Jump to content

Нелогичен проблем с новото PC. Моля ви ПОМОГНЕТЕ!


Препоръчан пост

И така от няколко дена вече имам нов компютър, но се оказва че въпреки 100-пъти по хубавите му параметри от стария, някой най-прости игри които не изискват почти никакви по-особенни параметри, лагват ужасно много ... Като големи и по тежки игри играя League Of Legends, Team Fortress 2 и др. не мултиплеиър игри. Преди Team Fortress 2 много ми лагваше, почти не разбирах какво се случва, а League Of Legends ми вървеше с 30-35 FPS максимум. Сега League Of Legends ми върви на най-добрите графики с 60-65 FPS, а Team Fortress 2 върви без никакъл лаг. И така да си стигнем на въпроса, УШ - по-тежките игри ми вървят нормално, а по леките като Minecraft, Serious Sam 2 и други такива игри ми върват много зле, в Minecraft когато ходя ми насича за секунда оправя се за 2 секунди и пак става същото, а Serious Sam 2 върви на кадри. Това което ме притеснява е че на стария компютър беше обратното! Там големите игри ми лагваха, а малките не. Според мен не е нормално да може по тежкото да върви без проблем, а малките игри да ми насичат. Ето параметрите на новия ми компютър :

Операционна система - Microsoft Windows Xp Professional - Service Pack 3
Процесор - Intel Core 2 Duo E6550 - 2.33 GHz
Дънна платка - Hewlett-Packard 0AA8h
RAM Памет - 2028 MB
Видео карта - AMD Radeon R7 240 (Passive) 2GB DDR3
Чипсет - Никъде не можах да откия какъв е, дори и в everesthome не пише

Link to comment
Сподели другаде

Значи тази видеокарта поначало е доста слабичка и не е много-много за игри. Другото, което се сещам е да инсталираш драйвери за нея. Данни за дъното може да получиш с AIDA64, последната версия. Ето тук са пробвали в игрите подобна видеокарта: http://us.hardware.info/reviews/5061/5/xfx-radeon-r7-240--250-passive-review-no-fan-low-price-battlefield-3--bioshock-infinite--crysis-3

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за помощта, ще видя какво мога да направя с това AIDA64, но преди всичко ще кажа че драйвари на картата съм инсталирал отдавна с диска на самата видео карта, които си беше с нея в кутията когато я поръчах. Искам само да те питам оште нещо. Понеже виждам че разбираш от тези неща ще те попитам каква видео карта би могла да стане на дъното ми, която наистина да е добра за игри. Има още една подробност. Кутията на компютъра е доста малка и именно заради това ми трябва видео карта която да е с размерите на сегашната ми, иначе няма да може да се затваря кутията на компютара и става доста неудобно в моите условия. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!

Link to comment
Сподели другаде

Препоръчително е да инсталираш актуален драйвер за видео картата. Този от диска в случая надали е особено стар, но според мен ще е добра да се увериш, че наистина имаш инсталиран последния драйвер.

Колкото до самата видео карта, там зависи колко пари можеш да отделиш за нея. Макар че такива по-къси карти, които да са и подходящи за игри, трудно ще се намерят.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за помощта, ще видя какво мога да направя с това AIDA64, но преди всичко ще кажа че драйвари на картата съм инсталирал отдавна с диска на самата видео карта, които си беше с нея в кутията когато я поръчах. Искам само да те питам оште нещо. Понеже виждам че разбираш от тези неща ще те попитам каква видео карта би могла да стане на дъното ми, която наистина да е добра за игри. Има още една подробност. Кутията на компютъра е доста малка и именно заради това ми трябва видео карта която да е с размерите на сегашната ми, иначе няма да може да се затваря кутията на компютара и става доста неудобно в моите условия. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!

 

По-добра работа в игрите и липска на проблеми с драйвери в тях предлагат видеокартите на NVIDIA. Като за теб максимално бързата, която ще е рентабилно да сложиш е GTX 650 1 GB, имайки предвид, че и процесорът ти е старичък и слабичък вече за игри. Затова с по-бърза видеокарта резултатът в игрите с този процесор ще е като с по-бавна видеокарта. Ето една подходяща видеокарта според мен: http://sky.bg/Details.aspx?ID=21011.

Картата има нужда от допълнително захранване, има един 6-pin PCI-E конектор, който трябва да се свърже към захранването на компютъра.

Link to comment
Сподели другаде

Аз съм инсталирал най-новите драйвъри, за това съм сигурен. Честно казано смятам че проблема идва от това че съм с XP, защото когато търсих драйвърите от интернет (отделно от това че ги инсталирах от диска), никъде не пишеше нещо за XP, иначе казано имаше драйвери за всички операционни системи, освен XP и Vista. Дори и за Linux имаше ... Благодаря за помоща и на двама ви, но сега смятам да си преинсталирам компютара на Windows 7 и след това ще пиша отново дали има подобрение. А колкото до това с новата видео карта, ако няма подобрение на старата ще видя какво мога да направя. Един последен въпрос. От къде мога да видя какви хардуерни части (става въпрос най-добрите), които дъното ми може да поддържа защото на старото ми PC дъното беше Foxconn и аз гледах от един саит на Foxconn там пишеше, но се чудя има ли такъв саит и за Hewlett Packard ?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...