Jump to content

Препоръчан пост

Това,за което споменаваш по-горе е вярно когато на системата има вече инсталиран драйвер на ATI.Тогава е необходимо първо да се деинсталира от Add or Remove Programs след което под SafeMode режим да се премахнат останките му чрез приложението DriverCleaner.

 

 

Точно това ме интересува, засега се отказах да преинсталирам Windows-а , защото не ми прави проблеми , но драйверите са определено за сменяне , а вече имам инсталирани стари такива. Ако няма да ви затрудни можете ли да ми обясните по-подробно какви са стъпките за инсталиране на по-нови драйвъри (при наличие на инсталирани по-стари), как да използвам програмата "DriverCleaner" , без да изтрия нещо нужно , как именно да работя в SafeMode и т.н

Предварително много ви благодаря, не знам как щях да се оправя без този форум :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 409
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

1. Изтегляш драйверите и ги съхраняваш някъде на твърдия диск.

2. Изтегляш програмата Driver Cleaner

3. Създаваш точка на възстановяване на системата. За да създадеш Restore Point отиваш на START-->Programs-->Accessories-->System Tools-->System Restore. След това избираш Create a Restore Point, след което въвеждаш име..напирмер Driver Update и натискаш Create.

3. Стартираш Add or Remove Programs като отвориш Start-->Settings-->Control Panel-->Add or Remove Programs. След като се зареди списъка с инсталираните програми намираш драйвера на ATI и го премахваш като избереш Change/Remove.

4. Рестартираш системата и влизаш в SafeMode режим. Влизането в Safe Mode режим става с клавиша F8 веднага след като изтече POST процедурата за самотестване при включване на захранването. За целта може да започнеш да натискаш клавиша F8 още докато тече POST - визуализира се информация за тактовата честота на процесора, обема на оперативната памет (RAM) и тн. След като го натиснеш няколко пъти по време на зареждането на машината се показва екран с разширени опции за начално зареждане. Там избираш Safe Mode и натискаш Enter. Safe Mode е диагностичен режим, при които Windows XP се стартира с ограничен набор от драйвери за устройствата и системни услуги. Също така се игнорират програмите, които се стартират автоматично, потребителските профили, програмите изброени в Регистъра за автоматично изпълнение и всички локални групови политики. Safe Mode осигурява достъп до конфигурационните файлове, за да може да се правят промени в конфигурацията. Това го прави подходящ за премахване на драйвери, автоматично стартиращи се приложения както и услуги, който е възжможно да не позволяват системата да стартира нормално. Също така често се използва и за премахване на зловоредни програми - Spy/Add/Mal-ware и вируси.

5. Стартираш Driver Cleaner.

6. От падащoто меню избираш драйвера, който искаш да изчистиш. Трябва да избереш ATI. След това кликваш на бутона Clean и изчакваш. Ако имаш допълнителни приложения към драйвера сега е момента и тях да изчистиш по същата процедура.

7. Рестартираш в нормален режим.

8. Инсталираш драйверите. Стартираш Setup програмата и следваш инструкциите на екрана. След като драйвера се актуализира рестартираш машината.

10. Ако няма проблеми може да приемеш актуализацията за успешна. Ако се появи проблем лесно може да възстановиш системата чрез RestorePoint-а, който създаде преди да смениш драйвера. Това става като отвориш отново System Restore и избереш Restore my computer to an earlier time и следваш инструкциите.

Успех! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах драйвъра ,но ми дава грешка при стартиране на компа и при отваряне на control center ( а и със стария драйвър в настройките на дисплея имах меню с "картинки"-за ТВ-то , та дори и за включване на прожекционен апарат, сега няма , но пробвах да инсталирам стария драйвър отново и нищо нкакъв ефект, пък ми изчезна и Restore point ???) Дава грешка в "CLIStart" :blink:
Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах драйвъра ,но ми дава грешка при стартиране на компа и при отваряне на control center ( а и със стария драйвър в настройките на дисплея имах меню с "картинки"-за ТВ-то , та дори и за включване на прожекционен апарат, сега няма , но пробвах да инсталирам стария драйвър отново и нищо нкакъв ефект, пък ми изчезна и Restore point ???) Дава грешка в "CLIStart" :blink:

Стария драйвър върху настоящия ли го инсталира или първо деинсталира и почисти? CLI можеш да го премахнеш да не се стартира с Windows. То не е нужен процес нито на драйверите, нито на Control Center.

Link to comment
Сподели другаде

Справих се :)

Сложих диска на XP и започнах нова инсталация ,но преди да почна направих следното:

1.Изтрих дял C (където бяха 2-та виндоуса) и създадох нов със същия размер, после продължих и си инсталирах виндоуса наново.

Мисля че се получи , поне не намирам 2-ри в C

Обаче диска на XP, който имам не ми поиска нито "Регионални настройка" нито да въведа код. въпреки ,че на диска има такъв. Засега обаче всичко работи без проблем.

А, и още едно въпросче- Наложи ми се вчера със цялата тази бъркотия да преинсталирам компа поне 20 пъти-дали това вреди някак на машината

Още веднъж благодаря за форума, без него не бих се осмелил сам да преинсталирам, сега поне някакъв опит имам :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
l.kanelov е пропуснал да добави, че е доста желателно да се извърши и почистване на .cab файловете чрез Cab Cleaner, който се стартира от меню Tools.

 

Като натисна на Tools ми излиза Driver.cab и SP2.cab и двете ли да трия ?

Аз засега трия само Driver.cab не е проблем нали ?

Link to comment
Сподели другаде

Като натисна на Tools ми излиза Driver.cab и SP2.cab и двете ли да трия ?

Аз засега трия само Driver.cab не е проблем нали ?

Програмата не ги трие, а ги почиства само от остатъчните файлове. :) Желателно е да почистиш и двете. Реално Driver.cab е файлът, отнемащ доста време. SP2.cab е доста по-бърз, така че не губиш почти нищо.

Link to comment
Сподели другаде

Добра вечер,след дълга и неравностойна борба успях да си преинсталирам Уин-а:).За сега всичко работи,но се появи този проблем:

http://img398.imageshack.us/my.php?image=untitledjpg1pa4.jpg

Как мога да махна иконата на клавиатурата?

Благодаря и лека нощ

Link to comment
Сподели другаде

Привет и на теб горната снимка е с отметка.Това е положението без отметка:

img292.imageshack.us/my.php?image=untitled2hj8.jpg

Със или без отметка поне клавиатурата я има при заключен таскбар ту се появява ту изчезва,а при отключен като разширя пространството малко винаги е там.Като при заключен таск бар при български език е само иконата с буквите а при английски се показва и половин клавиатура.Преди преинстала нямаше проблеми при разширяването седеше само иконката с буквите.Ако имаш други идеи казвай:)

Благодаря за помоща

Редактиран от JollyRoger
Link to comment
Сподели другаде

Офффф, докато се сетя откъде се появяваше тази иконка.

 

Сега, иконката се появява когато инсталираш повече от една езикова подредба за даден език. Например ако инсталираш БДС и фонетична подредба за български език.

 

Ето пример:

http://img138.imageshack.us/img138/4747/pic091jk5.png

 

За да махнеш тази иконка върви на горепосочения порозорец (става с десен бутон върху иконката долу и избираш Settings...) и после натисни бутона "Language Bar" и там първо сложи отметката пред опцията "Show Additional Language bar icons in the taskbar" и натисни ОК, а после се върни, махни я и пак натисни ОК. Мисля си, че това е бъг в Windows, защото по принцип не би трябвало да се показва като махнеш отметката на опцията на първо време.

 

Иначе при мен стана без проблем.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...