Прехвърляне към съдържание

Снимка

Имам проблем с бутваща флашка

• Моля, влезте, за да отговорите
7 отговора по тази тема

#1 ridik1983

ridik1983

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 50 мнения

Публикувано: 14 October 2013 - 15:34

Здравейте,имам нужда от помощ защото явно сам няма да мога да се справя.

Значи имам един малък лаптоп Acer aspire one на който в самото начало инсталирах WIN XP след известно време реших да му сложа WIN 7  и го направих обаче след като сложих седмицата лаптопа все да става все по-бавен и след няколко месеца мъка реших да му върна XP-то ама уви тук вече идва проблема.Правя си флашката както всеки път когато трябва да я направя бутваща с WinSetupFromUSB като преди това естествено си я форматирам, но сега не иска да започне инсталацията.Започва да си търси флашката и когато я намери си започва ама след като започне да зарежда първата стъпка и спира и ми изписва

Setup has determined that drive C: is corrupted and cannot be repaired. 

Setup cannot continue. To quit Setup,press F3.

Кажете ми какво трябва да направя,че се мъча вече три дни.Благодаря предварително.

#2 k0st4din

k0st4din

Softvisia

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1184 мнения

Публикувано: 14 October 2013 - 16:43

Здравейте ridik1983,

ако приемем че windows-a XP е качен както трябва на флаш паметта, то тогава другото което се сещам е да влезете в BIOS и да замените SATA с ACHI или IDE.

#3 ridik1983

ridik1983

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 50 мнения

Публикувано: 14 October 2013 - 16:51

Веднага почвам да действам да видя дали ще има резултат и мерси.

#4 ridik1983

ridik1983

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 50 мнения

Публикувано: 14 October 2013 - 17:06

ами смених SATA на IDE ама само зареди на половина файловете и отново спря да зарежда и сега ми изписва следното:

Setup has determined that drive D: is corrupted and cannot be repaired. 

Setup cannot continue. To quit Setup,press F3.

Дали е възможно да е от формата дали да е  FAT ,FAT32 или NTFS ?

#5 k0st4din

k0st4din

Softvisia

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1184 мнения

Публикувано: 14 October 2013 - 18:26

Значи при започване на инсталацията трябва някъде да ви позволи да форматирате целият хард диск, успявате ли да достигнете до там или го правите само на директорията С/?

Хвърлете едно око тук, на всичко и най-вече на третата снимка.

NTFS трябва да бъде, поне за мен. :)

#6 ridik1983

ridik1983

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 50 мнения

Публикувано: 15 October 2013 - 08:53

Благодаря ти за сайта който ми препоръча там намерих програмата която явно работи,а тези които аз имам ги изтрих понеже се оказа,че не качват Win както трябва и затова ми е правило проблеми но и смених SATA както също ми препоръча може и това да е помогнало но вече си инсталирах WIN-на и започвам да наслагвам Driver-те да видим там как ще се справя. Отново БЛАГОДАРЯ и ако мога с нещо аз да помагам съм насреща. А и другото е че на NTFS формат си го направих и като инсталирах програмката която ми препоръча си форматира всичко както трябва да си е.

#7 isoqo

isoqo

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2 мнения

Публикувано: 08 November 2013 - 15:58

Windolsa се качва на флашката със спецялна програма която забравих как се казва но ако се разровя ще я намеря

#8 k0st4din

k0st4din

Softvisia

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1184 мнения

Публикувано: 08 November 2013 - 16:46

Isoqo, 

Първо се научете да пишете грамотно и без правописни грешки. Само в едно изречение съдържащо 5 правописни грешки. 

Windolsa се качва на флашката със спецялна програма, която забравих как се казва, но ако се разровя ще я намеря.

Второ - какво точно написахте, че не ви разбрах: Някакъв Windows, с някаква програма, пък не знаете и как се казва.

Трето - случайно да забелязахте, че на потребителят е отговорено и че е решен проблема му(отговорил е)?

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители