Jump to content

Ръководство за работа с Windows Movie Maker


Препоръчан пост

  • Отговори 243
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Възможностите, за които питаш, липсват в твоята версия на Windows Movie Maker. От официалната му страница съветват да използваш Windows Update, за да инсталираш последната версия. Друг вариант е да си инсталираш Windows XP Service Pack 2 - той съдържа Windows Movie Maker 2.1.
Link to comment
Сподели другаде

нещо нищо не разбрах ако може поне да кажете някоя друга програма за клипчета защото явно с тази няма да мога да се справя да я оправа :crosseyes1: Редактиран от ViKsItY
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте ръководството за програмата е страхотно .Всичко е направено и обяснено прекрасно..Не можах да разбера как да сложа самия текст върху даден фотос... Опитах на няколко пъти но ми излиза фотоса и след това на син екран текста Опитах и след това да го насложа но пак не става.. Благодаря Предварително!!:)
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравеите на всички.

Както мисля, че сте забеляза отсъствах много време от този форум. За това мое отсъствие няма причина, просто мързел. :blush:

Но сега пак имам голямо желание да посещавам този форум и да помагам с каквото мога. За жалост обаче не знам кога пак ще ме хване мързела. Бих искал никога, но не знам какво се случва с мен. Не само с този форум е така, и с много друго неща от живота ми се получава същото, в началото постоянно го правя, но след време ми омръзва и спирам. От доста време се опитам да премахна тази лоша черта в характера си. Но все не успявам. Сега ще дам всичко от себе си да успея.

 

Сега по въпроса на ALEKS73, според мен трябва пак да прочетеш ето това, и ще ти стане ясно за какво става въпрос.

 

3) Как да добавим надписи на снимка или клип

 

Тук е малко особено, защото не се добавя напълно, т.е. когато направите тези надписи, отдолу можете да ги местите, където поискате и на която си искате картинка и когато дойде времето, първо щe се появи картинката и след това върху картинката щe се появят надписите. Ето как става това.

 

Стартирате програмата, отивате на Tools -> Titles and Credits -> Add titles on the selected clip on the storyboard. Там пишете текста и после от Change the text fond and color можете да смените шрифта на буквите. Oт Change the title animation можете да настроите текстът да се появява с ефект (animation). Като сте готови натискате, Done, add title to movie и се добавя. От Title Overlay можете да местите надписа кадето желаете.

http://pics.softvisia.com/design/pics/1734/107310771079108010841077ts5.png

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти Ванка :) Вече ми стана ясно всичко :) Направих вече и 1 си клип с тази програма .. :yeah: :)Преди използвах друга но тази е с повече възможности :) :thumbsup: А ако скоро не те гване мързела :) би ли направил ръководство как се прави слайдшоу с Пауър Пойнт:) Или ако има вече такова къде мога да го намеря в превод на БГ :)Благодаря предварително:) :OK:
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.

Благодаря за чудесното ръководство за програмата,но аз имам проблем с нея :'(

ПРимерно си отварям филм и изчаквам да се импортне.Когато хвана някоя част и чрез влачене я сложа долу,ми дава ерор.Това е когато отворих цял флм,всъщност серия на сериал(около 350МБ) Добре,това го оставих.После се опитах да отворя малки клипчета(около 5 мин).Наредих там кадрите,след това дойде ред на музиката.Като я поставих долу чрез влачене отново се случи същото.От какво може да е проблема,да не би да е нещо от тези кодеци ли,не знам.Не съм веща с компютрите.Ще се радвам ако ми помогнете :'(

После пробвах и Sony Vegas 7.0 ,но ми отваря клипчетата в avi формат само звук,без картина(говоря в програмата) На какво се дължи всичко това :crosseyes1: Ще се радвам на отговор.Благодаря предварително :blush:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.

Благодаря за чудесното ръководство за програмата,но аз имам проблем с нея :'(

ПРимерно си отварям филм и изчаквам да се импортне.Когато хвана някоя част и чрез влачене я сложа долу,ми дава ерор.Това е когато отворих цял флм,всъщност серия на сериал(около 350МБ) Добре,това го оставих.После се опитах да отворя малки клипчета(около 5 мин).Наредих там кадрите,след това дойде ред на музиката.Като я поставих долу чрез влачене отново се случи същото.От какво може да е проблема,да не би да е нещо от тези кодеци ли,не знам.Не съм веща с компютрите.Ще се радвам ако ми помогнете :'(

После пробвах и Sony Vegas 7.0 ,но ми отваря клипчетата в avi формат само звук,без картина(говоря в програмата) На какво се дължи всичко това :crosseyes1: Ще се радвам на отговор.Благодаря предварително :blush:

 

Според мен проблема не идва от програмата, а нещо от кодексите.

Я кажи с кой кодекси си?

Link to comment
Сподели другаде

здравейте, искам да ви попитам с коя програма мога да превърна от MP3 файл в аудио?

Почти всяка програма за запис на дискове може да записва и аудио дискове. Може да хвърлиш око примерно на тази и тази теми.

Link to comment
Сподели другаде

Нямам си на идея :no: Много съм зле с техниката :( Ако ми кажете как да видя какви са...Имам програмата Еверест,дори и да са показани в нея си нямам на идея къде точно :( Истината е ,че съм много зле в тази област :'(
Link to comment
Сподели другаде

Отвори Add or Remove Programs от My Computer и потърси какви кодеци имаш - най-известните са K-Lite Codec Pack, X Codec Pack, XP Codec Pack, CCCP (Combined Community Codec Pack) и ACE Mega CoDecS Pack. Просто търси нещо да пише codec или codec pack.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...