Jump to content

Запис на MKV файл на DVD чрез NERO


Препоръчан пост

Здравейте!

Видях една стара тема във форума, която е изоставена от юзъра.

Въпросът в темата е:

 

"Иска ми се да ми помогнете като ме насочите как мога да запиша mkv формат, HDTV стандарт на DVD чрез Nero, Пробвах с DVD-ISO и не ми се получи. Прочетох, че мога да опитам с DVD-ROM (UDF) и смятам да пробвам, но не знам дали ще се получи. Някакви мнения по въпроса? Благодаря!"

 

Задавам същия въпрос с някои уточнения:

Имам блурей плеър, който ползвам за плейване на  филми с флашка и който не съм ползвал като плеър по стандартния начин.

Сега ми попаднаха десетина двуслойни DVD подложки, които искам да напълня с концерти, да ги пускам на блурей плеъра и да ползвам доброто озвучаване, както и големия телевизор. Имам предвид няколко mkv файла от по 5,25 GB до около 7 GB.  Ако ползвам Nero – опцията DVD-ROM (UDF) дали ще проработи запис + плейване впоследствие.

Благодаря предварително и се извинявам ако въпроса е елементарен :)

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте hacks,

ето малко материал и обяснения, които надявам се да ви помогнат с тази задача:

1, 2, 3

и още нещо за това как да конвертирате MKV в DVD.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за отговора. Хвърлих едно око на линковете.

 

Доколкото разбирам, трябва непременно да конвертирам mkv-то в DVDvideo, иначе блурей плеърът няма да го плейне, така ли? Защото от 720p (1280x720) ше падне надолу качеството на видеото. Ако това е необходимо, по-добре да изтегля направо DVD-video и да не си играя  с конвертиране. :unsure:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...