Прехвърляне към съдържание

Снимка

Windows7Ultimatex64

• Моля, влезте, за да отговорите
12 отговора по тази тема

#1 abracadabra

abracadabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 913 мнения

Публикувано: 05 November 2013 - 11:56

Инсталирах си на лаптопа Уин7Ултимейт64, работи добре, е ако може да го понастроя още дайте идея:Прикрепен файл  2.png   599.29К   3 Брой изтеглянияПрикрепен файл  6.jpg   59.32К   3 Брой изтегляния.

Но, като си разгледах диск С:/, гледам че имел две папки с Програмните файлове, и там някой неща са дублират,-защо така? Вижте на снимките приятели:Прикрепен файл  1.png   270.94К   3 Брой изтегляния, а ето и двете папки отворени:тази е "Праграмни файлове":Прикрепен файл  4.png   136.16К   3 Брой изтегляния

а тази и "Програмни файлове/х86/:Прикрепен файл  5.png   112.28К   3 Брой изтегляния

И се питам така ли трябва и защо е така? За обща култура и не знам правилно ли съм направил инсталацията.

П.П.

Видяли сте че съм си показал и скритите от Уиндоус папки, а и а тези друите им се чудя-не е като ХР-то. Например папката "SwSetup", също не ми е ясно...

Благодаря на отзовалите се! 

УСПЕХ!!!  "Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!" 

#2 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23014 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 05 November 2013 - 13:05

Абсолютно нормално е 64-битовите версии на Windows да имат две папки Program Files. В "Program FIles" се съхраняват 64-битовите приложения, а в "Program Files (x86)" се съхраняват 32-битовите. В коя точно папка ще се инсталира дадено приложение зависи от това как точно е направена инсталацията му. Т.е. ако инсталираш 64-битово приложение, но инсталацията му не е направена достатъчно кадърно, то ще се инсталира в Program Files (x86). Разбира се няма ограничение в работата на приложенията, това е направено за прегледност и подреденост.

SwSetup е временна папка, в която се разархивират инсталациите на драйверите, които си изтеглил. Спокойно можеш да я изтриеш.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#3 Flyer

Flyer

simple user

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 167 мнения
  • Интереси:Programming, Software, Hardware

Публикувано: 05 November 2013 - 19:16

Един въпрос и от мен, който касае папката PerfLogs. Тя идва с инсталацията на Windows Vista+, но така и на намерих статия, която описва еднозначно за какво служи. Благодаря!

#4 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23014 мнения

Публикувано: 06 November 2013 - 10:54

В общи линии тя се използва от Performance Information and Tools и Reliability and Performance Monitor. Системна папка е, в Интернет се среща информация, че може да се изтрие без никакви последици, но лично аз не бих се мъчил да я премахвам.

#5 abracadabra

abracadabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 913 мнения

Публикувано: 06 November 2013 - 12:08

Благодаря, още не съм си го настроил както трябва, но ще пробвам да го наглася и ще питам като нещо не ми е ясно. 

#6 abracadabra

abracadabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 913 мнения

Публикувано: 09 November 2013 - 12:50

Днес съм се разписал, само питам... Но при работата с Уиндоус7менаджера, ми предлага като оптимизация да настроя USB-тата да ми "заспиват при неизползване", също и да премахна индексирането на папките...А и тези прозорци не знам какво да отметна, 4гб РАМ имам Уин7х64 Ултимейт съм...

Вижте снимките:Прикрепен файл  1.jpg   143.46К   4 Брой изтеглянияПрикрепен файл  2.jpg   344.56К   3 Брой изтеглянияПрикрепен файл  33.jpg   160.6К   3 Брой изтегляния
Ако не е в правилното място темата , извинявам е, и ако може я преместете в програми, но понеже тове е и за настройките на Уиндоуса, може и да бъркам, но я пуснах в стара моя тема където коментирах настройките му.

Благодаря за отделеното време.

#7 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23014 мнения

Публикувано: 09 November 2013 - 13:13

Както споменах и в другата ти тема, не бих се занимавал изобщо с Windows 7 Manager. Моят съвет е да я деинсталираш и повече да не си губиш времето с подобни лъжливи продукти.

#8 abracadabra

abracadabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 913 мнения

Публикувано: 10 November 2013 - 21:53

Благодаря, ще я махна.

И аз не я харесах още щом я качих да я пробвам. Но исках и да питам тук.  Благодаря Найт Рейвън.

#9 abracadabra

abracadabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 913 мнения

Публикувано: 15 November 2013 - 19:46

Да си продължа с питането за  Windows 7х64 който инсталирах. Сега от контрол панела като погледнах, ми показва че от 4гб РАМ имам Згб използваеми? Защо е така? Ето:Прикрепен файл  1.jpg   139.52К   0 Брой изтегляния

Настройки ли съм объркал? 

И на Аидата също ми показва 3гб, а преди 1час беше 4гб. Правих си някой настройки..

Уиндоус7 оптимизация и трикове.. Но почти нищо не пипах...

Сега на Аидата ми излиза на обща информация че използва 3гб. А в РАМ-ми показва двете платки с по 2гб РАМ.

Как да го оправя? Да ми използва всичките инсталирани РАМ. То си и беше така преди.

Е това пипах: "По-бързо стартиране на Windows 7

В тази стъпка ще ви покажа как чрез няколко прости настройки, системата ви може да се стартира за около 20-30 секунди.

Изпълнете клавишната комбинация Windows + R за да се стартира прозореца Run. В полето напишете msconfig и натиснете Enter. Ще се отвори прозореца System Configuration (Конфигурация на системата). Отворете таба Boot (Стартиране) и ще видите следния прозорец: ... Advanced Options Маркирайте опцията Maximum Memory (Максимум памет) и задайте точния размер на вашата оперативна памет (RAM). След това маркирайте опцията Number of processors (Брой процесори) и задайте точния брой на процесорите. 

Бележка: при дву- и повече ядрени процесори се посочва броя на ядрата (в моя случай T3200 – 2 ядра).

Натиснете върху бутона OK за да се затвори прозореца и рестартирайте компютъра. Ще усетите разликата. 

Това се прави, за да може когато стартирате компютъра, операционната система да не губи време в откриването на паметта и процесора. Така значително ще намалите времето за стартиране на Windows 7."

Това ли направи проблема?

#10 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23014 мнения

Публикувано: 15 November 2013 - 20:17

По всяка вероятност липсващата памет е заделена за видео картата. Каква точно е тя?

#11 abracadabra

abracadabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 913 мнения

Публикувано: 15 November 2013 - 20:43

Н-видия е видеото.Оправих проблема от последната настройка:Прикрепен файл  123.jpg   133.66К   0 Брой изтегляния И си отметнах на празни квадратчетата на брой ядра и макс памет (то в инструкциите пишеше да задам ръчно броя ядра-в случая 2, и РАМ-та 4032...). Върнах ги както си бяха и рестартирах. И се оправи. Ето:Прикрепен файл  q1.jpg   250.54К   0 Брой изтеглянияПрикрепен файл  wwq.jpg   60.13К   0 Брой изтегляния.

Или не съм направил "оптимизацията" некадърно, или тези "оптимизации" са вредни направо... Но ги прочетох в интернета... И са копи-пейст на няколко места.... 

Както и да е. Оправих го проблема. Поне да остане за помощ на други съфорумци...

Найт Рейвън, Благодаря! 

#12 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23014 мнения

Публикувано: 16 November 2013 - 01:06

Подобни настройки не са нужни и са излишни.

#13 abracadabra

abracadabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 913 мнения

Публикувано: 16 November 2013 - 10:26

Да, от личен опит разбрах. Благодаря!

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители