Jump to content

Разпечатване от AutoCAD 2012 с точен мащаб


Препоръчан пост

Моят проблем е следния... Като си начертая чертежа и реша да го разпечатам на принтера, не излиза в точния мащаб---> излиза или по-голям или по-малък...

Извинявам се за темата, знам че не е свързана с темите от раздела, но моля ако някой знае да помогне. Oт даскало ме пратиха в 1 копирен център и там ми искат 63 лева, за да ми ги разпечатат :X :X
Аз имам принтер и мога да си спестя тези пари, ако знам как става :)

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност не трябва да задава скейл 1:1, ако чертае в реални размери. Това ще е мащаб 1:10 (ако е избрал мм пред инчове) и ако е избрал да чертае голям обект, да кажем сграда, в сантиметри, то и лист А0 няма да му стигне да плотира.

 

Най-добре, ако можете, покажете снимка на прозореца за плотиране, за да видим какво точно задавате.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм много добър в чертането,но в autocad 2007,като искам да разпечатам в М1:1 примерно шаблон

- избирам си в [mm]

- M 1:1

- и от "display" стрелкичката с падащо меню - избирам "window"

-"разпъвам" прозореца (областта за разпечатване)

-за всеки случай "preview"....и от него ..print

...........трябва да стане ако "модела" се събира в А4

Link to comment
Сподели другаде

Не съм много добър в чертането,но в autocad 2007,като искам да разпечатам в М1:1 примерно шаблон

- избирам си в [mm]

- M 1:1

- и от "display" стрелкичката с падащо меню - избирам "window"

-"разпъвам" прозореца (областта за разпечатване)

-за всеки случай "preview"....и от него ..print

...........трябва да стане ако "модела" се събира в А4

 

Не стоят така нещата всъщност. Това "М 1:1" обезсмисля понятието мащаб за всеки обект, по-голям от А4. Не напразно чертожното поле в Аутокад е неограничено - чертаеш каквито обекти искаш и колкото големи са в действителност, което в последствие разпечатваш в подходящ мащаб.

Но няма смисъл да пишем каквото и да било повече, докато самия потребител не каже какво точно прави и какви резултати търси.  :yes:

Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се ако съм засегнал някои от специалистите,но аз така използвам М1:1(и работи)...другото е че когато конструкцията е по-голяма - слагам отметка "Fit to Paper" (мащабирането става "неактивно"-въпреки че се чертае 1:1,което въобще не "обезмисля понятието мащаб") ..и пак "разпъвам"прозореца за зоната на разпечатвне в "window" -..."preview"..."print"...и всичкото излиза на А4 (без мащаб).

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...