Jump to content

Помощ! Имам вируси!


Препоръчан пост

Здравейте,

 

Повторете проверката, маркирайте всички обекти и натиснете Remove Selected (Премахни избраните).

Ако ви поиска рестарт се съгласете и след това публикувайте лог файла.

Чак толкова зле не е - това са просто потенциално нежелани приложения.

 

 

Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

 

 

 

СТЪПКА 1

 

 

  • Изтеглете и стартирайте Adwcleaner
  • Натиснете бутона Scan.
  • AdwCleaner ще започне да проверява компютъра, както преди.
  • След като проверката приключи...този път натиснете бутона Clean тъй като няма неща които да не са за триене от лога.
  • Натиснете OK на диалоговия прозорец, който ще се появи подканвайки Ви да затворите всички активни приложения.
  • Натиснете OK отново за да позволите наAdwCleaner да рестартира компютъра и да довърши почистващия процес.
  • След рестарта ще се появи автоматично лог файл с името (AdwCleaner[s0].txt).
  • Прикачете съдържанието му в следващия си коментар
  • Копие на лог файла можеш да намериш и в папката C:\AdwCleaner.

 

 

СТЪПКА 2

 

 

http://imageshack.us/a/img841/7292/thisisujrt.gif Моля изтеглете Junkware Removal Tool на вашия десктоп.



  • Спрете временно работата на защитните програми.
  • Стартирайте инструмента JRT.exe
  • Ще се отвори ДОС прозорец. Натиснете което и да е копче от клавиатурата.
  • Затворете излишните приложения и всички браузъри и изчакайте проверката да завърши.
  • Ще се появи лог файл (който можете да намерите и ръчно на десктопа с името JRT.txt).
  • Моля копирайте съдържанието на лог файла в следващия си пост.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

 

Извинявам се за закъснелия отговор, но съм настинал и не ми бе до форуми:

 

  • Моля изтеглете Farbar Recovery Scan Tool (според версията на Windows изберете 32 битовата или 64 битовата версия) и го запазете на десктопа.
  • Стартирайте файла FRST.exe (или FRST64.exe)
  • Програмата ще се стартира. Натиснете YES за да се съгласите с лицензионното споразумение.
  • Сложете всички отметки.
  • Натиснете бутона SCAN.
  • Ще се създадат два лог файл с името - FRST.txt и Addition.txt на десктопа.
  • Прикачете лог файловете в следващия си коментар.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

 

Няма активни зарази в логовете, но ако искате можем да разчистим някои остатъци и да премахнем зареждането на ненужните програми с Windows. Това ще намали броя на процесите работещи във фонов режим и ще се отрази благоприятно на бързината на машинката.

 

Първо да направим бекъп на регистрите:

  • Изтеглете и инсталирайте Tweaking.com-Registry Backup
  • Отворете Tweaking.com-Registry Backup и натиснете Backup Now.
  • Затворете приложението.

Сега изтеглете прикачения файл => fixlist.txt и го запазете в папката от която стартирахте FRST.exe.

Стартирайте FRST.exe и натиснете бутона Fix веднъж!

След като приключи, ако ви поиска рестарт - съгласете се. След рестарта публикувайте лог файла - fixlog.txt, който ще се създаде след работата.

 

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност нека да повторим част от скрипта, защото не е сработил:

 

Сега изтеглете прикачения файл => fixlist.txt и го запазете в папката от която стартирахте FRST.exe.

Стартирайте FRST.exe и натиснете бутона Fix веднъж!

След като приключи, ако ви поиска рестарт - съгласете се. След рестарта публикувайте лог файла - fixlog.txt, който ще се създаде след работата.

 

След това пишете как е положението.

 

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Спазих инструкциите , които ми дадохте .Прикрепих и лог файла.Този път не ми поиска рестарт това проблем ли е ? Иначе смятам ,че има подобрение.Първоначално машинката зацепваше доста и когато сканирах с Malwarebytes Anti-Malware и погледнах ,резултата ме стресна.Надявам се да не е нещо сериозно.

Fixlog.txt

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

 

Радвам се, че има подобрение. Не, не е проблем че не е поискала рестарт, но е добре да рестартирате ръчно да за се премахнат излишните програми, които до момента са стартирали с Windows.

Какъв резултат от MBAM ви е притеснил?

Link to comment
Сподели другаде

Ами първоначално преди да ви пиша и да поискам помощ от вас, резултата от МБАМ ме притесни, защото за първи път намира толкова много заплахи на куп. Благодаря , че се отзовахте на молбата ми и ми помогнахте!!! Задължена съм ви!

 

П.С. : Ако всичко е наред вече  , кои от дадените от вас програми мога да запазя и кои да изтрия ?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

 

Да направим една финална проверка с този инструмент:

 

1.Изтеглете Hitman Pro.

 

2.Стартирайте програмата.
3.След като сте стартирали програмата като кликнете върху иконата http://i.imgur.com/5vo5F.jpg и натиснете бутона „Напред“ като се съгласите с лицензионното споразумение (EULA).
4.Сложете отметка пред "Не, искам да завърша еднократно сканиране на компютъра".

5.Натиснете бутона „Напред“.

6.Програмата ще започне да сканира. Времето за сканиране е около 2 минути.

7.След завършване на сканирането от списъка с намерените неща (ако има такива) изберете Apply to all => Ignore.

8.Натиснете "Next" и след това натиснете "Изнеси резултата в XML file" и запазете лог файла на десктопа.

9.Архивирайте файла и го прикачете в следващия си коментар или копирайте съдържанието му в следващия си коментар.

 

и след това ще ви кажа как да почистите използваните от нас инструменти.

 

Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...