Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте приятели и добра вечер имам един проблем ,който искам да споделя със вас ако можете да ми помогнете благодаря ви! :thumbsup: Имам лаптоп Lenovo G585 и искам да му сменя процесора защото е мн. слаб не ми харесва как работя с него.Процесора на лаптопа е (AMD E1-1200 APU with Radeon HD Graphics 1.40 Ghz).И както виждате процесора на лаптопа ми е мн. слаб само 1.40 гхз ако може някой да провери модела ми и да ми каже дали ще стане да го сменя защото аз немога да разбера.ЩЕ СЪМ МУ МНОГО БЛАГОДАРЕН! :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Възможно е, но алтернативите не са много, а и не са особено по-добри от текущия ти процесор, което е по-важното. Ако ти трябва наистина по-висока производителност, насочи се към Intel, което за жалост означава да смениш целия лаптоп.

Link to comment
Сподели другаде

Възможно е, но алтернативите не са много, а и не са особено по-добри от текущия ти процесор, което е по-важното. Ако ти трябва наистина по-висока производителност, насочи се към Intel, което за жалост означава да смениш целия лаптоп.

Със колко по мощен мога да го сменя и дали ще си струва?

Link to comment
Сподели другаде

Ем лаптопа ми не е мн. нов но целта ми е да не давам излишни пари за ново pc а искам да оправя лаптопа защото всичко му е добре само процесора ми е тъп. :| Ем да за гейминг искам но мисля че лаптопа ми е добре 2 гб видео карта 4 гб рам :)

Link to comment
Сподели другаде

Честно казано, има много хора, които си купуват геймърски лаптопи за офис работа... Ако намериш някакъв такъв случай, можеш да предложиш бартер, но това си е твоя работа :) Да ти кажа честно, извади 500-600лв и си вземи един компютър за надграждане, понеже лаптопите не са много добри за гейминг :)
Link to comment
Сподели другаде

Не съществува такова нещо като „геймърски лаптоп“. На теория да, ако се гледат показателите, но на практика не, защото говорим за комбиниране на две несъвместими концепции. Гейминг системата изисква бърз хардуер, добро охлаждане, удобна периферия и добре разположен монитор. Всичките тези неща общо взето липсват при лаптопите, защото те са проектирани да заемат малко място, да консумират малко енергия и да са преносими. Могат да имат прилично бърз харадуер, но не само ще е скъп, но и никога не може да е също толкова бърз, колкото сходен клас за настолен компютър.

Охлаждането при лаптопите е голям проблем, защото самият дизайн на лаптопите по принцип не позволява особено ефективно охлаждане. Да, някои лаптопи имат по-добър вътрешен дизайн и охлаждането им е малко по-добро от на други, но просто няма как да се постигне наистина добро охлаждане. Подложките с вентилатори за лаптопи са на практика задължителни в такъв случай.

Периферията също е проблем. Тъчпадът 100% безполезен за игри, така че трябва мишка. Клавиатурата на лаптопа може да се използва, но също не е същото като отделна клавиатура.

Дисплеят на лаптопа обикновено не е разположен оптимално за постоянно гледане, както би бил един отделен монитор.

 

Ем лаптопа ми не е мн. нов но целта ми е да не давам излишни пари за ново pc а искам да оправя лаптопа защото всичко му е добре само процесора ми е тъп. :| Ем да за гейминг искам но мисля че лаптопа ми е добре 2 гб видео карта 4 гб рам :)

Процесорът ти е запоен за дънната платка. Това прави смяната му много трудна и деликатна. Трябва да се потърси оторизиран сервиз (ако е в гаранция) или някой наистина добър друг сервиз (ако не е).

Също така видео картата не е добра. Това, че може да има до 2 гигабайта памет, не значи нищо. Количеството видео памет без значение, ако самият графичен чип е слаб, а в твоя случай е точно така.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...