Jump to content

Може ли лаптопа ми сам да си произвежда вируси?


Препоръчан пост

  • Отговори 99
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

FRST не се отваря както се отвори първия път. AdwCleaner дава все същият резултат. 


Дава същият резултат.

Link to comment
Сподели другаде

FRST не се отваря както се отвори първия път. AdwCleaner дава все същият резултат.

Как точно се отваря? Не мога да разбера какво имаш предвид.

И аз не съм искал да стартираш и чистиш с AdwCleaner много пъти, а веднъж. Т.е. нямаше нужда да го стартираш толкова пъти, а просто след първото стартиране и почистване да дадеш дневника от него, за да видя какво е било почистено.

Link to comment
Сподели другаде

Ти стигаш ли до тази страница:

http://prikachi.com/images.php?images/288/7118288B.jpg

 

Стигам до тази страница, свалям 32 битовата версия, запазвам я на работния плот, стартирам, и не се явява прозорец с покана за съгласие с лицензионното споразумение, а излиза прозорец с три бутона: SCAN,  SEARCH FAIL(S),  FIX. След сканирането остава на същия прозорец без предложение ОК. На работния плот се явява файл, който публикувах тук. Няма нищо друго.

 

Как точно се отваря? Не мога да разбера какво имаш предвид.

И аз не съм искал да стартираш и чистиш с AdwCleaner много пъти, а веднъж. Т.е. нямаше нужда да го стартираш толкова пъти, а просто след първото стартиране и почистване да дадеш дневника от него, за да видя какво е било почистено.

 

Стартирах няколко пъти AdvCleaner, защото по-горе ми съобщи, че дневникът не е пълен и повторих, за да видя дали няма да се получи нещо друго.  Сега виждам, че дневникът от FRST го няма. Пак съм допуснал някаква грешка. Ще повторя и ще публикувам отново.

Link to comment
Сподели другаде

http://forums.softvisia.com/public/style_images/master/attachicon.gifFRST.txt

А къде е Addition.txt файла?

Всъщност имаш ли още проблеми?

Имам такъв един въпрос.

Със какво е свързано във твоята система това:

LGE Android Platform Driver

Link to comment
Сподели другаде

 


Стигам до тази страница, свалям 32 битовата версия, запазвам я на работния плот, стартирам, и не се явява прозорец с покана за съгласие с лицензионното споразумение, а излиза прозорец с три бутона: SCAN,  SEARCH FAIL(S),  FIX. След сканирането остава на същия прозорец без предложение ОК. На работния плот се явява файл, който публикувах тук. Няма нищо друго.
 

Предишния път FRST стартира не както сега. При този вариант не дава Addition.txt файл. 

 

А къде е Addition.txt файла?

Всъщност имаш ли още проблеми?

Имам такъв един въпрос.

Със какво е свързано във твоята система това:

LGE Android Platform Driver

 

Засега нямам проблеми. 

Нямам представа какво е LGE Android Platform Driver.

Може да е от дъщеря ми, която ползва лаптопа, като дойде на гости.

Link to comment
Сподели другаде

Предишния път FRST стартира не както сега. При този вариант не дава Addition.txt файл. 

 

 

Засега нямам проблеми. 

Нямам представа какво е LGE Android Platform Driver.

Може да е от дъщеря ми, която ползва лаптопа, като дойде на гости.

Да.Било е LG United Mobile Driver.

Имаш го инсталиран.Трябваше да се върна във началото за да видя първият ти файл Addition.txt

Погрешно съм си направил извода.Извинявам се.

Всъщност Addition.txt щеше да ни помогне да видим резултата от host файла.

Във началото беше пълен със излишни неща.Но сега нама как да разберем.

Ако искаш можеш ръчно да го отвориш и да дадеш снимка на съдържанието му.

Намира се във: C:\Windows\System32\drivers\etc\HOSTS.

Кликни два пъти върху него и избери да се отвори със Notepad.

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Намира се във: C:\Windows\System32\drivers\etc\HOSTS.
Кликни два пъти върху него и избери да се отвори със Notepad.

 

Не мога да намеря този адрес. Просто не зная къде е и как да го намеря. Моля за прошка, много съм зле с тази материя.

Link to comment
Сподели другаде

Не мога да намеря този адрес. Просто не зная къде е и как да го намеря. Моля за прошка, много съм зле с тази материя.

Май по лесно ще стане със MiniToolBox.

Стартирай я програмата и сложи всички отметки.Натисни бутона GO.

Като приключи ще се създаде лог файл.Прикачи го във следващият ти коментар.

Link to comment
Сподели другаде

Май по лесно ще стане със MiniToolBox.

Стартирай я програмата и сложи всички отметки.Натисни бутона GO.

Като приключи ще се създаде лог файл.Прикачи го във следващият ти коментар.

Може ли да не се бъркаш вече?

 

stani_mir,

- изтегли прикрепения файл fixlist.txt и го запази в същата папка, където се намира FRST/FRST64 (това трябва да е работния плот, ако си следвал точно инструкциите в предишния коментар);

- стартирай FRST/FRST64;

- кликни бутон Fix и изчакай инструмента да извърши поправките;

- ако случайно има нужда от рестарт, се съгласи и остави системата да се рестартира нормално, след което остави инструментът да си довърши работата;

- когато всичко приключи, в същата папка ще се създаде Fixlog.txt, копирай съдържанието му в или го прикрепи към следващия си коментар.

 

fixlist.txt

 

След това повтори сканирането с Malwarebytes Anti-Rootkit: Стартирай го. На първия екран кликни Next. На втория кликни Update, за да се направи проверка за нови дефиниции. Ако има такива, изчакай да се изтеглят. Кликни Next. На третия екран кликни Scan, за да започне сканирането. Бъди търпелив.

Ако не бъдат открити заплахи, просто кликни Exit. Ако бъдат открити такива, кликни бутон Cleanup. Ако ти бъде поискан рестарт, се съгласи.

Ако са били открити заплахи, моля прикачи или публикувай съответния дневник, който ще откриеш в папката на програмата, който ще е под формата на текстов файл с име mbar-log-година-месец-дата (час-минути-секунди).txt.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...