Jump to content

Препоръчан пост

Въобще поставен ли е инсталационен диск в оптичното устройство? Ако да, настроена ли е дънната платка в BIOS да зарежда от оптичното устройство? Ако да, сигурно ли е дали инсталационният диск е стартиращ?
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 409
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Един начин е да се тества на друг компютър. Друг начин, за който се сещам, е чрез ImgBurn. След стартиране и кликане на Create image file from disc в горната лява част срещу File Sys ако пише (Bootable), значи е стартиращ.
Link to comment
Сподели другаде

Да, зададено е в BIOS, още вчера проверих. Аа, за DVD-то не съм сигурна дали работи. :( Компютъра изобщо не иска да се зареди, така че не мога да пробвам по никакъв начин... Но понеже е стар, родителите ми ми казаха да се пробвам сама да го преинсталирам, защото не си струва за толкова стар компютър да ни оскубват 20лв. за преинсталациа.
Link to comment
Сподели другаде

Какво е устройството? Може да се тества, ако вземеш от познат друго устройство и смениш твоето временно. Или пък да тестваш твоето устройство на друг компютър с друг диск.
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

Моля за съвет как НА ПРАКТИКА да "пренацепя" диска си (който в момента е разделен на два дяла C и D) след заразяване със Sality. При преинсталацията трябва да изтрия съществуващите дялове и да форматирам като един дял цялото дисково пространство или не и в кой момент трябва да определя стойностите за новите два дяла.

Благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

Ръководство за инсталация на Windows XP.

 

Разгледайте екрана, показан в точка 10а.4. Това са текущите дялове на Вашата система.

 

Изпълнете следното:

  • Маркирайте желания дял.
  • Натиснете клавиш D.

Забележка: Ще се появят няколко съобщения, които ще изискват потвърждение, че наистина искате да изтриете въпросния партишън.

  • Повторете процедурата за всички останали дялове.

След като приключите, положението трябва да е същото, каквото е при точка 10а.1. от темата. Останалата част от инсталацията е описаната във въпросното ръководство.

Link to comment
Сподели другаде

...аз започвам от тук

http://www.picvalley.net/u/1744/14253483439550341441334318463ON85TRKIwJpeN3XeL7SG.GIF

и..:

-c "D"(delete)-изтривам съответния дял...или всичките, и остава "неформатирано" (както е на снимката)

-с "С"(create)- създавам нов дял (първия е "С"...после другите ако искаш след това можеш да им смениш буквите) с колкото искаш ......GB

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Здравейте имам голям проблем с инсталирането на Windows 7.Като събере информацията и стигна до дяловете не ми дава да форматирам C-то там дето са програмите от стария Windows а ми прави нова папка windows.old ето снимка какво дава:

 

http://prikachi.com/images/951/4751951H.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте имам голям проблем с инсталирането на Windows 7.Като събере информацията и стигна до дяловете не ми дава да форматирам C-то там дето са програмите от стария Windows а ми прави нова папка windows.old ето снимка какво дава:

...

 

 

 

1. Темата ти е за тук -

Ръководство за инсталация на Windows 7

 

2. Разгледай ръководството на линка по-горе и обърна внимание на 4.5 Избор на вида на инсталацията трябва да избереш

Custom (advanced) тогава ще имаш допълнителните опции показани на 4.6.2 Показване на допълнителните настройки, а именно

Drive Options (Advanced)

 

Прочети надолу след 4.6.2 и ще разбереш как да си форматираш дял C:, както и какво предстои занапред.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...