Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблем с инсталиране и стартиране на Windows 7

проблем инсталиране стартиране Windows 7

• Моля, влезте, за да отговорите
9 отговора по тази тема

#1 DanielPetrov

DanielPetrov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4 мнения

Публикувано: 02 February 2014 - 11:02

Момчета взех си нов компютър, сглобяван на части. Пробвах да му инсталирам Windows 7 но не се получава, вкарвам диска с Windowsa но стигам до там където ме пита на какви дялове да ми раздели харда и спира.Пробвах с друг диск, с Windows 8 но нищо все стигам до едно и също място.Свалих харда и го сложих на стария ми компютър и инсталирах Windowsa без проблеми но след като върнах харда на въпросния компютър не може да зареди Windowsa. Включвам го стига до момента в които зарежда Windowsa  с се рестартира.Проверих Рамта,Видео картата, процесора но всичко е наред, просто нямам идея от какво може да е.Моля за помощ и съвети, Благодаря предварително. :)

#2 TheSmoKeR

TheSmoKeR

House Maniac

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 123 мнения
  • Живущ в:Ibiza
  • Интереси:Компютри,софтуер

Публикувано: 02 February 2014 - 11:19

Рестартира се вероятно заради несъвместимостта на драйверите с новата машина.Пробвахте ли инсталация през флашка?Става значително по-бързо от това на диска.Щом не е от харда възможно е DVD устройството да прави някакви проблеми.Ако имате някоя флашка 4Гб или повече подръка може да пробвате с тази програма.

Windows 7 USB/DVD Download tool

God is a Dj and House is My Religion

userbar.png

#3 DanielPetrov

DanielPetrov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4 мнения

Публикувано: 02 February 2014 - 11:24

Ами да пробвах и през флашка но също стигам до някаде и спира, просто така си стои и нищо.

#4 TheSmoKeR

TheSmoKeR

House Maniac

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 123 мнения

Публикувано: 02 February 2014 - 11:30

Преди инсталацията задайте Default настройки на BIOS-a.И настройте HDD-то в режим IDE вместо AHCI.Принципно Windows 7 поддържа AHCI но не пречи да пробвате.

userbar.png

#5 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 02 February 2014 - 11:32

Визуализира ли се логото на Windows при опит за стартиране на операционната система или системата се рестартира директно преди това? Променяли ли сте някакви настройки в BIOS на системата?

"There isn't a person anywhere who isn't capable of doing more than he thinks he can." - Henry Ford

#6 DanielPetrov

DanielPetrov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4 мнения

Публикувано: 02 February 2014 - 11:37

Не, не съм променял нищо.Логото се визуализира и се рестартира веднага.

#7 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 02 February 2014 - 11:40

Имате ли възможност да стартирате системата в Safe Mode режим на работа? Опитайте варианта даден от TheSmoKeR в коментар номер четири. Какъв е моделът на дъното и твърдия диск?

"There isn't a person anywhere who isn't capable of doing more than he thinks he can." - Henry Ford

#8 TheSmoKeR

TheSmoKeR

House Maniac

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 123 мнения

Публикувано: 02 February 2014 - 11:42

Преди инсталацията изключете всякакви ненужни устройства като флашки,камери.Ако имате мишка включена през USB порта вижте дали е позволен USB Legacy support-а в BIOS.

П.С.На места пише че при някои дъна е възможно инсталацията да замръзне за около половин час.Но аз лично не съм срещал подобно нещо.

userbar.png

#9 DanielPetrov

DanielPetrov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4 мнения

Публикувано: 02 February 2014 - 11:57

Ами сега съм оставил компютъра да го погледне човек които разбира повече от мен,благодаря ви за съветите ще споделя с него вашите идеи. Надявамсе да проработи, ако някои има други идеи нека ги сподели аз ще го погледна по-късно. :)

#10 TheSmoKeR

TheSmoKeR

House Maniac

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 123 мнения

Публикувано: 02 February 2014 - 12:07

А и също така можете да пробвате с изключване изключване на DVD устройството и пак инсталация през флашка.

userbar.png

Други теми с тагове проблем, инсталиране, стартиране, Windows 7

1 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители