Jump to content

Exact Audio Copy не работи правилно


Препоръчан пост

Нещо като мен с Exact Audio Copy?

Не точно. В твоя случай става въпрос за някаква безпочвена омраза. Безпочвена, защото ти казваше, че програмата не работи, а тя си работи.

 

Тия пирати знаят ли колко им е смисъла да обръщат музиката във FLAC? Че заради това после на програмите им трябва време и място за да усвоят материала да го обърнат обратно в WAV. Каква е логиката на този FLAC? Да ми пести диска ли? Предпочитам да си спестя по-нататъшна обработка и чакане да стане готов материала за печене на диск. По ирония на съдбата EAC ме спря!

Като се замисли човек, сега аудио дисковете са излязли от мода и се употребяват единствено да достигне музиката от маркета в ръцете на потребителят. При което обръщането във FLAC вече става много по-елементарно, без нужда от запис на логовете, което се изискваше от EAC за да може да го зареждаме за печене на диск. :blush: Кой диск, то няма диск?

С други думи - Exact Audio Copy май се обезсмисля. И в двата случая намирам минус за програмата. В единия - форматът е далечен, в другия - няма нужда от подробните екстри.

Какво усвояване на материала те гони?

Може би намекваш, че плеърите изразходват повече ресурси, за да декодират файла, отколкото ако възпроизвеждат директно WAV файл? Ако имаш точно това предвид, си технически прав, но декодирането е изключително лек процес, който натоварва процесора минимално. Да, преди запис на аудио диск, файлът трябва да се декодира до WAV, но при положение, че това се прави само веднъж и че човек не записва аудио дискове всеки ден, докато реално погледнато файлът може да е постоянно на твърдия диск, има много по-голяма логика да е в компресиран формат.

Ако единствената цел на рипването на даден диск е неговото копиране 1:1, тогава естествено, че няма смисъл да се компресира. Ако обаче говорим за рипване и запазване, за да бъде слушан при желание, тогава е напълно логично да се компресира. Дори бих казал, че само идиоти биха държали WAV файлове за слушане в Winamp/foobar2000/AIMP/XMPlay/какъвто друг плеър са си харесали.

И пак не схванах за какви минуси говориш. Програмата е създадена да изпълнява дадена функция. Това, че вече няма нужда много от подобни програми спрямо минали години, не прави програмата по-малко качествена. То и аудио дисковете като цяло вече се търсят много по-малко, но това не значи, че не са качествен носител.

Link to comment
Сподели другаде

Ако единствената цел на рипването на даден диск е неговото копиране 1:1, тогава естествено, че няма смисъл да се компресира. Ако обаче говорим за рипване и запазване, за да бъде слушан при желание, тогава е напълно логично да се компресира. Дори бих казал, че само идиоти биха държали WAV файлове за слушане в Winamp/foobar2000/AIMP/XMPlay/какъвто друг плеър са си харесали.

 

Благодаря за старетелното обяснение Night Raven. Но малко сякаш си заслепен ли и аз не знам...

 

1. В случая EAC ми прави страхотна врътня и по нищо не личи, че работи, защото вече обясних, че крашва безпричинно в ситуацията, когато всъщност програмата трябва да си изпълнява своята роля и да върши работата, за която е предназначена.

2. EAC не е програма за употреба от може би 95% от потребителите на такъв софтуер. Тук се къса връзката между обикновения потребител и нея, при положение че "програмата" го застава да търси команди и да въвежда определени формули от команди, само за да може програмата да тръгне и разбере какъв параметър му трябва на потребителят при всяко едно начинание. Абсурдно е да се изисква от потребителят такива изгъзици за такива елементарни неща, които можеха да бъдат посочени по подразбиране и с определени вече стандарти и профили.

3. Тази точка е всъщност отговора ми - изпитвам проблем с възпроизвеждането чрез VLC на някои видове FLAC файлове. Плеъра зацикля и изпълнява песните дрезгаво в началото на пускането за около 5-10 секунди. Ако прехвърля песента на друга позиция или стартирам нова песен - пак така. А компютъра ми е силно добиче последно поколение. Това става само с някои FLAC файлове, предимно от руснаците. Явно лошо са кодирани. Затова мога да кажа, че най-спокоен човек може да бъде, ако си пусне WAV файловете и се наслаждава без око да му мигне къде ще идат и с какво и как ще ги слушат. Струва ли риска човек да прави FLAC на този хал?

Link to comment
Сподели другаде

1. В случая EAC ми прави страхотна врътня и по нищо не личи, че работи, защото вече обясних, че крашва безпричинно в ситуацията, когато всъщност програмата трябва да си изпълнява своята роля и да върши работата, за която е предназначена.

А аз ти казах, че програмата работи напълно коректно и дори мога да ти направя клипче, макар че надали ще има смисъл, защото ти вече си си наумил своето.

 

2. EAC не е програма за употреба от може би 95% от потребителите на такъв софтуер. Тук се къса връзката между обикновения потребител и нея, при положение че "програмата" го застава да търси команди и да въвежда определени формули от команди, само за да може програмата да тръгне и разбере какъв параметър му трябва на потребителят при всяко едно начинание. Абсурдно е да се изисква от потребителят такива изгъзици за такива елементарни неща, които можеха да бъдат посочени по подразбиране и с определени вече стандарти и профили.

Че кой е казал, че Exact Audio Copy е за всеки? Дори напротив, лично аз съм казвал, че е програма за ентусиасти, които искат да разполагат с пълен контрол над процеса на рипване и искат максимално точно копиране на всяка песен, а не за обикновени потребители и хора, които искат всичко да е максимално простичко.

Не схващам какъв ти е проблемът?

 

Никой не ти е опира пистолет в слепоочието и заставя да ползваш Exact Audio Copy. Ако не разполагаш с умствения капацитет или желанието, или времето да се занимаваш, ползваш по-лесни програми.

За такива потребители има достатъчно програми: fre:ac, EZ CD Audio Converter, AVS Audio Converter (на твоя работодател), последно споменатата Easy Audio Copy на автора на Exact Audio Copy и други сигурно, за които не се сещам в момента.

Програмата съществува. Можеш просто да я пренебрегнеш и да не я използваш. Просто и ясно като бял ден.

 

3. Тази точка е всъщност отговора ми - изпитвам проблем с възпроизвеждането чрез VLC на някои видове FLAC файлове. Плеъра зацикля и изпълнява песните дрезгаво в началото на пускането за около 5-10 секунди. Ако прехвърля песента на друга позиция или стартирам нова песен - пак така. А компютъра ми е силно добиче последно поколение. Това става само с някои FLAC файлове, предимно от руснаците. Явно лошо са кодирани. Затова мога да кажа, че най-спокоен човек може да бъде, ако си пусне WAV файловете и се наслаждава без око да му мигне къде ще идат и с какво и как ще ги слушат. Струва ли риска човек да прави FLAC на този хал?

Ами, ето къде ти е грешката: използваш VLC Media Player. Защо? Поради 2 причини:

1) това е един от най-бъгавите плеъри, създавани някога;

2) това може да е мултимедиен плеър, но приоритетът е категорично върху възпроизвеждането на видео файлове и придружаващите ги видео и аудио формати.

Казано иначе: първо е редно да опиташ някой специализиран аудио плеър (Winamp, foobar2000, AIMP, XMPlay) и едва тогава да обвиняваш формата.

Link to comment
Сподели другаде

Може би аз трябва да направя клипчето. ;)

Искам да уточня само, че не водя спор и не налагам моето мнение. Тук съм основно за да вземам уроци.  :newpaper:  Само ще вметна, че много условия са се събрали, което ограничение не дава ползотворен резултат като цел за самата програма. Ще бъде хубаво и много полезно за мен и за останалите потребители, да разбера поне една единствена причина, в кое конкретно се заключава качеството на EAC пред останалите програми за рип на аудио? :coffee:

Link to comment
Сподели другаде

Искам да уточня само, че не водя спор и не налагам моето мнение.

На базата на действията ти не мога да се съглася с това твърдение.

 

Само ще вметна, че много условия са се събрали, което ограничение не дава ползотворен резултат като цел за самата програма.

Какви условия, какви 5 лева?

 

Ще бъде хубаво и много полезно за мен и за останалите потребители, да разбера поне една единствена причина, в кое конкретно се заключава качеството на EAC пред останалите програми за рип на аудио? :coffee:

Вече си задавал този въпрос, на който съм ти отговарял в този коментар, който също така беше публикуван и на предната страница на текущата тема.

 

Наистина ли възнамеряваш да продължиш с тролските си коментари и изказвания? Наистина ли трябва да се стига до банове и т.н.? 

Link to comment
Сподели другаде

Така софтуерът за рипване ще получи винаги идентични прочитания за въпросния сектор. Ако при прочитането/кеширането секторът е бил прочетен правилно, то няма проблеми. Ако обаче е бил прочетен погрешно, тогава и в кеша ще има погрешно прочетено копие и софтуерът за рипване ще бъде залъган, защото ще получи нужните идентични прочитания и ще си мисли, че всичко е наред.

 

Аха. За туй говорим. Виждам че го имам.

 

http://i62.tinypic.com/w9tzpy.png

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

После ще ви уведомя какъв е резултатът, надявам се до тогава да не се заключи темата.

 

Никъде не пише колко време остава до заключването. 20 дни ли беше лимита? - 3 седмици?

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Ето ме отново след само месец, макар и късно. Както си го мислех, оказа се че Windows системата се сбозила ама много таферно! На всичко отгоре тв тунера не искаше да дава добър сигнал с антената и никаква преинсталация на софтуера не помагаше. Изглеждаше някаква малфункция, вероятно вирус или по грешка е изтрит някой фреймуорк или Visual C++, но по-вероятно да е повреден системен файл. Толкова много шум за тази глупава особеност на Windows!

Благодаря за оказаната помощ.

Поздрави на всички юнаци. :)

Exact Audio Copy - РАБОТИ!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...