Jump to content

Даде ми Син Екран


F0rb1dd3j

Препоръчан пост

Има значение от гледна точка на това, какво точно се търси като информация от теста. Иначе да, може да я пуснете при честота от 1600MHz, но има доста голяма вероятност резултатите да не са позитивни.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 115
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Има значение от гледна точка на това, какво точно се търси като информация от теста. Иначе да, може да я пуснете при честота от 1600MHz, но има доста голяма вероятност резултатите да не са позитивни.

Защо ? ако изкара грешки на 1600мгх ( ако успея да я подкарам преди да даде син екран ) дали ще е зареди повредена рам или ?

Link to comment
Сподели другаде

Досегашните резултати показват ясно, че системата става крайно нестабилна при задаване на тази честота на RAM-паметта. Най-добрият начин да се провери дали проблемът се корени в нея, е въпросната памет да бъде инсталирана на друга система и пусната на проблемните честоти. Все пак, опитайте да стартирате теста при въпросните стойности.

 

Нека само да подчертая, че прирастът в производителността на системата няма да бъде много осезаем.

Link to comment
Сподели другаде

Ок благодаря ви много ще видя какво да направя по въпроса с рамта ако намеря друга машина ще ги изпробвам но за сега ще остана на 1333 ( работи добре ) благодаря ти пак за отделеното време :) 

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Здравейте имам пак странен проблем :С .. вече от 2 дена започна да ми забива компа и да се рестартира сам до преди това ми даваше сини екрани ни сега забива и се реска и не знам на какво се дължи? .. вчера му пуснах мемтест изкара 6 пасс-а без грешка 

Link to comment
Сподели другаде

Правил ли си Overclock? Ако да, тогава го махни, като премахнеш CMOS батерията от дъното за няколко минути.

Не съм но не знам дали предишния собственик е правил .. понеже го взех 2-ра ръка на 3-4 месеца 

Link to comment
Сподели другаде

Занули настройките на BIOS. Изключи компа, от контакта също. Извади батерията за 3-4 мин. натисни копчето за включване 1-2 пъти, сложи батерията обратно. Пиши дали има някакъв резултат.

Link to comment
Сподели другаде

Направих го и нищо сега влезнах отново да видя дали ще има проблеми и .... Отново заби и веднага рес. след това пробва да ми зареди нещо ( както при преинстала когато зарежда боот-сд-то ) не успя ресна се после се пусна и ми даде да възстановя виндов-са .... възстанови се после рес и ми даде че виндовса не е оригинален смени ми снимката на екрана с черна ..

Link to comment
Сподели другаде

ntoskrnl.exe
UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP 

Файла "ntoskrnl.exe" е част от Windows NT Operating System Kernel. Възможно е да е от софтуерен конфликт или хардуерен проблем.

 

Стъпка 1

 

Актуализирай всички драйвери. Теглиш  Driver Fusion. Влизаш под Safe Mode триеш драйвера, стартираш Driver Fusion премахваш остатъците от драйвера и инсталираш най-новия.

 

 

Стъпка 2

 

Изтегли и инсталирай HDTune. Стартирай програмата и дай 1 снимка от таб Health.

 

 

Стъпка 3

 

Спри Automatic Updates. Отвори Command Prompt като администратор. В прозореца въведи следната команда:

sfc /scannow

След като приключи процеса рестартирай системата.

 

 

Стъпка 4

 

Отвори Event Viewer и запази логовете от таб Applications и System. Прикачи ги на хост и дай линк за изтеглянето им.

 

Стъпка 5

 

Стартирай вградения инструмент за тестване на рам паметта. Ако си с повече от 1 плочка рам, тествай всяка поотделно. Windows Memory Diagnostic Tool Пиши какви са резултатите от тестването.

Link to comment
Сподели другаде


Стъпка 3 = Направена 


Стъпка 5 = не откри нищо но не знам защо след като ми се пусна компа не ми изкара резултатите но докато ги сканираше гледах и нямаше грешки 

Link to comment
Сподели другаде

Грешката означава, че е инсталиран несъответстващ или дефектен хардуер. Марка и модел на дъното? Погледни за подути кондензатори по дънното. Другото което се сещам е актуализация на BIOS.

Link to comment
Сподели другаде

Одеве го отварях да го подухам малко :П .. и гледах нищо не видях за подути кондензатори ( не са като старите онези огромните черни ) иначе дъното ми е asus p8z77-v lk 

 

Сега отново докато си слушам музика и играех ми заби за 1сек. и веднага се рестартира 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...