Jump to content

Препоръчан пост

Здравей,

 

Преди да започнеш всичко трябва да имаш инсталационен диск и за зададеш от BIOS-а ти да зарежда първо от CD-то. Ако не си направила второто ни пиши, за да ти помогнем.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 409
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравей,

 

Преди да започнеш всичко трябва да имаш инсталационен диск и за зададеш от BIOS-а ти да зарежда първо от CD-то. Ако не си направила второто ни пиши, за да ти помогнем.

имам диск,но това второто въовще не ми е ясно :unsure:

Link to comment
Сподели другаде

От това което прочетох установих, че на vanq не и е ясно как да си направи CD-то да и е първо устройство. Ако е така тогава ето как става.

Както каза Tragedy, това става от BIOS-а. За да влезнеш в BIOS-а е нужно при стартирането на компютърът ти да натиснеш определено копче и ще ти се пусни BIOS-а но това копче е различно при различните марки дъни платки (каква марка е твоята). Може да пробваш с продължително натискане на F2 , F11 , F8 , DEL , F10 , и т.н.

След като влезна в BIOS-а при мен става така.

Boot -> Boot Drivice Priority тук се натиска ентер и след това си избираш кое устройство да ти е първо, второ, трето и т.н

Така става при мен, при теб може да не е така защото може да си с различно дъно.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ви,справих се едва след като викнах у дома човек :D много съм зле с материала :unsure: ще чета занапред дано се науча и аз

 

 

Привет, щом не се показва този екран, това означава,че в BIOSA- ти не е указано да чете първо от CD-то а е указано да чете първо от 3.5 Floppy(A) за да се промени това, трябва да влезнеш в BIOSA в него се влиза най често като рестартираш РС то и натискаш и пускаш клавиш DELETE от клавиатурата, или ако не става тогава с клавиш F-1 като се влезне в BIOSA се търси опцията http://www.picsbg.com/uploads/5026f17ebd.gif Boot или Create BIOS Fature нещо от този род бе:) като влезнеш в Биса опиши опциите на екрана който ще видиш за да ти помогнем, ако не се справиш, но не е чак толкова трудно просто трябва да направиш там където виждаш,че пише Floppy на негово място да пише CD като се направи тази промяна натиска се клавиш F-10 за да запази промените който сме направили след което се натиска клавиш Esc => след това enter.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за нагледното обяснение, Tihichko :)

 

 

Привет, нищо........заповядай пак :) не се претиснявай да питаш, всеки е минал по този път, така,че няма нищо срамно в това, тук винаги ще се намери човек който да ти помогне.

Поздрави!!!!!

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Здравей Tihichko, много ми помогнаха коментарите ти по темата и научих доста неща. Появи се обаче следния проблем: когато се опитам да сваля симулатора за инсталиране на уина ми отваря страница с неразбираеми букви и символи. На какво се дължи това? :unsure:
Link to comment
Сподели другаде

Ще си позволя аз да обясня. Това се получава, защото браузъра ти не възприема правилно линка, който се опитваш да отвориш и вместо да ти предостави диалоговия прозорец за записване на файла на твърдия ти диск директно отваря файла, сякаш е текстов. Така се получава най-вече с файлове, които са на data.bg сървъра.

 

За да изтеглиш файла чукни с десен бутон на мишката върху линка и от контекстното меню избери: "Save Target as..." (за Internet Explorer и Opera) или "Save Link as..." (за Firefox). След това ще ти се отвори диалоговия прозорец, в който трябва да избереш къде да бъде записан файла.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Искам да допълня една много добра симулация на инсталиране на Windows XP, която ми беше дадена от l.kanelov, за което специално му благодаря.

 

Ето я и нея - Инсталиране на Windows XP

 

Трябва да разархивирате файла и в него ще намерите директория с няколко файла:

- .exe файла е самоизпълним и не тябва да правите нищо по него

- .swf файла може да бъде стартиран с Flash PLayer, като той се нуждае от допълнителната папка и .xml файла в нея

- също така разполагате и с html страница, която просто трябва да стартирате.

 

Общо взето не е трудно да пуснете симулацията, просто исках да обясня за какво са отделните файлове (вътре има и сорса на симулацията).

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте и извинете за сигурно глупавия въпрос.

Всичко което сте писали е изключително полезно, никъде не бях виждал толкова подробни описания. Имам обаче няколко въпроса.

1 Може ли някой да ми каже дали ще ми е необходима дискета с драйвъри, защото като купувах компа не ми дадоха такава? HDD-80GB ATA100, 7200rpm , 2MB, Samsung

2 Как после, след приключване на инсталацията да си инсталирам драйвърите. На видеокартата драйвъра ми е на отделен диск, и дали след преинсталацията няма да се включи вградената видеокарта, та после да се чудя как да включа другата :crosseyes1:

Извинете отново за глупавите въпроси. Предварително благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей и добре дошъл при нас :)

 

Ето и отговорите на зададените от теб въпроси:

 

1. За този твърд диск няма да ти трябва дискета с драйвери - той ще бъде разпознат автоматично от Windows. Проблем с разпознаването на твърди дискове има при тези с SATA (SerialATA) технология, за които е необходимо да се инсталират драйвери преди самата инсталация.

 

2. След като инсталираш Windows и той се стартира за първи път, можеш да сложиш диска с драйверите и да ги инсталираш и тях. После трябва да рестартираш системата и тогава спокойно ще можеш да избереш коя видеокарта желаеш да използваш. При инсталацията си Windows търси подходящи драйвери за хардуера на компютъра и ако не намери слага стандартни такива. Относно самата инсталация на драйверите - ако диска ти е оригинален, просто го постави в дисковото устройство (CD-ROM) и той би трябвало да се самостартира. Ако това не стане, отворои My Computer и чукни два пъти върху дисковото ти устройство. Ако ти се отвори директория с файлове потърси или Autorun.exe или Setup.exe и ги стартирай (само единия от тях, ако ги има и двата).

 

И накрая - относно въпросите ти. В никакъв случай не са глупави и искам да ти кажа (както и на всички останали), че няма да позволя някой да се присмее на друг, защото бил задал "глупав" въпрос. Все пак целта ни тук е да си помагаме и всички знаем, че никой не се е родил научен или гений.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря много за бързия отговор Tragedy .

Не знам дали е уместно да питам в тази тема, но все пак. Щом съм решил да преинсталирам ще трябва да подновя и драйвъра на видеокартата, защото на оригиналния диск е на 1 година. Проблемът е там, че от мястото кадето я купих (картата е Radeon 9550 ) ми сложиха драйвъри за Радеон 9600 и сега не знам какви да тегля от сайта на производителя.

Другия въпрос е как да инсталирам изтеглените от сайта или пък ако инсталирам от диска , как да инсталирам после по-новите (разбрах че ставало като се деинсталират старите драйвъри , трябва да се прави в някакъв "save mode" , обаче тези работи са ми мъгла :blink: ).

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря много за бързия отговор Tragedy .

Не знам дали е уместно да питам в тази тема, но все пак. Щом съм решил да преинсталирам ще трябва да подновя и драйвъра на видеокартата, защото на оригиналния диск е на 1 година. Проблемът е там, че от мястото кадето я купих (картата е Radeon 9550 ) ми сложиха драйвъри за Радеон 9600 и сега не знам какви да тегля от сайта на производителя.

Другия въпрос е как да инсталирам изтеглените от сайта или пък ако инсталирам от диска , как да инсталирам после по-новите (разбрах че ставало като се деинсталират старите драйвъри , трябва да се прави в някакъв "save mode" , обаче тези работи са ми мъгла :blink: ).

Здравей.

Може да изтеглиш последната версия на драйверите, които поддържат твойта графична карта от сайта на AMD (ATI). Има два варианта на официалния драйвер. Версията е 7.2 като според Release Notes имат поддръжка на ATI Radeon 9500 series.

Catalyst Software Suite(29.3MB) - Съдържа драйвера и Catalyst Control Center, който се използва за разширен контрол на възможностите на видео картата. Изисква на системата да имаш инсталиран NetFramework.

Display Driver(9.7MB) - Съдържа само драйвера без допълнителни приложения. При това положение може да конфигурираш само основните свойства на видео адаптера - разделитена способност, честота на опресняване, дълбочина на цветовете. Ако искаш да получиш достъп до разширените настройки ще трябва да инсталираш приложение като ATI TrayTools.

Ако не планираш да промемяш разширените настройки на видео картата може да инсталираш Display Driver only спокойно. Когато инсталираш WindowsXP той използва стандартния VGA драйвер и спокойно след това може да инсталираш драйверите на ATI. Стартираш Setup програмата и следваш инструкциите на екрана. След като драйвер-а се актуализира ще трябва да рестартираш системата. Това, за което споменаваш по-горе е вярно когато на системата има вече инсталиран драйвер на ATI. Тогава е необходимо първо да се деинсталира от Add or Remove Programs след което под SafeMode режим да се премахнат останките му чрез приложението DriverCleaner. При нова инсталация на Windows това не се налага.

Успех!

Редактиран от l.kanelov
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...