Jump to content

Странно забиване през 1-2 минути


Препоръчан пост

Наскоро си купих нов комп вече мина около месец от както съм го взел и сега започна да ми прави проблем който и стария ми го правеше. Ето го и проблема: докато се ровичкам из компа или играя няма проблеми обаче оставя ли го без да бутам нито мишка нито клавиатура изведнъж започва да забива. Следил съм температурите с speedfan и се оказа че като го изчакам ~1 минута градусите на видеокартата се повишават и започва да забива яко, но когато бутна мишката или цъкна нещо на клавиатурата всичко се оправя. И освен че и на стария ми комп този проблем го имаше ами и когато е отворен Task Manager и Speedfan не прави никакви проблеми. Пробвал съм да го включа на друг удължител и пак същата работа. Искам да ви попитам може ли това да е вирус или е хардуерен проблем.

Операционна система: Windows 8  x64

CPU: Intel Core i3 3.30 GHz
Ram: 6 GB
Video: nVidia geForce gt 630 2 GB

Motherboard: Gigabyte H61M-DS2

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 32
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Вирус 100% най сигурно е преинстал! Опитвал съм с доста антивирусни не става, след преинсталиране всичко се оправи!Това ми се случва 2 ри път и все не мога да хвана коя програма ми го вкарва този вирус.

Link to comment
Сподели другаде

Изтегли Autoruns и:
1) стартирай програмата;
2) избери Options -> Filter Options... -> постави отметка на Hide Microsoft entries и Verify code signatures-> OK;
3) меню File -> Refresh;
4) меню File -> Save... (от падащото меню остави избран .arn за файлов формат);
5) запази файла някъде с желано от теб име, архивирай го с програма по желание и го прикачи към темата.

Описание как се прикачат файлове (ако не знаеш):
- при публикуване на коментар кликни бутон Повече опции;
- долу в секция "Прикрепяне на файлове" посочи файла и кликни бутон Прикачи този файл;
- накрая кликни Добавяне в мнението.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Здравейте, и аз имам същият проблем със забиването, след като оставя лаптопа в покой за 1-2 мин. Което също ми пречи, когато си пусна ТВ тунера за запис на любимо предаване и след минута започва да забива картината, което се отразява и на записа. Проблема обаче възникна, след като ми се наложи да инсталирам други драйвери за видеокартата поради проблем с една игра.

 

Лаптоп Lenovo G 580

Прикачил съм снимка с конфигурацията на машината. И аз като колегата не разбирам много от компютри и се надявам да ми съдействате.

post-32374-0-69881000-1390743983_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Каква е видео картата и откъде е изтеглен драйверът за нея?

Здравей, благодаря за бързия отговори и извинявай за моето закъснение. Това е адресът/предполагам защото само това се е запазило като отваряни адреси свързани с драйвери/, от който мой приятел изтегли драйверите http://www.geforce.com/drivers/results/70187/nvidiaupdate

Прилагам и снимка за видео картата ако е това, което ти трябва?

post-32374-0-16472800-1390926921_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Драйверът, който си изтеглил е доста нов, но не е най-новият. Него можеш да изтеглиш от тук. Надали ще помогне, защото другият би следвало да е достатъчно нов, но не се знае. Най-добрият вариант в случая е да деинсталираш текущия драйвер, да почистиш остатъците на драйвера под Safe Mode с Driver Fusion и накрая да инсталираш актуалния драйвер.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ти за отговора, но момчето/той си разбира от компютри/, който инсталира новият драйвър, първият път ме посъветва аз да не пипам каквото и да е. И сега ме е страх правя тези неща с деинсталирането и инстал. на новият драйвър. Прибягнах до услугите ви, защото момчето е болен и няма как да ми реши проблема. Ако смяташ, че няма какво да объркам, така че да им сериозни последствия бих се опитал да действам?! :)

Link to comment
Сподели другаде

Драйверът, който си изтеглил е доста нов, но не е най-новият. Него можеш да изтеглиш от тук. Надали ще помогне, защото другият би следвало да е достатъчно нов, но не се знае. Най-добрият вариант в случая е да деинсталираш текущия драйвер, да почистиш остатъците на драйвера под Safe Mode с Driver Fusion и накрая да инсталираш актуалния драйвер.

Много се извинявам, че се намесвам.

Но във няколко форума четох, че това е проблем на вирус копач. /Даже не разбрах защо го наричат така./

Винаги се проявява след като всичко спре да се мърда.

Във един от форумите ,четох че B-boy(Staile) е информирал екипа на Malwarebytes Anti-Malware за този вирус.

Та сега програмата би трябвало да го изчисти.

Link to comment
Сподели другаде

Малко извън темата, но да дам бързо пояснение.

 

Зловредния код се нарича "копач" точно поради работата, която извършва, и целта, с която се намира на системата. Самият процес на създаване на bitcoins се нарича mining. От тук произлиза и името на зловредния код.

 

Възможно е проблемът да се дължи на зловреден код, да.

Link to comment
Сподели другаде

За всеки случай може да се направи едно профилактично сканиране.

 

Сканирай с Malwarebytes Anti-Malware. Ако тепърва инсталираш програмата, в края инсталацията ще има отметка за автоматична актуализация, не я премахвай. В противен случай обнови дефинициите й ръчно. Ако вече имаш програмата, провери дали имаш последната версия и ако нямаш, премахни твоята и инсталирай най-новата, като в края на инсталацията остави отметката за актуализация на дефинициите.

 

Инструкции за сканиране:

- стартирай програмата;

- избери Perform quick scan (Бързо сканиране) и кликни бутон Scan (Сканиране);

- след като приключи сканирането, ако не са открити заплахи, ще се отвори автоматично текстов файл (който можеш да затвориш) и програмата ще те уведоми, че не е открила нищо, след което можеш да кликнеш бутон OK и да я затвориш;

- ако са открити заплахи, кликни бутон OK и после Show Results (Покажи резултатите);

- кликни бутон Remove Selected (Премахни избраните);

Ако е нужен рестарт, се съгласи и рестартирай веднага. След рестарта стартирай отново програмата, иди на подпорозиорец Logs (Дневници), маркирай последния дневник, кликни бутон Open (Отвори) и му копирай съдържанието тук. Ако не е бил нужен рестарт, трябва да се появи текстов файл - копирай му съдържанието тук.

Link to comment
Сподели другаде

Много благодаря на всички ви! Чух се с моят човек, обеща да дойде и да види какъв е проблемът. Когато приключим ще пиша отново тук, за да знаете какво сме или не сме направили.

ПП: Относно "копача", вреден ли е, какво зло може да стори? Знам само за "троянци" и "червеи", но този "копач" сега го срещам ")

Link to comment
Сподели другаде

Много благодаря на всички ви! Чух се с моят човек, обеща да дойде и да види какъв е проблемът. Когато приключим ще пиша отново тук, за да знаете какво сме или не сме направили.

ПП: Относно "копача", вреден ли е, какво зло може да стори? Знам само за "троянци" и "червеи", но този "копач" сега го срещам ")

И какво: Нямате доверие на Night Raven.Отказвате се от услугите му.

Наистина не разбирам защо въобще търсите помощ във форума, щом със лека ръка се отказвате, и приятел ще ви помага.

Аз на негово място, следващият път /ако има такъв/ нама да се включа да ви помагам.

 
Link to comment
Сподели другаде

Много благодаря на всички ви! Чух се с моят човек, обеща да дойде и да види какъв е проблемът. Когато приключим ще пиша отново тук, за да знаете какво сме или не сме направили.

ПП: Относно "копача", вреден ли е, какво зло може да стори? Знам само за "троянци" и "червеи", но този "копач" сега го срещам ")

Доколкото четох и както е казал колегата по-горе въпросния "копач" е зловреден код чрез който някой използва компютъра ви за "копане" на биткойни.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...