Jump to content

Може ли лаптопа ми сам да си произвежда вируси?


Препоръчан пост

  • Отговори 99
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Malwarebytes Anti-Malware можеш да я деинсталираш, освен ако не желаеш да я използваш за периодични сканирания разбира се.

Malwarebytes Anti-Rootkit можеш да ѝ изтриеш разархивираната папка и инсталационния файл, който изтегли.

HitmanPro можеш да я изтриеш, ако не си избрал да я инсталираш (т.е. ако си следвал коректно инструкциите ми). В противен случай ще трябва да я деинсталираш от контролния панел. Също така можеш да изтриеш и създадения от нея дневник.

TDSSKiller можеш да го изтриеш от работния плот, както и да изтриеш дневниците му в дял C:\ (започващи с TDSSKiller).

RogueKiller можеш да го изтриеш от работния плот, както и намиращите се там дневници (започващи с RKreport) и папката RK_Quarantine.

AdwCleaner можеш да го изтриеш от работния плот, както и папката му в дял C:\.

FRST можеш да го изтриеш от работния плот (или където си го запазил), както и създадените от него дневници (FRST.txt и Addition.txt), fixlist.txt файла (който аз ти пращах) и папката му в дял C:\.

Kaspersky Virus Removal Tool можеш да го изтриеш, както и създадения дневник.

Windows Worms Doors Cleaner можеш да го изтриеш от работния плот.

MiniToolBox можеш да го изтриеш от където си го запазил.

Link to comment
Сподели другаде

Да, задължително инсталирай антивирусна програма. Ти си избираш коя. Няма най-добра. Всичките безплатни са прилични. Не знам дали имаш някакви конкретни изисквания към антивирусните.
Link to comment
Сподели другаде

Приятели браво изчистихте му вирусите... Но не мислите ли, че щеше да е по-удачна една преинсталация, отнемаща не повече от 1 час, пред Публикувано: 21 February 2014 - Публикувано: Днес, 06:55

Макар, че може да се загубят някои неща, те може да се копират преди преинсталацията и по този начин да се запазят... Но все още има разлика между 1 час и 15 дена....
Моля да не приемате коментара ми като Бъмп, спам, заяждане или нещо от сорта...

Link to comment
Сподели другаде

Приятели браво изчистихте му вирусите... Но не мислите ли, че щеше да е по-удачна една преинсталация, отнемаща не повече от 1 час, пред Публикувано: 21 February 2014 - Публикувано: Днес, 06:55

Макар, че може да се загубят някои неща, те може да се копират преди преинсталацията и по този начин да се запазят... Но все още има разлика между 1 час и 15 дена....

Моля да не приемате коментара ми като Бъмп, спам, заяждане или нещо от сорта...

Трудно бих приел коментара като нещо различно от заяждане.

1. Изборът, дали системата да бъде почиствана или преинсталирана, е изцяло на потребителя. В закачената тема в раздела е споменато, че почистването може понякога да отнеме доста време и ако не са готови да издържат докрай, по-добре да не се захващат.

2. Понякога преинсталацията не е възможна или желана:

- лицензирана операционна система;

- инсталиран специфичен/лицензиран софтуер, който не може да се набави отново;

- инсталирани много приложения със специфични настройки, които ще трябва да се правят отново;

- няма носител/устройство за извършване на преинсталация;

- и други потенциални причини, за които не се сещам в момента.

3. По твоята логика излиза, че просто трябва/можем да казваме на всеки с проблем със злонамерен софтуер да преинсталира. Може би да казваме на всеки с какъвто и да било проблем да преинсталира?

Link to comment
Сподели другаде

Не съм казал нищо такова, че преинсталацията е абсолютното решение на всички проблеми... Но аз ако имам вирус първо си вдигам Malwarebytes и програмата го изчиства, но ако се появят още вируси, тогава се преинсталирам, понеже е по-добре от гледна точка, че ще се изтрият всички възможни повредени файлове и че ще ми е спокойно за няколко месеца...
+ Аз не съм много фен на преинсталациите, но пак предпочитам тях пред губене на 2 седмици, теглене на 10+ програми за един вирус, който дори след като изтрия, не се знае дали щетите, който той е нанесъл са поправени...
Нищо лично... Браво оправили сте проблема на човека но все пак....
И ако може да попитам защо когато си инсталирам Java започва да ми се "влачи" (в буквален смисъл) системата и изобщо всичко...
Това става и при лаптопа ми, и при PC-то ми...
И пак ще помоля, мнението ми да не се приема като Bump, Spam или някакъв вид заяждане...

Link to comment
Сподели другаде

Ти би направил това. Ти би преинсталирал почти веднага. Има други потребители, които не биха го направили. Изборът принадлежи на потребителя. Ако той прецени, че не иска да преинсталира, а иска да почисти гадината, това е негово право. Вече споменах различни ситуации, когато преинсталацията не е желана или възможна.

Колко време ще отнеме почистването зависи от...

- броя и вида на заразите;

- колко бърз е компютърът на потребителя;

- колко често се появява експертът, за да дава инструкции;

- колко често се появява потребителят, за да изпълнява инструкциите;

- колко точно потребителят изпълнява инструкциите.

Вярно, възможно е да се проточи, но е възможно и да приключи за няколко часа. А и през това време компютърът не е неизползваем. В повечето случаи потребителят все пак може да го използва за общи дейности - да отваря по-популярни и сигурни Интернет страници, да слуша музика, да гледа филми, да играе игри и т.н.

 

Да, понякога наистина е по-добре да се преинсталира за 1-2-3-4 часа и това да реши проблема, но това далеч не е винаги удачното решение. А и да повторя: решението го взема потребителят, не ние.

 

P.S: въпросът ти не е за този раздел, освен ако не мислиш, че се дължи за зловреден софтуер (тогава би бил за отделна тема), но в такъв случай може би ще е добре да преинсталираш. :D

Link to comment
Сподели другаде

Много смешно.... Знам, че не е за този форум, но можеше да ми отговориш като човек.... Благодаря, за добрия пример...
И да вече преинсталибам втори компютър заради тази глупост наречена Java ;)

Link to comment
Сподели другаде

Много смешно.... Знам, че не е за този форум, но можеше да ми отговориш като човек.... Благодаря, за добрия пример...

Да, примерът е добър: спазвам предназначението на разделите. Самият факт, че изобщо оставих коментарите ти, е добър жест, защото по принцип в разделите за почистване на зловреден софтуер се дискутира само това и всяка тема е между потребителя е с проблема и потребителя, който му помага. Няма външни намеси.

 

Затова ще те помоля да преустановиш писането в тази тема и да си публикуваш отделна тема в съответния раздел (ако все още искаш дискусия по проблема ти, разбира се).

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...