Jump to content

Как да блокирам реклами в KMPlayer


Препоръчан пост

Addware, или каквото е там, е причината към KMPlayer-а ми при стартиране на видео да се появяват реклами от този вид:

http://i.imgur.com/VOCMhNs.jpg

 

По принцип съм внимателен при инсталирането на нова версия, но съм допуснал тази напаст.

Прочетох в нета, че решение било да се блокира интернет достъпа на KMPlayer-а. Имам защитна стена Comodo, но не открих в нея как става магията. Някой може ли да ми посочи, моля?

Link to comment
Сподели другаде

Поздравления, за това че гледаш Старгейт. Много добро филме е. За съжаление от доста време KMPlayer е свързан с Pandora и върви с все повече и по-агресивни адуъри и реклами. Няма да препоръчвам да избираш алтернативен плеър, но това като че ли би бил най-добрият вариант.

Link to comment
Сподели другаде

Защото не прочетох внимателно мнението над мен.

Видях че автора търсеше решение за блокиране на интернета достъпа на плеъра, та за това се сетих в първият момент.

Link to comment
Сподели другаде

 

 


към KMPlayer-а ми при стартиране на видео да се появяват реклами

 

Това показва, че плеъра вече е преминал във владение на шарлатани, които се надяват на потребителите шарани да кълват и да цъкат върху рекламите им. При наличието на достатъчно конкурентни плеъри тези наглеци заслужават само едно... знаете какво.

Link to comment
Сподели другаде

Извинете първо за закъснелия ми отговор. Бях далеч от цивилизацията берейки лозе :love1:

 

А защо просто да не се деинсталира Pandora TV? Има си я в контролния панел.

 

Тизи Pandora я нямам нито като туулбар в браузърите, нито като инсталирана програма - и в Add or remove programs и в Your Uninstaller.

Махнал съм отметките, но съм натиснал Accept, въобразявайки си, че иначе инсталацията на плеъра ще прекъсне и така се е вмъкнала. Аз по принцип гледам какво пише в стъпките за инсталиране.

Най-простото би било да деинсталирам KMPlayer-а с професионалния деинсталатор и да го инсталирам наново. Само че съм си нагласил SpeachLab и ще трябва да правя всичко наново. Затова потърсих и открих в нета, че тая гад не се появява, ако на плеъра се спре интернет достъпа.

Блокирвал съм хостове добавяйки ги във файла host, но като погледнах в Comodo колко осъществени връзки има, бяха към дузина. Да блокирам ли всичките, това правилно ли е? И Comodo не би ли трябвало да има прост механизъм за блокиране? Преди години ползвах ZoneAlarm и с него беше елементарно.

Link to comment
Сподели другаде

За да не изкачат рекламите просто трябва да смениш облика на плеара.

 

Това става след като стартираш км плеара-с десен бутон активираш падащото меню.

Отиваш на Шаблони и настройки и после поставяш чавката-маркираш- Стандартни настройки.

Link to comment
Сподели другаде

За да не изкачат рекламите просто трябва да смениш облика на плеара.

 

Това става след като стартираш км плеара-с десен бутон активираш падащото меню.

Отиваш на Шаблони и настройки и после поставяш чавката-маркираш- Стандартни настройки.

 

Не сработи този метод ):

 

Що се отнася до конкретната добавка, в нета я срещам под името CoolGram adware, а не Pandora TV.

 

Но не съм сигурен дали е точно тя. Преди 3 години е описвано, че CoolGramS.exe се намира в папка OSTEC в инсталационната папка, но нямам такава. Или са маскирали файла или е нещо друго.

 

Link to comment
Сподели другаде

Мисля си че ако изпълниш стъпките от следната тема, може и да се види, дали има не желано приложение:

http://forums.softvisia.com/index.php/topic/16938-премахване-на-qvo6/?p=151884

Но ако има такова не се ангажирам със следащите стъпки.

Ще трябва знаещите тук във форума да помогнат.

Link to comment
Сподели другаде

Но симптомите за променена начална страница в браузърите не са налице при мен. Не ангажирам ли излишно с такъв лог, при положение, че става въпрос за нещо, което може и да е досадно, но едва ли е зловредно предвид, че KMPlayer-а го инсталира. Ъпдейтнах плеъра от официалната му страница.

Link to comment
Сподели другаде

Не сработи този метод ):

 

Що се отнася до конкретната добавка, в нета я срещам под името CoolGram adware, а не Pandora TV.

 

Но не съм сигурен дали е точно тя. Преди 3 години е описвано, че CoolGramS.exe се намира в папка OSTEC в инсталационната папка, но нямам такава. Или са маскирали файла или е нещо друго.

 

Аз също ъпдейтнах с новата версия и доста се мъчих да изчистя досадните реклами.

Не мога да си спомня как стана премахването,но мисля,че се получи със систем  ресторе ,като върнах с дата преди ъпдейта.

 

Link to comment
Сподели другаде

За ползването на систъм рестор са ме съветвали да не злоупотребявам. За такова неудобство най-много бих направил това, което споменах - деинсталиране с професионален деинсталатор и наново инсталиране с прескачане на уловката в стъпките на инсталиране.

Link to comment
Сподели другаде

Но симптомите за променена начална страница в браузърите не са налице при мен. Не ангажирам ли излишно с такъв лог, при положение, че става въпрос за нещо, което може и да е досадно, но едва ли е зловредно предвид, че KMPlayer-а го инсталира. Ъпдейтнах плеъра от официалната му страница.

Аз нямах на предвид за зловреден код.А за не желано приложение.

То това приложение се прикрепя към нещо.Познатото е наще браузъри.Но във твоят случай е към плеара.

А и няма нищо лошо само да се погледне.Това става за две минути и прикачаш файла.Ако няма нищо добре.Ако има , тук има хора които знаят какво се прави след това.

Всичко това е между другото докато се търси решение.

Link to comment
Сподели другаде

За ползването на систъм рестор са ме съветвали да не злоупотребявам. За такова неудобство най-много бих направил това, което споменах - деинсталиране с професионален деинсталатор и наново инсталиране с прескачане на уловката в стъпките на инсталиране.

 

Нищо страшно няма да се използва систем ресторе след,като нещо не ти харесва. нищо няма да навреди.

Не е гаранция,че след деинсталирането на програмата и новото и инсталиране ще се премахнат рекламите,освен ако не инсталираш стара версия но с изключен интернет.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...