Прехвърляне към съдържание

Снимка

Даде ми Син Екран

• Моля, влезте, за да отговорите
115 отговора по тази тема

#106 F0rb1dd3j

F0rb1dd3j

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 64 мнения

Публикувано: 15 August 2014 - 08:22

Единствено на Asrock b75 pro3 ми предлагат или тази дето вчера я споменах. Казва че вече не се произвеждат z77 .... 

#107 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23052 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 15 August 2014 - 09:15

Двете дънни платки са адски сходни. Разликите са доста малки.

Плюсовете на платката на ASUS:
- с 1 повече PCI Express x1 и обикновен PCI слотове, така че ако ще добавяш допълнителни карти, тази платка ще ти свърши по-добра работа;
- има PS/2 вход за мишка, докато платката на ASRock има само за клавиатура, така че ще трябва да използваш USB мишка или PS/2 мишка с преходник от PS/2 към USB.

Плюсовете на платката на ASRock:
- разполага с HDMI изход за вградената видео карта в процесора, така че ако ще използваш нея (или се наложи в някой момент), ще имаш малко по-голяма гъвкавост към какъв монитор/телевизор да я свържеш;
- разполага с още 2 SATA 3.0 порта; вярно е, че са на ASMedia, което ги прави далеч по-непрепоръчителни от стандартния SATA порт на контролера на Intel, но все пак имаш още 2 SATA 3.0 порта; платката на ASUS разполага само с единичния порт на Intel;
- разполага с цифров оптичен аудио изход (S/PDIF); платката на или ASUS няма такъв изобщо, или е екстра по избор, не съм сигурен;
- разполага с 5 аналогови аудио жака, което значи, че спокойно можеш да свържеш 5.1 канални мултимедийни колонки и да останат жаковете за микрофон и стерео вход, докато при платката на ASUS има само 3 жака, което значи, че ако искаш/се налага да свържеш 5.1 канални мултимедийни колонки, ще трябва да се лишиш от микрофон и стерео вход;
- звуковият чип е по-добър — ALC892, докато в платката на ASUS се използва ALC887; надали ще усетиш разлика, но поне откъм параметри е по-добрият чип.

Като изключим това, платките са общо взето идентични, така че ти си прецени кое е важно за теб.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#108 F0rb1dd3j

F0rb1dd3j

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 64 мнения

Публикувано: 15 August 2014 - 11:19

Така според теб коя е по-добрата марка това ме интересува .. Аз ще го използвал главно за игри за момента и в бъдеще ще го клокна но той казва че асуса не може да се клоква а Асрока може .. но пък един приятел казва че нито една от 2-те платки не става а клок ? ?

#109 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23052 мнения

Публикувано: 15 August 2014 - 13:26

Така според теб коя е по-добрата марка това ме интересува

Няма такава. Колко пъти да ти го обяснявам? И двата производителя имат характерни особености, плюсове и минуси.

Аз ще го използвал главно за игри за момента и в бъдеще ще го клокна но той казва че асуса не може да се клоква а Асрока може .. но пък един приятел казва че нито една от 2-те платки не става а клок ? ?

Нито една от двете не е предназначена за оувърклок.

#110 F0rb1dd3j

F0rb1dd3j

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 64 мнения

Публикувано: 16 August 2014 - 15:02

Ясно добре а има ли нещо вярно в това че вече не се произвеждат Дънна с z77 или с H ?? 

#111 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23052 мнения

Публикувано: 17 August 2014 - 22:51

Не съм експерт, нито следя пазара изкъсо, но е възможно, защото това е чипсет за по-стара платформа — Ivy Bridge. Възможно е производителите да искат да се съсредоточат върху по-новата — Haswell.

#112 F0rb1dd3j

F0rb1dd3j

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 64 мнения

Публикувано: 18 August 2014 - 18:48

Добре но по принцип не трябва ли да ми го подменят или да ми върнат парите ( на каквато цена е в момента ) ... Мост е вносителя те трябва да го подменят ако го няма налично не трябва ли да се свържат с Асус и те да пратят ново .. едва ли те няма да го имат налично ако не се произвежда вече не може да няма останала бройка все пак има много дънна с гаранция ... няма как 

#113 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23052 мнения

Публикувано: 18 August 2014 - 23:14

Ако дънната платка е в гаранция, би следвало да я подменят със същата. Ако няма такава, остава вариантът с подмяна с друга, която е максимално сходна. Шансът да ти върнат пари е почти нулев.

#114 F0rb1dd3j

F0rb1dd3j

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 64 мнения

Публикувано: 19 August 2014 - 16:13

Разбрахме се понеже нямат налични други модели като моята   ( p8z77-v lk ) ще ми дадат  ( p8z77-v lx ) най-накрая а искаха двойно по-слаба дънна платка да ми дадат 

#115 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23052 мнения

Публикувано: 19 August 2014 - 19:14

Как го изчисли, че е двойно по-слаба, не знам.

#116 F0rb1dd3j

F0rb1dd3j

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 64 мнения

Публикувано: 20 August 2014 - 13:24

Как го изчисли, че е двойно по-слаба, не знам.

Ми става въпрос за другата платка B75 не е 2-но но е 2-но по евтина 

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители