е филмче от флашка - забележи дали се налага да наклониш екрана към теб, така че да направи остър ъгъл с клавиатурата, при всички положения по-малък от 90 градуса. Пробвай и тогава вземи решението.Аз никога няма да си купя лаптоп с толкова голям екран, т.е. толкова голям! Функцията на лаптопа е да е преносим, да може да издържи известно време на батерия и много често се използва не върху масата, а върху бедрата... Този е големичък - повечко ток ще харчи. Не си написал цената! А като я напишеш влез в кой да е сайт за продажба на преносими компютри и виж за същите пари някой 15 инчов с IPS матрица дали не се вмества в същия бюджет!Драсни после някой и друг ред и Късмет!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...