Jump to content

Ръководство за инсталация на Windows 8.1


Препоръчан пост

  • 8 months later...

Здравейте, смятам скоро да инсталирам Windows 8.1, ме интересува има ли вариант да използвам системата без какъвто и да е акаунт, тоест като включа компа, директно да зареди до десктопа без въвеждане на име и парола?

 

P.S. И понеже Windows 7 при инсталация резервира дял от 100 MB при 8.1 има ли го този момент и да трия ли този дял от 100 MB когато инсталирам 8.1, или само да го форматирам? Благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

Няма как да се използва Windows без потребителски акаунт. Акаунтът обаче може да е без парола и да се влиза в него директно. Ако е с парола, ще трябва да се въведе, поне по подразбиране, но и това може да се заобиколи при нужда.

 

Най-добре изтрий и двата дяла: малкия (100MB) и стандартния предишен системен, след което създай нов дял, при което Windows 8.1 най-вероятно ще си запази пространство отново (350MB).

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

Здравейте

Не съм сбъркал темата, но преди да питам трябва да поговоря за Windows 7

За тези, които не знаят, дисковия образ на Windows 7 Ultimate всъщност съдържа всички версии на 7-цата. За да може да инсталирате версия различна от Ultimate трябва да отворите iso-то с подходяща програма и да намерите файла ei.cfg, който се намира в папка sources.
 След това имате два варианта:

 

1. Отваряте го с текстов редактор и виждате това:

[EditionID]
Ultimate
[Channel]
Retail
[VL]
0

Променяте версията на Windows с желаната от Вас (Professional, HomePremium, HomeBasic или Starter) и записвате промените във файла.

Записвате новия образ.

При инсталацията ще се инсталира избраната от Вас версия

 

2.Изтривате файла и записвате новия образ.

При инсталация ще ви излезе опция за избор на версия.

 

Въпросът ми е имали я тази възможност при Windows 8.1, защото Professional и Enterprise съдържат същия файл, но аз не успях да се преборя.

Гледам, че Windows 8.1 Pro VL и Windows 8.1 Enterprise са подозрително еднакви по размер.

https://msdn.microsoft.com/en-us/subscriptions/downloads/?lc=1033#searchTerm=&ProductFamilyId=545&Languages=bg&Architectures=x64&FileExtensions=.iso&PageSize=10&PageIndex=0&FileId=0

Link to comment
Сподели другаде

Лично аз не съм се занимавал с това.

 

Това не знам дали си го погледнал.

 

Има ли някаква конкретна причина да не използваш специализиран софтуер за създаване на подобни „моднат“ инсталации?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...