Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблем с кабелен интернет и рутер !

• Моля, влезте, за да отговорите
4 отговора по тази тема

#1 StuFF

StuFF

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 101 мнения

Публикувано: 24 April 2014 - 14:58

Здравейте! Искам да ви попитам един въпрос!

Ако кабелният интернет ми е в настолният компютър , и имам рутер ( за да мога да си свържа лаптопа и смартТВ с интернет ) при спирането на настолният компютър , рутерът ще подава ли wi-fi връзка към другите две?

#2 アニメファン

アニメファン

エフゲニー ボグダノフ

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 439 мнения
  • Живущ в:Гр.Карлово

Публикувано: 24 April 2014 - 17:12

не виждам защо да не подава сигнал,при положение че кабела за интернета ти влиза в рутера и след това от рутера вече ти влиза в настолния компютър и на другите места

Rock 'n Roll angels bring thyn Hard Rock Hallelujah Demons and angels all in one have arrived Rock 'n Roll angels bring thyn Hard Rock Hallelujah In God's creation supernatural high

#3 TheSmoKeR

TheSmoKeR

House Maniac

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 123 мнения
  • Живущ в:Ibiza
  • Интереси:Компютри,софтуер

Публикувано: 24 April 2014 - 17:41

Докато не спре рутера ще имате връзка.

God is a Dj and House is My Religion

userbar.png

#4 StuFF

StuFF

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 101 мнения

Публикувано: 24 April 2014 - 17:56

Благодаря ви много за бързите отговори ! Всичко за сега е добре освен това , че немога да намеря номера на IP шлюза ми за да го въведа , дава ми че няма информация за него ( защото прочетох от 2-3 места и стигнах до едно и също място за търсене на инфо отностно него т.е от лок. ми мрежа ) но там дава , че няма инфо. с Win7 съм ако има значение. Някой може ли да даде идея от каде да го проверЯ?

#5 TheSmoKeR

TheSmoKeR

House Maniac

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 123 мнения
  • Живущ в:Ibiza
  • Интереси:Компютри,софтуер

Публикувано: 24 April 2014 - 21:36

Къде точно трябва да го въведете?Адреса на шлюза е адреса на рутера чрез който се свързвате в интернет,в случая предполагам безжичния рутер.Но не мога да разбера защо трябва да го въведете след като на почти всички домашни рутери имат включен по подразбиране DHCP сървър.Просто се свържете към безжичната мрежа и задайте на компютъра си да получава IP адреса автоматично.

God is a Dj and House is My Religion

userbar.png

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители