Jump to content

Проблем с флашка и биос


ares85ares

Препоръчан пост

Имам лаптоп с Windows 8. Искам да го преинсталирам с Windows 7, но от флашка, защото няма DVD. Имам флашка, от която е инсталирано на друг лаптоп без проблем. Влизам в биоса, в меню Boot и там имам следните опции: USB HDD; USB FDD; USB CDROM. Слагах ги и трите на първо място, но все зарежда Winows 8. Защо не показва флашката в биоса? Пробвах и с друга флашка, но положението е същото. Нещо трябва да променя, но не знам какво. Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарна! 

В биоса има и други опции - ATAPI CDROM; Network Boot-IPV4; Network Boot-IPV6; HDD:TOSHIBA MQ01ABD032; Windows Boot Manager.

 

Данни: CPU - AMD C-70 APU with Radeon HD Graphics 1000 MHz

            System BIOS Version: V2.04

Link to comment
Сподели другаде

Щеше да е добре да знаем модела на лаптоп-а.

Опитай следното:

1. Изключи лаптоп-а и включи флашката в него;

2. Включи лаптоп-а, отвори менюто на BIOS и в раздела за стартиращите устройства провери дали флашката не присъства в списъка с твърдите дискове. Ако присъства, е лесно - подреждаш ги така, че тя да е на първо място, а в настройката за стартиращо устройство задаваш HDD или каквато е опцията за стартиране от твърд диск.

Провери и дали имаш клавиш (напр. F11) за избор на стартиращо устройство след зареждането на BIOS.

Link to comment
Сподели другаде

Лаптопа е Acer Aspire One 725 - C7Xkk

 

Направих всичко, както е описано, но в биос положението е същото - налице са вариантите, които съм написала в предходния пост. Флашката не присъства. Къде да проверя за такъв клавиш за стартиращо устройство? В меню Main има следната опция: F12 Boot Menu [Disable]. Това ли е? 

Link to comment
Сподели другаде

Да, опцията F12 Boot Menu трябва да е разрешена (Enable).

След като я разрешиш и съхраниш настройките, рестартирай системата и щракай клавиша F12. Би трябвало да се покаже меню за избор на стартиращо устройство.

Link to comment
Сподели другаде

Направих в биос настройката LEGACY DRIVERS и инсталацията тръгна. Сега обаче имам друг проблем! Стигам до момента, в който натискам бутона Install now, след което ми изписва, че липсва драйвер, за да продължи инсталацията. Какво да правя?


Имам опция SATA Mode и два варианта - [AHCI Mode] и [iDE Mode]. На кое трябва да е? В момента е на първото.

Link to comment
Сподели другаде

Инсталацията премина успешно. Благодаря за помощта!

По време на инсталацията мрежовата карта не беше разпозната и сега нямам интернет. Нямам диск с драйвери. Търсих в нета, но не се справям успешно. Прилагам снимка на Диспечера на устройствата.

post-9296-0-21880200-1392280938_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

На сайта на Acer има драйвери, но са старички.

 

Драйвер за дънната платка (интересува те "AMD Chipset Drivers" версия 13.12, т.е. третия бутон "Download")

Драйвер за видео картата в процесора

Драйвер за звуковата карта

Драйвер за мрежовата карта

Драйвер за безжичната мрежова карта

Драйвер за блутуута (към 200 мегабайта е, имай търпение)

Драйвер за тъчпада

Драйвер за четеца на карти

 

Ако някой линк или драйвер не работи, кажи.

Link to comment
Сподели другаде

Значи...

Пакетът за дънната платка съдържа драйвери за SM Bus и USB 3.0 контролерите (който не са разпознати, ако съдя по снимката по-горе), което го прави общо взето задължителен.

Драйверът за видео картата е задължителен, защото без него функционалността ѝ е силно ограничена.

Драйверът за звуковата карта не е толкова критично важен, защото по всяка вероятност Windows е инсталирала общ драйвер. И все пак е по-добре да се инсталира специализиран драйвер, защото без него поддръжката на възможностите може да е непълна.

Драйверите за двете мрежови карти не са задължителни, ако вече са разпознати и функционират коректно, но все пак е добра идея да се актуализират. Ако някоя от въпросните мрежови карти не е разпозната, драйверът за нея става задължителен.

Драйверът за блутуута е по желание, т.е. ако ще използваш блутуут. В противен случай дори е по-добре да не се слага, за да не се тъпче системата с излишен софтуер.

Драйверът за тъчпада е също по желание, защото по подразбиране той ще работи, но може да му липсват някои допълнителни екстри. Така че ти си преценяваш.

Драйверът за четеца на карти не е критично важен, но е все пак важен, защото без него той няма да работи. Дори и да е разпознат въпросният четец, е добре да се актуализира драйверът му.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...