Jump to content

Проблем с клавиатурната подредба


anex

Препоръчан пост

Новоинсталиран ЕКС-ПИ всичко е 6 с изключение на някои букви,вместо тях излизат вторите надписи (в случая сини) на клавиатурата.

 

Как мога да променя това нещо да си бъде по дефаулт както си е по принцип..

 

Моля за съвет ако някой е имал сходен проблем. :'( :bravo:

Link to comment
Сподели другаде

ами по детайлно... проблеам въобще няма нищо общо с кирилицата,а точн ообратното , дефаулт подредбата на английския ми не е редовна, тоест всичко си бачка с изключение на копчетата под които са написани (като подпдоредба както кирилицата на бг клавиатурите) знаци в случая числа, например на i ми е 5( тъй като под i има 5-ца с синьо) и същото на още няколко копчета се получава.

 

С две думи искам да работя изцяло и само с първата подредба (а не с знаците отдолу)

 

надявам се разрбахте аккво съм казал.

Link to comment
Сподели другаде

Старт -> контрол панел -> Регионални и езикови опции -> Език от доло пише Еnglish (United Stanes) там натискаш Добави и после първото го правиш Еnglish (United Stanes) а второто CAЩ.

 

http://www.picvalley.net/u/7/6650_170.JPG

Редактиран от Vankata
Link to comment
Сподели другаде

Я виж тази клавиатура и кажи твоята такава ли е, или е друг модел. Ако е нещо такова, работата няма да е в езиковите настройки...

http://img87.imageshack.us/img87/9562/keyboardic0.png

Подозирам, че ще трябва да намерим упътване и да разберем с кои функционални клавиши се активират различните подредби. Залагам на клавиша ScrollLock, но не съм сигурен.

Link to comment
Сподели другаде

panevdd да такава е,с малки изключения, но сините надписи са точно на тези места на буквите u i o p j k l m

и аз съм на мнение, че проблема не е в езиковите настройки, но съм объркан и не знам къде да търся решение (пробвах разни неща като да сменя kbdus.dll но никакъв ефект

 

пс: пробвах с скроллок( при мен няам такова копче но използвах ф12 и нямаше ефект)

 

 

 

edit:

 

след разни опити установих, че след комбиниране на клавиша Fn сините надписи се заменят с нормалните, но е малко неудобно да натискаш този клавиш щом се наложи да ползваш посочените букви.

 

 

с други думи трябва ми нещо като превключвател за да не се налага да натискам Fn

Редактиран от anex
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...