Jump to content

Проблем с изключване на компютъра по време на работа


Препоръчан пост

  • Отговори 32
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ще допълня само, че при стартиране не винаги се включва от първия път, и натискам бутона втори и трети път, докато се включи.

 

И това ли се случва от време на време?

Link to comment
Сподели другаде

също съм за захранване , след като прави проблеми при включването няма как да е софтуерен проблема някъде по хардуеара е , замери захранването или го смени

Link to comment
Сподели другаде

е как да се оправи отиваш взимаш друго което работи сменяш го и гледаш кво става , дали е от него или не е , но може да отидеш да ти го замерят някъде че да не даваш пари на вятъра

Link to comment
Сподели другаде

С риск да изглеждам като глупак - което сигурно ще си го помислите - какво представлява това захранване? Някаква част от хардуера ли е ?  При моят лаптоп нещо прищракваше отвътре и се изключваше. В началото работеше известно време, а сега само мъчи да включи Ілампичката светиІ, но вече изобщо не може да включи.

Link to comment
Сподели другаде

Ето един пример за захранване(захранващ блок,PSU) :
post-2960-0-12910700-1392026460_thumb.jpg

Един такъв или подобен се намира във всеки настолен компютър.Само не можах да разбера във вашия случай за лаптоп или настолен компютър става въпрос?При лаптопите е малко по-различна работата.А това прищракване в повечето случаи идва от хард диска.Също така е възможно лаптопа да е прегрял.

Link to comment
Сподели другаде

За сега не ми изключва и ще го оставя така. Искам да попитам нещо друго. Какъв хард диск да си купя, мисля да сложа втори хард. Въпроса е как да постъпя? Възможно ли е да изключа сегашния диск и да сложа новия? Ще мога ли да инсталирам Уин на него? Освен инсталационния диск, какво друго ми е нужно? Трябват ли ми драйвери ? А след това  ще сложа стария диск като втори хард.

Link to comment
Сподели другаде

Най-важното е да е с еднакъв интерфейс като стария.В смисъл ако имате SATA HDD купете пак такъв и проверете за всеки случай дали има свободен SATA конектор в дъното.Възможно е да изключите вашия и да сложите новия като основен.Драйвери в зависимост от ОС в повечето случаи няма да ви трябват.

Link to comment
Сподели другаде

За сега не ми изключва и ще го оставя така. Искам да попитам нещо друго. Какъв хард диск да си купя, мисля да сложа втори хард. Въпроса е как да постъпя? Възможно ли е да изключа сегашния диск и да сложа новия? Ще мога ли да инсталирам Уин на него? Освен инсталационния диск, какво друго ми е нужно? Трябват ли ми драйвери ? А след това  ще сложа стария диск като втори хард.

Забрави за купуване на нов твърд диск, преди да си установил дали захранващият блок е напълно изправен. Това, че временно не се рестартира компютърт, не значи, че проблемът е решен. Ако захранванщият блок изпитва затруднения сега, то с още един твърд диск ще му стане още по-трудно. Също така да не говорим, че колкото по-калпаво е дадено захранване, толкова повече скъсява живота на твърдите дискове.

 

Така че разумното нещо би било да изчакаш с покупката на нов твърд диск, докато не се локализира текущият проблем. А до момента не видях да има някакво локализиране: няма тест с друг захранващ блок, няма измерване на напрежения, няма снимка на кондензаторите, за да ги видим ние, защото не съм сигурен, че ще познаеш проблемните такива.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...