Jump to content

Как да се сдобия легално и по възможност изгодно с Windows 7?


Sten

Препоръчан пост

Все още не мога да кажа че харесвам тази ОС, но след като вече имам 4 ТВ харддиск и (вероятно погрешно)купих 8 ГБ РАМ, се наложи да оставя ХР най-после. Противно на някои иначе компетентни хора, имам особено мнение за т.нар. самоделки. В смисъл, че 10-ина години използвах "самоделка" ХР и мисля, че не съм имал много повече проблеми, отколкото сега за около 3 месеца със "седмицата"(една от последните грешки е Event ID 36 volsnap "The shadow copies of volume C: were aborted because the shadow copy storage could not grow due to a user imposed limit."). Склонен съм да се съглася, че поне някои от проблемите може би няма да ги има, ако използвам легална ОС. Тук обаче не знам какво точно да правя, защото някъде четох, че "седмицата" вече била спряна от продажба за обикновени потребители. Гледам в няколко сайта за компютри и софтуер и виждам само версии за продажба с нова конфигурация или само лиценз. Какви възможности имам?

Link to comment
Сподели другаде

Първо ще е добре да се увериш, че останалият ти хардуер е достатъчно съвременен, за да е сигурно, че ще има драйвери. И държиш на Windows 7? Лично аз бих препоръчал Windows 8.1.

Link to comment
Сподели другаде

Дъното е MSI 880 GMA E45, процесор - Phenom 2 X2 550. Мисля след някой месец да взема нови, така че драйвъри най-вероятно ще има. Не съм пробвал лично 8/8.1, но не ми харесват онези истории със старт-менюто и метро-интерфейса(или както там го наричат). Също така вярно ли е, че за активацията на 8/8.1 трябва да имаш някакъв Microsoft-акаунт(напр. Скайп)?

Дори да не е точно така - достатъчни са ми разликите между ХР и 7. Освен това срещал съм такива мнения, че хубавите ОС на MS са през една - така че вероятно ще изчакам за 9-ката. :)

И един малко страничен въпрос - вярно ли е, че UEFI работи само с 8/8.1? Ако взема новото дъно(А88Х) и си остана със 7 - това означава ли, че ще си ползвам традиционният БИОС?

Link to comment
Сподели другаде

Не съм пробвал лично 8/8.1, но не ми харесват онези истории със старт-менюто и метро-интерфейса(или както там го наричат).

Метро интерфейсът може да се прескочи, а Старт меню може да се добави. Дори имам тема, в която разглеждам подобни програми.

 

Също така вярно ли е, че за активацията на 8/8.1 трябва да имаш някакъв Microsoft-акаунт(напр. Скайп)?

Не. Можеш да си ползваш локален акаунт (не Microsoft Account) без проблеми, освен ако не възнамеряваш да използваш Метро интерфейса и приложенията. За тях мисля, че се налага понякога майкрософтски акаунт, но не съм сигурен, защото не ги използвам.

 

Дори да не е точно така - достатъчни са ми разликите между ХР и 7.

По принцип е така. Просто предлагам Windows 8, защото е по-добрата операционна система, а ако ще се купува такава, е логично да е най-новата, за да има някаква перспектива.

 

Освен това срещал съм такива мнения, че хубавите ОС на MS са през една

Да, тези простотии и аз съм ги чел. Пишман-специалисти има много.

 

И един малко страничен въпрос - вярно ли е, че UEFI работи само с 8/8.1? Ако взема новото дъно(А88Х) и си остана със 7 - това означава ли, че ще си ползвам традиционният БИОС?

Дънната платка има BIOS или UEFI, не и двете едновременно. И двете обаче могат да работят без проблеми с Windows 7 и Windows 8.

 

Колкото до закупуването на лиценз, трябва да се избере дали ще е OEM или Retail. Първият е по-евтин, но има някои ограничения.

Link to comment
Сподели другаде

Вярно е, че искам да мина по-тънко, но въпросните ограничения не ме устройват. :) Ето например ако реша да сменя дъно и/или процесор - какво става тогава? Затова и попитах какви други варианти имам, освен тези двата. Някъде четох, че имало и вариант с изтегляне на дигитално копие, но не разбрах как точно става заплащането...

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Някъде четох, че имало и вариант с изтегляне на дигитално копие, но не разбрах как точно става заплащането...

Аз се опитах да ти кажа, че заплащането може да се избегне.

 

 


Да, тези простотии и аз съм ги чел. Пишман-специалисти има много.

Аз пък съм ги учил в училище. :haha:

Link to comment
Сподели другаде

Вярно е, че искам да мина по-тънко, но въпросните ограничения не ме устройват. :) Ето например ако реша да сменя дъно и/или процесор - какво става тогава? Затова и попитах какви други варианти имам, освен тези двата. Някъде четох, че имало и вариант с изтегляне на дигитално копие, но не разбрах как точно става заплащането...

Реално погледнато би трябвало да можеш да смениш дънната платка, дори и да имаш OEM лиценз. Просто може да се наложи да преинсталираш и/или активираш операционната система отново. Първото така или иначе е желателно при преинсталация, така че не виждам особени проблеми.

 

Аз се опитах да ти кажа, че заплащането може да се избегне.

Искаш да кажеш, че има пиратски софтуер? Не думай! :)

 

Аз пък съм ги учил в училище. :haha:

Което би обяснило плачевното положение на образованието ни в момента.
Link to comment
Сподели другаде

Тогава какви ограничения има ОЕМ версията? Освен че върви с нова конфигурация(ако от съответният магазин не си затворят едното око ;) - все пак дъно и процесор + паметта, която взех по-рано са си половин конфигурация :)).

А за UEFI може би съм разбрал погрешно този откъс(от howtogeek.com): "UEFI applies to new computers. You won’t see the UEFI Firmware Settings option here if you installed Windows 8 on an older computer that came with a BIOS instead of UEFI — you’ll just have to access the BIOS in the same way you always have.

Note that this boot menu option option may not be present on all UEFI PCs. On some UEFI PCs, you may have to access the UEFI settings screen in a different way — check your PC’s documentation for instructions if you don’t see the button here."

Link to comment
Сподели другаде

Искаш да кажеш, че има пиратски софтуер? Не думай! :)

Останах с впечатлението, че потребителят мисли, че единсвения начин да няма проблеми е да закупи ОС.

Link to comment
Сподели другаде

Не точно, но в някакъв момент може да се окаже по-просто да си платиш, вместо да се занимаваш със заобикаляне на активацията и допълнителните усложнения, които могат да възникнат от това. Аз например на няколко пъти виждам грешки, които вероятно са свързани някак с активацията. Иначе и на мен ми е забавно как от MS се опитват да убеждават, че "пиратският" софтуер винаги има някакви вируси...

Link to comment
Сподели другаде

Иначе и на мен ми е забавно как от MS се опитват да убеждават, че "пиратският" софтуер винаги има някакви вируси...

 

Че защо да няма вирус? Какво му пречи да си сложи нещо да те работи? Ти ако си най-големият и си набил гиганта Микрософт, няма ли да си оставиш портичка да владееш всички компютри в света? Едно от мен да знаеш - вирусът след инсталацията не е вирус! А програма, съвсем легална и добронамерена. :)

Link to comment
Сподели другаде

Тогава какви ограничения има ОЕМ версията? Освен че върви с нова конфигурация(ако от съответният магазин не си затворят едното око ;) - все пак дъно и процесор + паметта, която взех по-рано са си половин конфигурация :)).

А за UEFI може би съм разбрал погрешно този откъс(от howtogeek.com): "UEFI applies to new computers. You won’t see the UEFI Firmware Settings option here if you installed Windows 8 on an older computer that came with a BIOS instead of UEFI — you’ll just have to access the BIOS in the same way you always have.

Note that this boot menu option option may not be present on all UEFI PCs. On some UEFI PCs, you may have to access the UEFI settings screen in a different way — check your PC’s documentation for instructions if you don’t see the button here."

Честно казано вече и аз не съм напълно сигурен. Намира се противоречива информация относно OEM лицензите. На някои места се среща информация, че не позволяват смяна на дънна платка, докато на други места се споменава, че няма проблеми.

Други ограничения са липсата на поддръжка и невъзможността за надграждане от предишна версия на Windows.

 

Не точно, но в някакъв момент може да се окаже по-просто да си платиш, вместо да се занимаваш със заобикаляне на активацията и допълнителните усложнения, които могат да възникнат от това. Аз например на няколко пъти виждам грешки, които вероятно са свързани някак с активацията. Иначе и на мен ми е забавно как от MS се опитват да убеждават, че "пиратският" софтуер винаги има някакви вируси...

По принцип няма особени главоболия със заобикаляне на активациите. Има лесни и общо взето надеждни активатори.
Link to comment
Сподели другаде

Имах честта да надникна в един сервиз по време на преинсталация.
Та: първо ми направи впечатление, че на стената бяха едно 5-10 диска с заглавия като: Win7/Win8/WinXP/Mac/WinVista/Linux и т.н...
След това видях, как изтеглят активатор за Windows-a, което ме съсипа... и за капак на всичко, сложиха кракната версия на avast ....
Та мисълта ми е, че в сервизите използват пиратски... Само в един сервиз съм виждал лицензиран WinXP/Vista/7/8....
Честно казано аз съм с кракнат Windows 7 и нямам вируси... Имам познат, който се преинсталира 1 път на 2 години..... и е с кракнат.... 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...