Jump to content

Въпрос за проблем със скайп под Уиндоус 8


Препоръчан пост

Днес един комшия ме извика, да видя защо през скайп не му работи микрофона. Проверих в настройките на скайпа, но в тях всичко си е ОК (няма опция за избор от падащото меню освен това което е по подразбиране т.е. интелския драйвер). Проверих в контрол панела в опциите за звука и всичко си бачка (даже като говорим и се отчита на индикатора, че микрофона бачка). Въпроса е защо скайп не го отчита и в какво се състои проблема. Лаптопа е Тошиба (не знам точния модел т.е. не погледнах, но ако се наложи ще го питам) и е взет от Виваком преди около месец. Носил го е в офиса, но са му казали, че всичко е ОК, но пак скайп не намира микрофона. Има ли начин да се оправи това и как?

Link to comment
Сподели другаде

Значи, влезте в Tools > Options > Audio settings - и вижте какво ще ви покаже и дали няма нещо изключено.

И още нещо, за което се замислих - след като е занесъл лаптопа и са му казали, че всичко е наред. То тези господа изпробвали ли са го със скайп, че работи и той видял ли го е с очите си, че наистина работи при тях. В противен случай, съм склонен да вярвам, че може и да не са го погледнали изобщо.

С последната версия на скайп ли е човека?

И още нещо - да разбирам ли, че отваряте скайпа, отивате в настройките му и когато започнете да говорите виждате индикацията да се мърда в самите настройки, т.е това ->

post-18983-0-81558000-1379880381_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Значи, влезте в Tools > Options > Audio settings - и вижте какво ще ви покаже и дали няма нещо изключено.

И още нещо, за което се замислих - след като е занесъл лаптопа и са му казали, че всичко е наред. То тези господа изпробвали ли са го със скайп, че работи и той видял ли го е с очите си, че наистина работи при тях. В противен случай, съм склонен да вярвам, че може и да не са го погледнали изобщо.

С последната версия на скайп ли е човека?

И още нещо - да разбирам ли, че отваряте скайпа, отивате в настройките му и когато започнете да говорите виждате индикацията да се мърда в самите настройки, т.е това ->

http://forums.softvisia.com/public/style_images/master/attachicon.gifScreen_20 Sep. 22.jpg

Не знам дали това Tools > Options > Audio settings е същото каквото е в контрол панел Audio settings но именно там индикатора показва, че микрофона бачка! А в скайпа няма индикация (както си показал на снимката). От падащото меню в скайпа няма избор (показва само драйвера на интел)! Версията е последната на скайп и е много гадна с тия плочки (но това няма значение в случая). В офиса са прегледали само микрофона от същото място където и аз погледнах, но през скайп не са проверявали нищо. Просто самия скайп не засича микрофона. При тест разговор показва, че нямало свързан към буксата микрофон и се разпада тест разговора още преди да се е осъществила връзка. Според мен самия скайп търси микрофон свързан към буксата, а не вградения в лаптопа!?

Link to comment
Сподели другаде

Най-вероятно проблема е в драйвера, но моето мнение е след като са дадени сумати Х пари и е в гаранция, нека човека го занесе отново да си включи някой от тези майстори скайпа и да видят, че наистина не работи.

Ако има тотално отказване от тяхна страна да го направят, ще ударим едно рамо.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...