Jump to content


Гост Zig Zag

Препоръчан пост

Взе нещо да ми писва всяка година постоянно да шумят за нова ера от телевизори. Panasonic и Sony готвят пазара за дискови носители с капацитет 300GB. (допълнително)

Като няма Ultra HD телевизия, как очакват да използвам малка резолюция Full HD на грамаден екран Ultra HD?!

Как мислите, ще се наложи ли новия стандарт?

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Взе нещо да ми писва всяка година постоянно да шумят за нова ера от телевизори. Panasonic и Sony готвят пазара за дискови носители с капацитет 300GB. (допълнително)

Като няма Ultra HD телевизия, как очакват да използвам малка резолюция Full HD на грамаден екран Ultra HD?!

Как мислите, ще се наложи ли новия стандарт?

Стандарта вече е наложен, а и все по- малко хора гледат телевизия на телевизорите си. Аз лично си ползвам телевизора само и единствено през длна мрежа.

Link to comment
Сподели другаде

@Zig Zag

При тези заплати докато Ultra HD телевизорите станат на достъпни цени, сигурно няма да са останали телевизии със Standart Definition качество. Всъщност upscaling-a от 1080p към 4K не е никак зле, особено пък при 50" и нагоре, където разстоянието на гледане е голямо и като цяло не се забелязва, че картината е преминала такова разтягане. А да гледаш сигнал с SD резолюция upscale-нат до FullHD (както гледаме почти всички днес) по-добре ли е? Ами SD към 4K? Дай боже да гледам Upscale-нато FullHD на 4K телевизор вкъщи скоро :D

 

А относно оптичните носители е напълно логична стъпка. kriss4an, не си прав, че по-малко хора гледат телевизия. Телевизията няма да се махне от живота ни в обозримото бъдеще. Може би повече хора се възползват като теб от свързаността на новите устройства и особено от смарт функциите. Аз лично не гледам телевизия, просто защото нямам телевизор, но пък си гледам онлайн някои предавания, че и новините дори. 

Link to comment
Сподели другаде

Исках по-рано да се включа да отговоря на kriss4an, но нямах времето.

Затова пък сега ще му кажа.  Полза от Ultra HD не намирам. Такъв телевизор трябва да се гледа от далеко. Което обезсмисля пикселите. Гледането от близо пък води до гигантски обекти и фигури. Мисля че е редно да се обяви най-практичните инчове и толкова по този въпрос. :)

Link to comment
Сподели другаде

Исках по-рано да се включа да отговоря на kriss4an, но нямах времето.

Затова пък сега ще му кажа.  Полза от Ultra HD не намирам. Такъв телевизор трябва да се гледа от далеко. Което обезсмисля пикселите. Гледането от близо пък води до гигантски обекти и фигури. Мисля че е редно да се обяви най-практичните инчове и толкова по този въпрос. :)

Изборът за големина на телевизора строго зависи от стаята, в която ще се гледа. Според мен ползата от UHD е огромна, защото двойно се увеличава качеството на самият образ, а не големината на обектите. И сега има телевизори от порядъка на 50", който са FullHD и при тях ако гледаш отблизо всичко е огромно. Аз лично си имам едно правило за избор на големината на телевизора и разстоянието от което трябва да се гледа. А то е например 50" или 127 см *2=254 см. И с този метод винаги се постига отпималният ефект,а той е едно приятно усещане по време на гледане на филми.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...