Jump to content

Даде ми Син Екран


F0rb1dd3j

Препоръчан пост

  • Отговори 115
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Двете дънни платки са адски сходни. Разликите са доста малки.

 

Плюсовете на платката на ASUS:

- с 1 повече PCI Express x1 и обикновен PCI слотове, така че ако ще добавяш допълнителни карти, тази платка ще ти свърши по-добра работа;

- има PS/2 вход за мишка, докато платката на ASRock има само за клавиатура, така че ще трябва да използваш USB мишка или PS/2 мишка с преходник от PS/2 към USB.

 

Плюсовете на платката на ASRock:

- разполага с HDMI изход за вградената видео карта в процесора, така че ако ще използваш нея (или се наложи в някой момент), ще имаш малко по-голяма гъвкавост към какъв монитор/телевизор да я свържеш;

- разполага с още 2 SATA 3.0 порта; вярно е, че са на ASMedia, което ги прави далеч по-непрепоръчителни от стандартния SATA порт на контролера на Intel, но все пак имаш още 2 SATA 3.0 порта; платката на ASUS разполага само с единичния порт на Intel;

- разполага с цифров оптичен аудио изход (S/PDIF); платката на или ASUS няма такъв изобщо, или е екстра по избор, не съм сигурен;

- разполага с 5 аналогови аудио жака, което значи, че спокойно можеш да свържеш 5.1 канални мултимедийни колонки и да останат жаковете за микрофон и стерео вход, докато при платката на ASUS има само 3 жака, което значи, че ако искаш/се налага да свържеш 5.1 канални мултимедийни колонки, ще трябва да се лишиш от микрофон и стерео вход;

- звуковият чип е по-добър — ALC892, докато в платката на ASUS се използва ALC887; надали ще усетиш разлика, но поне откъм параметри е по-добрият чип.

 

Като изключим това, платките са общо взето идентични, така че ти си прецени кое е важно за теб.

Link to comment
Сподели другаде

Така според теб коя е по-добрата марка това ме интересува .. Аз ще го използвал главно за игри за момента и в бъдеще ще го клокна но той казва че асуса не може да се клоква а Асрока може .. но пък един приятел казва че нито една от 2-те платки не става а клок ? ?

Link to comment
Сподели другаде

Така според теб коя е по-добрата марка това ме интересува

Няма такава. Колко пъти да ти го обяснявам? И двата производителя имат характерни особености, плюсове и минуси.

 

Аз ще го използвал главно за игри за момента и в бъдеще ще го клокна но той казва че асуса не може да се клоква а Асрока може .. но пък един приятел казва че нито една от 2-те платки не става а клок ? ?

Нито една от двете не е предназначена за оувърклок.
Link to comment
Сподели другаде

Не съм експерт, нито следя пазара изкъсо, но е възможно, защото това е чипсет за по-стара платформа — Ivy Bridge. Възможно е производителите да искат да се съсредоточат върху по-новата — Haswell.
Link to comment
Сподели другаде

Добре но по принцип не трябва ли да ми го подменят или да ми върнат парите ( на каквато цена е в момента ) ... Мост е вносителя те трябва да го подменят ако го няма налично не трябва ли да се свържат с Асус и те да пратят ново .. едва ли те няма да го имат налично ако не се произвежда вече не може да няма останала бройка все пак има много дънна с гаранция ... няма как 

Link to comment
Сподели другаде

Ако дънната платка е в гаранция, би следвало да я подменят със същата. Ако няма такава, остава вариантът с подмяна с друга, която е максимално сходна. Шансът да ти върнат пари е почти нулев.
Link to comment
Сподели другаде

Разбрахме се понеже нямат налични други модели като моята   ( p8z77-v lk ) ще ми дадат  ( p8z77-v lx ) най-накрая а искаха двойно по-слаба дънна платка да ми дадат 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...