Jump to content

Windows7Ultimatex64


abracadabra

Препоръчан пост

Инсталирах си на лаптопа Уин7Ултимейт64, работи добре, е ако може да го понастроя още дайте идея:post-9788-0-60837700-1383644598_thumb.pngpost-9788-0-61169900-1383645785_thumb.jpg.

Но, като си разгледах диск С:/, гледам че имел две папки с Програмните файлове, и там някой неща са дублират,-защо така? Вижте на снимките приятели:post-9788-0-44864600-1383644706_thumb.png, а ето и двете папки отворени:тази е "Праграмни файлове":post-9788-0-75145200-1383645017_thumb.png

а тази и "Програмни файлове/х86/:post-9788-0-06917000-1383645125_thumb.png

 

И се питам така ли трябва и защо е така? За обща култура и не знам правилно ли съм направил инсталацията.

 

П.П.

Видяли сте че съм си показал и скритите от Уиндоус папки, а и а тези друите им се чудя-не е като ХР-то. Например папката "SwSetup", също не ми е ясно...

Благодаря на отзовалите се! 

Link to comment
Сподели другаде

Абсолютно нормално е 64-битовите версии на Windows да имат две папки Program Files. В "Program FIles" се съхраняват 64-битовите приложения, а в "Program Files (x86)" се съхраняват 32-битовите. В коя точно папка ще се инсталира дадено приложение зависи от това как точно е направена инсталацията му. Т.е. ако инсталираш 64-битово приложение, но инсталацията му не е направена достатъчно кадърно, то ще се инсталира в Program Files (x86). Разбира се няма ограничение в работата на приложенията, това е направено за прегледност и подреденост.

 

SwSetup е временна папка, в която се разархивират инсталациите на драйверите, които си изтеглил. Спокойно можеш да я изтриеш.

Link to comment
Сподели другаде

Един въпрос и от мен, който касае папката PerfLogs. Тя идва с инсталацията на Windows Vista+, но така и на намерих статия, която описва еднозначно за какво служи. Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

В общи линии тя се използва от Performance Information and Tools и Reliability and Performance Monitor. Системна папка е, в Интернет се среща информация, че може да се изтрие без никакви последици, но лично аз не бих се мъчил да я премахвам.
 

Link to comment
Сподели другаде

Днес съм се разписал, само питам... Но при работата с Уиндоус7менаджера, ми предлага като оптимизация да настроя USB-тата да ми "заспиват при неизползване", също и да премахна индексирането на папките...А и тези прозорци не знам какво да отметна, 4гб РАМ имам Уин7х64 Ултимейт съм...

Вижте снимките:post-9788-0-68921300-1383994207_thumb.jpgpost-9788-0-82444100-1383994212_thumb.jpgpost-9788-0-69486200-1383994217_thumb.jpg
Ако не е в правилното място темата , извинявам е, и ако може я преместете в програми, но понеже тове е и за настройките на Уиндоуса, може и да бъркам, но я пуснах в стара моя тема където коментирах настройките му.

Благодаря за отделеното време.

Link to comment
Сподели другаде

Както споменах и в другата ти тема, не бих се занимавал изобщо с Windows 7 Manager. Моят съвет е да я деинсталираш и повече да не си губиш времето с подобни лъжливи продукти.

Link to comment
Сподели другаде

Да си продължа с питането за  Windows 7х64 който инсталирах. Сега от контрол панела като погледнах, ми показва че от 4гб РАМ имам Згб използваеми? Защо е така? Ето:post-9788-0-13122500-1384537545_thumb.jpg

Настройки ли съм объркал? 

И на Аидата също ми показва 3гб, а преди 1час беше 4гб. Правих си някой настройки..

Уиндоус7 оптимизация и трикове.. Но почти нищо не пипах...

Сега на Аидата ми излиза на обща информация че използва 3гб. А в РАМ-ми показва двете платки с по 2гб РАМ.

Как да го оправя? Да ми използва всичките инсталирани РАМ. То си и беше така преди.

Е това пипах: "По-бързо стартиране на Windows 7

В тази стъпка ще ви покажа как чрез няколко прости настройки, системата ви може да се стартира за около 20-30 секунди.

Изпълнете клавишната комбинация Windows + R за да се стартира прозореца Run. В полето напишете msconfig и натиснете Enter. Ще се отвори прозореца System Configuration (Конфигурация на системата). Отворете таба Boot (Стартиране) и ще видите следния прозорец: ... Advanced Options Маркирайте опцията Maximum Memory (Максимум памет) и задайте точния размер на вашата оперативна памет (RAM). След това маркирайте опцията Number of processors (Брой процесори) и задайте точния брой на процесорите. 

Бележка: при дву- и повече ядрени процесори се посочва броя на ядрата (в моя случай T3200 – 2 ядра).

Натиснете върху бутона OK за да се затвори прозореца и рестартирайте компютъра. Ще усетите разликата. 

Това се прави, за да може когато стартирате компютъра, операционната система да не губи време в откриването на паметта и процесора. Така значително ще намалите времето за стартиране на Windows 7."

 

Това ли направи проблема?

Link to comment
Сподели другаде

Н-видия е видеото.Оправих проблема от последната настройка:post-9788-0-70620100-1384540680_thumb.jpg И си отметнах на празни квадратчетата на брой ядра и макс памет (то в инструкциите пишеше да задам ръчно броя ядра-в случая 2, и РАМ-та 4032...). Върнах ги както си бяха и рестартирах. И се оправи. Ето:post-9788-0-63541000-1384540813_thumb.jpgpost-9788-0-38901800-1384540828_thumb.jpg.

Или не съм направил "оптимизацията" некадърно, или тези "оптимизации" са вредни направо... Но ги прочетох в интернета... И са копи-пейст на няколко места.... 

Както и да е. Оправих го проблема. Поне да остане за помощ на други съфорумци...

Найт Рейвън, Благодаря! 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...