Jump to content

Как да разбера кога за последно е работил компютърът?


barca_b0y

Препоръчан пост

Здравейте,

Има ли начин да разбера кога за последно е работил компютърът и за какъв период от време? Възможно ли е да се разбере без допълнително приложение? Ако не, ще ми трябва такова. Предпочитам да не е наложително да работи постоянно.

P.S. С Windows 7 съм.

Link to comment
Сподели другаде

Чрез EventLog на уиндоуса може да видиш. Но най-бързо и ясно става с портейбъла PC On/Off Time. Програмата не работи на заден фон, за да отчита. Просто я слагаш и тя ще ти покаже колко е работил компютъра след като я отвориш. В момента чакам от автора за пълната последна версия, защото изгубих стария имайл и ако не ми го върне, виждам че се тутка, ще му отлети лиценза незнайно накъде. Защото го предупредих многократно, да ми добави новия мейл, но не го прави и ми писва да му се моля. Може и при теб да иде за негова сметка. :)

 

http://i39.tinypic.com/2ccwivn.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Кога за последно е била пусната операционната система може да провериш като напишеш в Start -> Run -> cmd.exe:

 

Така, добре, но той не пита кога последно е бутвана (стартирана).

 

кога за последно е работил компютърът и за какъв период от време?
Link to comment
Сподели другаде

@Zig Zag,

Как точно става с метода без допълнителни приложения?

Като цяло не разбрах по-голямата част от коментара ти, но както и да е - не съм заинтересован от тази програма.

Link to comment
Сподели другаде

@Zig Zag,

Как точно става с метода без допълнителни приложения?

Не знам човек! Много e трудно и неприятно. Аз ако ми е харесвало, щях да гледам все от системата. Като не искаш EXE-то да погледне (без да го инсталираш) виж през Десен клик на компютъра > Управление > Event Viewer > Windows Logs > Security.

Или отвори eventvwr.exe

Link to comment
Сподели другаде

Не знам човек!

Аз ако ми е харесвало, щях да гледам все от системата.

 

От първото изказване се разбира, че не знаете, а от второто, че сте изпробвали метода и не Ви е харесал. Това е доста странно.

 

Десен клик на компютъра > Управление > Event Viewer > Windows Logs > Security.

 

В точно този лог е по-вероятно потребителят да намери инфорамация за Logon/Logoff сесиите.

 

За да намерите информация за последните изключвания/рестартирания на системата, изпълнете следното:

  • Стартирайте Event Viewer.
  • Windows Logs -> System -> Filter Current Log.
  • В новопоявилия се прозорец задайте следните стойности за опциите:
Event Sources: User32
Include/Exclude event ID's: 1074

За да съберете информация относно кога системата е била стартирана, то е необходимо отново да филтрираме въпросния лог:

Event Sources: All Event Sources
Include/Exclude event ID's: 6005

Чрез този филтър се проследява стартирането на Windows Event Log service. Тъй като фабрично зададената стойност за Startup type е Automatic, то въпросната услуга се стартира заедно с операционната система.

Link to comment
Сподели другаде

Да. Показа ми логове сега. Но последните и за двата филтъра са ми по-стари от 3 дни. А аз пускам компютъра всеки ден. Последния е от 25-ти Юли, а днес е 28-ми Юли.

Link to comment
Сподели другаде

Ако компютърът е оставен в Sleep/Hibernate режим e нормално това да не бъде отразено в логовете. В противен случай, не знам защо те не са записани. При мен, абсолютно всички подобни събития са записани в регистъра.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...