Jump to content

Търся софтуер за криптиране на телекомуникации по GSM


Препоръчан пост

Здравейте и  честита Нова година! На всички Ви желая много здраве и успехи!

Моля да ме извините, но не знаех къде да пусна темата, а уважавам компетентността и добронамереността на модераторите тук, в сайта и затова се престраших да попитам...

Дали някой от Вас е чувал за софтуер, който да се инсталира на мобилни телефони и те да стават "непробиваеми" за подслушване от разни там досадни "цецофони" и др. подобна тълпа любопитковци?

Има ли хардуер, модел телефони или софтуер за това? И ако има - как се казва? Къде се продава? Просто ми е интересно...

В света на информацията какъвто е нашият, защитата на личната информация е от огромно значение, нали?...

Благодаря Ви предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Параноя.....Едва ли сте толкова важен VIP или политик за да ви подслушват....Нема да се плашите едва ли има какво да чуят важно...Успешна година.

Всъщност, има доста хора, които на пръв поглед не биха били "VIP", но нещата в действителност стоят по доста по-различен начин.

 

Колкото за самия въпрос - всеки един мобилен телефон може да бъде подслушван, при някои просто нивото на сигурност е доста по-високо. Ако съществуваше подобен софтуер, то надали той щеше да бъде оповестен/достъпен публично.

Link to comment
Сподели другаде

Дали някой от Вас е чувал за софтуер, който да се инсталира на мобилни телефони и те да стават "непробиваеми" за подслушване от разни там досадни "цецофони" и др. подобна тълпа любопитковци?

Преносимият хардуер, както и мобилната мрежа, умишлено са отслабени от службите на Щатите. Най-вероятно могат да зареждат свой софтуер без знанието на потребителя и от това няма утърване. Несъмнено и "цецовците" имат достъп до (част от) информацията как да използват задните врати. Да не говорим, че напрактика притежават и самата мрежа.

 

Има ли хардуер, модел телефони или софтуер за това? И ако има - как се казва? Къде се продава? Просто ми е интересно...

В света на информацията какъвто е нашият, защитата на личната информация е от огромно значение, нали?...

Благодаря Ви предварително!

Ами, ако се казваше Обама, Путин или Меркел, можеше да ти дадат някакъв с подменена платка...

Освен това, за да работи подобен софтуер, трябва да има и обслужващ блок включен в мрежата. Иначе никой няма да "чуе" криптирания ти поток от данни.

 

Ето още една статия: http://www.osnews.com/story/27491/Jacob_Applebaum_To_protect_and_infect

Link to comment
Сподели другаде

Параноя.....Едва ли сте толкова важен VIP или политик за да ви подслушват....Нема да се плашите едва ли има какво да чуят важно...Успешна година

 

Не съм важен, но просто попитах... Все пак никой от нас не иска да му се ровят - дори и по погрешка в личнто простронство.... Към всички: преди време се запознах с едно момиче, което се беше вманиачило на тема подслушване  и имаше притеснения, че нейн бивш приятел от ДС и подслушва телефона и я преследва... Което си е вярно... Има и доказателства за това... Това законно ли е??? А????

Както и да е... Благодаря на всички Ви. Благодаря и на Г-н Станимир Ферадов от екипа за любезния му отговор.

 

Искам да ви дам линк към един форум, на който попаднах днес. Моля да ме извините за евентуални грешки, но пиша в доста студена стая, на стария служебен компютър, който е и с толкова изсветлял екран че нищо не виждам... Използвам времето, защото няма поръчки в цеха...

Ето едно линкче от мен:

https://nethelpforums.net/viewtopic.php?f=39&t=556

 

Интересувам се просто... Нито съм VIP, нито пък гангстер, нито пък нещо друго... Просто искам да знам... Знаието ни прави по-свободни и по-мъдри да вземаме правилните решения и да вървим по правилните пътища...

Ненавиждам всяка форма на своеволие и незаконнен контрол...

Благодаря Ви.

С уважение: Веселушко -не искам да си кажа името но не от страх, защото не ме интересува кой какво ще ми направи. Могат да ми отнемат само живота но не и свободата. Тя е вътре в сърцето и ума ми. Винаги съм прекланял глава и съм подгъвал коляно само пред Един... Моят Татко, както си го наричам от дете...

И той не е оттук...

Попитах Ви защото искам да се занимавам с това - чисто и просто, като бизнес идея... С няколко приятели..

Повечето криптиращи технологии използват сървър - някакъв посредник... А не може ли самите GSM- устройства да криптират и декриптират едновременно потока - без нужда от други устройства и сървъри????? Някой чувал ли е?

Ето това ми се искаше да разбера, но виждам, че трябва да потърся помощ другаде...

Благодаря на всички Ви!

Поклон и приятелско ръкостискане...

 

От едно сърце... Все още туптящо... За съжаление...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...