Jump to content

Препоръчан пост

Диска ми е разделен !

Става въпрос за дискета,която е надписана като BOOT HDD,и в нея се намират следните папки:

PIDE,SATA и файловете TXTSETUP.OEM и VT6420 .

Знам само,че е нужна,ако твърдият диск е S-ATA !

 

Привет,dimd честно да си призная, никога не ми се е налагало да ползвам тази оптция.

Но от скромният си опит :) който имам, предполагам,че при появата на този екран който съм посочил по горе, трябва да натискнеш клавиш F-6 от клавиатурата.След което би трябвало да ти излезне едно прозорче, на което да има бутонBrowse.. като чукнеш на този бутон, трябва да посочиш 3.5(A:)Floppy ->(разбира се трябва да сложиш дискетата) след като си посочил на Setup пътя, просто кликваш върху бутон ОК и сетъп ще си ги инсталира. Но незабравяй да махнеш дискетата после :)

 

Поздрави!!!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 409
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Значи..

Моя въпрос е как да накарам тъпия диск да тръгне...

Сега..

Значи имам диск с ХР на него, нагласил съм си биоса да буутва първо от цд-то, но уви..

То, че си буутва си буутва ама не ми излиза онзи черния/синия обичаен екран а ми излиза нещо "MS:DOS>A:" какво да правя?

Не искам да ми излиза това чудо?

Къде греша?

Да не бида не записвам правилно диска..

Нещо..

Олее ще полудя ;)

Link to comment
Сподели другаде

Привет, сигурен ли си,че си указал в BIOSA CD ROM да е пръво?

След като сложиш Windows XP в CD и рестартираш, показва ли се

този екран при теб?-> http://pics.softvisia.com/design/pics/1690/61106e1ee4.gif

 

При някой PC този надпис се вижда в най долу на монитора, на по стари PC както е в момента

се изписва в горният край на монитора.

Та въпроса е, при теб стигаш ли то този екран който съм посочил горе. Или ти дава този надпис

"MS:DOS>A:" Поздрави!!!

Link to comment
Сподели другаде

Значи за буутването съм сигурен, че работи защото имам Knopix и когато няма какво да правя се занимавам и той тръгва без проблем.

Имам го на диск.

Значи всичко си е ОК.

Странно защо ми излиза това.

имам исо файл записвам го като дата и като bootable дата пробвах същата работа.

Записввам и папката Windows XP Profesional SP2 и в нея останалите файлове (setup.exe, папките и др.)

Пробвах без папката, но нищо не стана не ми зареди диска а направо ми тръгна да зарежда уина..

Link to comment
Сподели другаде

Значи за буутването съм сигурен, че работи защото имам Knopix и когато няма какво да правя се занимавам и той тръгва без проблем.

Имам го на диск.

Значи всичко си е ОК.

Странно защо ми излиза това.

имам исо файл записвам го като дата и като bootable дата пробвах същата работа.

Записввам и папката Windows XP Profesional SP2 и в нея останалите файлове (setup.exe, папките и др.)

Пробвах без папката, но нищо не стана не ми зареди диска а направо ми тръгна да зарежда уина..

Привет, ако ползваш Nero Burning ROM просто стартирай програмата и от менюто горе избери Recorder-> Burn image... посочи къде се намира исо файла с Windows XP и го запиши. видео файл натискането на бутон F-11 e = на цял екран

Успех!!

Редактиран от Tihichko
Link to comment
Сподели другаде

Бързо разяснение. Предполагам проблемът се е коренял в използваното за запис Nero Express, която аз винаги съм презирал. В стремежа си да го опростят, швабите от Ahead са го направили по-объркващ в някои случаи.

В настоящата ситуация се предлага избор за boot image и това явно действа объркващо. Предполагам, че ако се използваше Nero Burning ROM, нещата също щяха да са наред, както и с Prassi ONES.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте!

Наложи се да пробвам преинсталация на компютъра на сестра ми.

И без това се чувствам ужасно несигурна в тази материя, но и късметът на начинаещия изобщо не проработи при мен.

Не можах изобщо да започна.

Рестартирах и натисках delete, нооооооооо в прозореца, който ми се отвори и трябваше чрез него да отида в Биоса и да задам стартиране от CD имаше един червен прозорец:

enter password. Човекът, който им е продал компа навремето е слагал нещо и както и да се опитвах не успях да разгадая или да махна проклетата парола. Без нея изобщо не мога да боравя с този прозорец и не мога да стигна до Биос.

Създадох потребител с администраторски права, сложих му парола- не стана.

Не мога да махна по никакъв начин администратора- вероятно е негова паролата.

И така инсталация неможе да започне.

Имате ли идеи какво може да се направи в случая? Ще бъда безкрайно благодарна! :)

Link to comment
Сподели другаде

Привет, махни батерията и пак я сложи отново, би трябвало да нямаш проблем после :)

 

EDIT- на дъното има батерия една такава кръгла има и пластина отстрани леко я натискаш и я вадиш след това поставяш отново батерията и трябва да не помни паролата вече. Може да пробваш и с тази програма да видиш паролата http://www.gtopala.com/en/siw.exe

Редактиран от Tihichko
Link to comment
Сподели другаде

Малко късно видях темата, но ще се включа с едно уточнение. Премахването на паролата в BIOS е добре да се извърши по следния начин:

1. Изключва се захранването на компютъра от контакта (или се изважда захранващия кабел).

2. Изважда се батерията от цокъла на дънната платка.

3. Превключва се джъмпера, който отговаря за изтриването на паролата; алтернативен начин е да докоснат с нещо метално двете пластинки в цокъла на батерията.

4. Връща се джъмпера в нормално положение.

5. Поставя се батерията.

Превключването на джъмпера / докосването на пластинките осигурява разреждането на кондензаторите на дънната платка. Самият BIOS (съответно - паролата в него) се съхранява в специален чип на дънната платка и няма нищо общо с паролите в операционната система.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря много и на двамата! :bravo:

Явно без намеса в хард частта няма да стане.

Незнам дали ще успея, защото харда ми е тъмна Индия, но поне ще пробвам.

Благодаря ви още веднъж! Стискайте палци! :OK:

Link to comment
Сподели другаде

Привет отново!

докладвам:

Успяхххххххххххххх! Махнах тъпата парола, благодарение на вас!

Джъмпер не намерих, но махнах батерията и с отверката пипах между пластините.

Така или иначе- станаааа.

Ама нали съм Марко Тотев, изскочи друг проблем- диска с windows ми е повреден. Надявам се във вторник да стане инсталацията вече! Че имам чувството, че още преди да я започна съм я правила 100 пъти заради всичките тези проблеми.

Благодаря ви! Без вас нямаше да се справя! :OK:

Link to comment
Сподели другаде

Привет отново!

докладвам:

Успяхххххххххххххх! Махнах тъпата парола, благодарение на вас!

Джъмпер не намерих, но махнах батерията и с отверката пипах между пластините.

Така или иначе- станаааа.

Ама нали съм Марко Тотев, изскочи друг проблем- диска с windows ми е повреден. Надявам се във вторник да стане инсталацията вече! Че имам чувството, че още преди да я започна съм я правила 100 пъти заради всичките тези проблеми.

Благодаря ви! Без вас нямаше да се справя! :OK:

 

 

Привет, danina :bravo: ше успееш и с Windows сигурен съм в това :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Стана приятели!

Мисията е изпълнена! С помоща на ръководството на Tihichko, съветите за паролата и на panevdd. Взе, че стана. И то супер.

Благодаря и на Night Raven, който пък ми помогна да намеря подходящи драйвъри за дъното и видео картата.

Да ви кажа имах известни проблеми, но всичко завърши успешно.

След като два пъти почвах отначало, защото пак натиснах any key, дейнсталирах едните драйвъри за дъното, защото не можех да инсталирам нищо и накрая се борих с маймуни, на които ми беше цялата кирилица в windows стана.

Благодаря на всички, които ми помогнаха! :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Здравейте,искам да си преинсталирам рс но не успявам,изчетох всичко по темата но......не мога да се справя :'( Никъде не ми излиза началният черен екран,ако някой ми обясни защо става така ще съм благодарна
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...