Jump to content

Как да се сдобия легално и по възможност изгодно с Windows 7?


Sten

Препоръчан пост

След това видях, как изтеглят активатор за Windows-a

Съвсем нормално.. за какво мислиш, че една инсталация струва 20-25 лева.

 

Честно казано аз съм с кракнат Windows 7 и нямам вируси... Имам познат, който се преинсталира 1 път на 2 години..... и е с кракнат.... 

?

Link to comment
Сподели другаде

Имах честта да надникна в един сервиз по време на преинсталация.

Та: първо ми направи впечатление, че на стената бяха едно 5-10 диска с заглавия като: Win7/Win8/WinXP/Mac/WinVista/Linux и т.н...

След това видях, как изтеглят активатор за Windows-a, което ме съсипа... и за капак на всичко, сложиха кракната версия на avast ....

Та мисълта ми е, че в сервизите използват пиратски... Само в един сервиз съм виждал лицензиран WinXP/Vista/7/8....

Честно казано аз съм с кракнат Windows 7 и нямам вируси... Имам познат, който се преинсталира 1 път на 2 години..... и е с кракнат....

Теб те учудва, че в сервизите се инсталират нелизензирани копия на Windows? Е, то трябва да е ясно на всеки, който има поне 2 работещи мозъчни клетки и е поне мъчнико в течение на цените на услугите в сервизите и цените на Windows, че няма как копията да са лицензирани. Причините за това са доста, но най-издаващата улика за това е именно цената. Няма как за парите, които се вземат за преинсталация, копието да е лицензирано.

 

В сервиз може да си виждал лицензирано копие на Windows, но:

- не е било инсталирано в сервиза, просто си го видял там и нищо повече;

- клиентът си е закупил Windows отделно, но го е занесъл в сервиза да го инсталират, защото той не е знаел как;

- клиентът е изискал лицензирано копие и от сервиза са му поръчали такова, като разбира се клиентът си е платил съответната сума за лиценза.

 

За инсталацията на пиратска версия на avast! съм съгласен, че е абсолютен кретенизъм.

Link to comment
Сподели другаде

- не е било инсталирано в сервиза, просто си го видял там и нищо повече;

- клиентът си е закупил Windows отделно, но го е занесъл в сервиза да го инсталират, защото той не е знаел как;

- клиентът е изискал лицензирано копие и от сервиза са му поръчали такова, като разбира се клиентът си е платил съответната сума за лиценза.

 

За инсталацията на пиратска версия на avast! съм съгласен, че е абсолютен кретенизъм.

Windows-a си беше на сервиза! Преинсталираха моят лаптоп (тогава не бях много в течение с преинсталациите)...

И преинсталацията стана пред мен...

Link to comment
Сподели другаде

Предполагам са ти инсталирали издание Ultimate (ако говорим за Windows 7). То струва средно около 350-380 лева. Ти наистина ли вярваш, че са ти го инсталирали за 20 лева, или просто тролваш солидно?
Link to comment
Сподели другаде

Не съм сигурен какъв Windows ми инсталира човекът, но си използва оригинален диск и оригинални ключове!

Btw не ми е нужно да "тролвам" съфорумниците или теб...

Ако ме попитате, защо отидох на сервиз, а не се мъчих сам да се преинсталирам, причините са 2:

Не познавах BIOS-a на лаптопа и не бях много светнат с преинсталациите...

Моето мнение е, че в някой сервизи (1 от 10) се използва оригинален Windows за преинсталация и не е никакъв проблем да си дадеш 20-25 лева за преинсталиране в такъв сервиз...

Link to comment
Сподели другаде

Не е важно защо си отишъл на сервиз. Няма и нищо лошо/срамно, защото не всеки разбира от тези неща. Нормално е.

 

Аз се опитвам да ти обясня, че няма начин в сервизите да инсталират лицензирани копия на Windows. Лицензионната политика на Microsoft е сложна и усукана и надали има сервиз, който ще се занимава с нея. Отделно мисля, че няма вариант да се закупи някакъв ключ за активиране на множество копия, който да поддържа инсталация на нова операционна система (такива ключове мисля, че има само за надграждане). Дори обаче да има сервиз, който да реши да се запознае с всичките условия и да е готов да поеме всичките главоболия и разправии, и да има начин да се закупи volume ключ, който да може да активира множество копия, то пак е невъзможно, защото това би струвало много, много пари. Всички компютърни сервизи са вид бизнес. Целта на всеки бизнес е да изкарва пари, т.е. да е на печалба. Ако се вземат 20-30 лева за преинсталация И се инсталира лицензиран Windows, въпросният сервиз ще е на голяма загуба. Сега разбираш ли защо не е възможно да се инсталират лицензирани копия в сервизите?

 

Така че твоето мнение може да е каквото го поискаш. Реалността обаче е друга. Да не говорим, че лицензираното копие на Windows не е равносилно на качествена инсталация. Дори и копието да е легално, ако липсват драйвери или са стари, или се инсталира калпав софтуер, положението ще е лошо така или иначе. Обратното е също възможно: едно чисто копие на Windows, но активирано по нелегален начин, може да е също толкова качествено, колкото и легално такова, ако се инсталират добри/актуални драйвери и софтуер.

Link to comment
Сподели другаде

Може би объркването идва от това, че някои хора просто не са наясно с терминологията - в случая - какво точно означава "лицензиран". Аз не претендирам да съм много наясно(затова и отворих темата), но в подобни случаи си правя една (груба)аналогия с това да купиш кола или да наемеш(понякога от трето лице и против желанието на фактическият собственик :)) кола...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...