Jump to content

Смяна на порта на слушалките с порта на микрофона


Препоръчан пост

Алтернативен вариант е си вземеш външна звукова карта на USB. Струва от порядъка на 10-20 лева. Не си описал какъв е проблема, но можеш да пръснеш в жака малко контактен спрей при изключен лаптоп. След това вкарай и изкарай 10-15 пъти слушалките /или колонките/ в жака. Ако е бил зацапан може да се оправи.

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай с буксата за слушалки и на "фронт панела"-ako имаш  (понякога трябва да се "бутне" и в BIOS-a)...варианти се посъбраха .

  Иначе "размяната" ми звучи несериозно...не че не можеш да включиш слушалките в буксата за микрофон и....ще работят "в режим на микрофон", а качеството е... "задоволително" ,но понякога спасяват положението ( това е ако "нямаш "микрофон),а обратното....

Link to comment
Сподели другаде

Правя разлика и...мисля че ясно съм го написал, ако не вярваш - почети малко или -пробвай..."слушалките могат да работят и... - като на микрофон"...

Дай да видим и ние как става тоя номер.

Link to comment
Сподели другаде

Прав си. С гледане няма да стане, ама това не съм го писал аз:

не че не можеш да включиш слушалките в буксата за микрофон и....ще работят "в режим на микрофон"

 Просто ми стана интересно да видим къв е тоя "режим на микрофон" и да ни обясниш малко за него?

Link to comment
Сподели другаде

Каква е звуковата карта?

Audio Adapter nVIDIA HDMI/DP @ nVIDIA GF116 - High Definition Audio Controller

Audio Adapter Realtek C850 @ nVIDIA nForce4 SLI (CK8-04) - Audio Codec Interface 

Е тези двете ми ги пише не знам кое точно е звуковата карта 

Проблема е че прекъсват слушалките,когато са свързани там (трябва да ги държа на определено място за да се чува както трябва)

Link to comment
Сподели другаде

Някои от звуковите чипове на Realtek поддържат функцията за разместване на входовете/изходите. Свържи слушалките в желания жак. Евентуално дори ще бъдеш попитан какво си свързал, за да го потвърдиш. Ако бъдеш запитан, просто избери Front Out или Line Out (не знам точно как ще е обозначено). Ако не бъдеш попитан, опитай да отвориш аудио панела на Realtek и да кликнеш два пъти върху жака на микрофона, което може да ти изведе нужното меню.

Не знам обаче дали твоя звуков чип ще поддържа това.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...