Jump to content

Питане за ПреИнсталация на ХП


quattro

Препоръчан пост

Здравейте. Понеже компютъра не е пре-инсталирван отдавна и много взе да бави и искам да пре-инсталирам само единия диск т.е Диск "D" защото ако тръгна да преинсталирам и С, няма да стане понеже нямам дисковете с драйверите. Та въпросът ми е как да пре-инсталирам само диск D? Тоест да изчистя всичко на него и да започна наново?

Link to comment
Сподели другаде

Целта на занятието е да преинсталираш операционната система (която в момента е Windows XP) ли е? По подрацбиране, операционната система се инсталира на дял от твърдия диск, означаван като "C", което не значи че съответният дял не може да се означава и с друга буква. Във всеки случай, инсталацията на операционната система се включва в само един дял, а не в няколо. Така че, ако искаш да преинсталираш, трябва да форматираш (изтриеш) точно този дял, на който е инсталирана ОС (дялът, на който се намира папката WINDOWS). Ръководство за преинсталация на Windows XP има тук

Link to comment
Сподели другаде

Понеже нямам дисковете с драйверите както споменах затова не мога да пре-инсталирам диск С, в който се намира уиндоуса. Искам само да си изчистя диск D . Предполагам, че ще се отрази добре на компютъра.

Link to comment
Сподели другаде

Чисти глупости говориш, може би не го съзнаваш. Операционната система ти е на C:\ и компютъра работи с него, така че, ако искаш нова преинсталация, то просто преинсталираш на същия дял. А D:\ си е за съхранение на данните обикновено. Може и да е празен, разбира се, много хора свалят и бутат всичко в C:\, после се чудят къде им е мястото и защо изчезва, а другия им стои празен - просто не се сещат хората. Внимавай да не си изтриеш нещо, което ти трябва и после да няма нова тема тук... Драйверите се свалят от интернет след преинсталацията, щом нямаш диск - само трябва да имаш интернет. Това може и да не се случи, ако преинсталираш с архаичния вече Windows XP. Windows 7 има обикновено драйвери в себе си за интернет и останалото.

Link to comment
Сподели другаде

Добре. Може и да не се изразих правилно. Ще опитам отново. Компютъра е на един приятел и той е доста стар, но като го попитах дали има дискове с драйверите той отговори, че ги няма. Което означава, че без драйверите не мога да пре-инсталирам изцяло компютъра, тъй като от интернета не знам по какъв начин да намеря точните драйвери. И понеже много му цикли компютъра ми се искаше поне да изчистя диск D по някакъв начин, без да пипам диск С в който се намира самият уиндоус, драйвери и всички други неща. Така че може би не формирах правилно заглавието затова ви подведох, за което се извинявам много.

Link to comment
Сподели другаде

С помощта на програмата AIDA64 виж какъв е хардуера и свалете предварително драйверите за дъното според модела му. Или може с програмата CPU-Z, там също има модела на дъното. После преинсталирайте Windows XP, без да закачате другия дял.

Link to comment
Сподели другаде

Драйвърите на XP се инсталират като дадеш ъпдейт от неразпознатото устройство в диспечера за устройства. Ако не ги намира (някои няма да ги намери) трябва да ти дам диска с универсални драйвъри, от където ще си намери необходимото. Само не употребявай програма за драйвъри, че жална ти майка после!

Link to comment
Сподели другаде

То ако работи бавно и да изчистиш диск D: не вярвам много да помогне.А за драйверите най-лесно е с някой DriverPack,като този например.Но не винаги намира всичките  така че все ще се наложи да търсиш някой драйвер.

Link to comment
Сподели другаде

Господа... има една програма Aida 64, с която може да намерите имената на вашите устройства и да си изтеглите драйвърите... а след това, има едно нещо наречено "Флаш драйв" или накратко "флашка"...
Както каза Nazikov .....

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря на всички за отзивчивостта.

 

Драйвърите на XP се инсталират като дадеш ъпдейт от неразпознатото устройство в диспечера за устройства. Ако не ги намира (някои няма да ги намери) трябва да ти дам диска с универсални драйвъри, от където ще си намери необходимото. Само не употребявай програма за драйвъри, че жална ти майка после!

 Не ми се иска да рискувам тогава.. Възможно ли е както казваш да ми дадеш този диск с универсални драйвъри? Или да рискувам от някоя програма? Пробвах една от програмите казани по горе : Aida64, но нещо не ми е много ясно.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря на всички за отзивчивостта.

 

 Не ми се иска да рискувам тогава.. Възможно ли е както казваш да ми дадеш този диск с универсални драйвъри? Или да рискувам от някоя програма? Пробвах една от програмите казани по горе : Aida64, но нещо не ми е много ясно.

Погледни имената на Lan картата, Видео Процесора, звуковата карта и дънната платка и напиши в Google: Drivers for (името на частта)  windows xp x32 или x64 според версията !

Примерно Drivers for nVidia GeForce 540M win7 x64

Link to comment
Сподели другаде

Aaster23, супер си. Тази идея също ще я пробвам. Само още един въпрос към теб и приключвам. Кое се води името на ЛАН картата в тази програма Aida64? Network > Windows Network > Network Adapter? Това ли е името на картата?

Link to comment
Сподели другаде

Така нищо няма да намери, търси се по Device Instance ID. Къде да го намери? Отваря Device Manager , цъка два пъти на непознатото устройство, отива на Details , отваря Device Instance ID и копира всичко в големия прозорец. После го слага в Гугъла и търси по него драйвера.

Link to comment
Сподели другаде

Опитах това на моя компютър току що. Но това са някакви числа и букви които гласят това : PCI\VEN_1002&DEV_5B63&SUBSYS_0580174B&REV_00\4&24AE49A5&0&0008. Написах в гугъл без резултат? Или аз нещо не правя правилно

Link to comment
Сподели другаде

За да не отварям друга тема ще попитам тук. Да ме посъветвате за някоя Антивирусна, която да не товари много компютъра,

но също така да е ефикасна и безплатна разбира се.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...