Прехвърляне към съдържание

Снимка

VLC player и последиците

VLC вирус лента нови икони инсталиране

• Моля, влезте, за да отговорите
7 отговора по тази тема

#1 nesanica

nesanica

Идиот

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 19 мнения
  • Живущ в:Велико Търново

Публикувано: 09 September 2013 - 12:01

Здравейте!
Трябваше да си изтегля VLC player, за да мога да гледам чрез една програма телевизии от чужбина. Изтеглих го от официалния сайт и започнах да инсталирам. Междувременно се изтегли Rich player, Tune Up Utilities, една катерица (на която забравих името) и още куп програми. Прекъснах инсталирането и започнах да се чудя какво да правя. Деинсталирах вече инсталиралите се "простотии" и първото нещо за което се сетих, беше да рестартирам и да видя какво ще се случи. Когато компютърът започна работа отново, "катерицата" беше изчезнала заедно с куп други неща по лентата ми със задачи. Изтеглих Malwarebytes Anti-Malware, пуснах на Бързо сканиране и бяха открити три вируса. След като ги изтрих, рестартирах, както сте ми казвали тук и преди, зареди бавно (по-бавно от обикновено) и сега ми излиза един балон от Malwarebytes Anti-Malware. Направила съм скрийншотове на всичко. Ето ги и тях. 

Лентата преди всичко да изчезне:
http://prikachi.com/...10/6541610m.jpg

Лентата след това:
http://prikachi.com/...13/6541613A.jpg

Известието от Malwarebytes Anti-Malware: 
http://prikachi.com/...15/6541615b.jpg

Искам да си върна първоначалния изглед на лентата до менюто Старт и да разбера дали имам още неща за оправяне. :)

#2 batetoo2

batetoo2

Г-н Иванов

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 395 мнения
  • Живущ в:Стара Загора
  • Интереси:най-вече компютри ;d

Публикувано: 09 September 2013 - 12:28

Мога само да ти кажа как да си върнеш нещата в лентата за задачи. Дясно копче на лентата на задачи --> Лента с инструменти --> Бързо стартиране. Ако иконите, който са се появили долу не са тези който ползваш, просто отново с дясно копче върху дадена/и ги изтрий и с приплъзване си добави нова/ите.

И още малко допълнение. Следващия път като инсталираш нещо не щракай само next, а гледай какво е маркирано, защото с всяка свалена и инсталирана програма идват и още много глупости и реклами ! :)

Operation System: Windows XP Professional Service Pack 3; Дънна платка: ASRock K8NF6G-VSTA; Процесор: AMD Athlon 64 3200+ 2.21 Ghz; Видео карта: NVIDIA GeForce 6100 nForce 405 със 256 МБ споделена памет; Звукова карта: nVIDIA nForce 6100-405 (MCP61S) - High Definition Audio Controller; Рам памет: 1512 Mb с споделена памет за Видео картата;

#3 nesanica

nesanica

Идиот

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 19 мнения

Публикувано: 09 September 2013 - 21:40

Така е, напълно съгласна съм, именно затова и махнах някои отметки за търсещите машини като Bing и т.н. Благодаря за помощта!!!

#4 batetoo2

batetoo2

Г-н Иванов

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 395 мнения
  • Живущ в:Стара Загора
  • Интереси:най-вече компютри ;d

Публикувано: 09 September 2013 - 22:24

Само не разбрах помогнах ли, за връщането на иконите за бързото стартиране ?

Operation System: Windows XP Professional Service Pack 3; Дънна платка: ASRock K8NF6G-VSTA; Процесор: AMD Athlon 64 3200+ 2.21 Ghz; Видео карта: NVIDIA GeForce 6100 nForce 405 със 256 МБ споделена памет; Звукова карта: nVIDIA nForce 6100-405 (MCP61S) - High Definition Audio Controller; Рам памет: 1512 Mb с споделена памет за Видео картата;

#5 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 09 September 2013 - 23:02

Следващия път като инсталираш нещо не щракай само next, а гледай какво е маркирано, защото с всяка свалена и инсталирана програма идват и още много глупости и реклами !

И да щрака и да не щрака, пак може да се насади! Виж например програмата eRightSoft SUPER. При първо стартиране се бави около половин минута, докато се появи инсталатора. Вероятно в това време вече е инсталирала тихомълком софтуера си. След това излиза един манаджер, а зад него по-късно се появява действителния истински инсталатор на конвертора. Манаджера те лъже, че е инсталатора на програмата, но дори да отказваш всичко и да демаркираш, този манаджер си е всъщност програма, която не знам кой софтуер ъпдейтва, сигурно комплекта от всичките, които се предлагат. Като финал вече ти е инсталирал допълнение, виж края на снимките.

Може ли да помоля някой модератор да оправи (поправи) заглавието, защото VLC няма нищо общо с проблемите на оплакващата се госпожа. Проблемът идва от уеб сайтовете, от местата, където я лъжат, че ще трябва да инсталира VLC и предлагат с бутон да го свали и инсталира! Аз съм ги виждал тези места. VLC по никакъв начин не може да сложи адуер и няма нищо общо с тези дивотии!

15xs96e.png

t6cy9x.png

i2pm4i.png

2rny6aq.png

ilkrgp.png

28jjeis.png

5cd7xv.png

#6 lupi

lupi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 444 мнения

Публикувано: 09 September 2013 - 23:33

Определено не е от VLC, най- вероятно си теглила плеъра от някакъв съмнителен сайт, а не от 

http://www.videolan.org/vlc/

#7 nesanica

nesanica

Идиот

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 19 мнения

Публикувано: 16 October 2013 - 02:09

Определено ми помогнахте, съжалявам, че не отговорих по-рано. Да, може би не съм изтеглила от правилното място, но съм убедена, че често се случва програмите автоматично да инсталират някои приставки. 

#8 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 16 October 2013 - 15:27

често се случва програмите автоматично да инсталират някои приставки. 

Е това се случва даже и при мен! Как става?!

Има много популярни търсени програми, които по време на инсталирането се стремят да те излъжат, уж че работиш с инсталатора, но дефакто са стартирали друг инсталатор, който умишлено закрива истинския. На него има някои допълнения, които да отмаркираш и възможност "Отказ" от инсталацията или "Напред". Потребителя отмаркирва допълненията и дава "Напред", само че това е втория инсталатор и с продължението започва инсталация на Тулбар.

Други теми с тагове VLC, вирус, лента, нови, икони, инсталиране

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители