Jump to content

SFX липсващ профил на WinRAR


Препоръчан пост

Здравейте. Появиха се странни затруднения при създаването на SFX архив.

Известни профили са %USERPROFILE% ,  %PROGRAMFILES% , %PROGRAMFILES(X86)% , %APPDATA%

Да, обаче най-важния профил не успях да намеря. Именно за него никой не е питал в интернет, което е много странно, наистина. Обикновенно архивите трябва да архивират документи. Как аджеба мога да направя SFX, който по подразбиране да сочи "My Documents"? Ако някой си мисли, че през "%USERPROFILE%\My Documents" е решението да го предупредя, че това ще направи нова папка "My Documents", различна от "Моите Документи".... :)

Link to comment
Сподели другаде

Ужасно дълго се лутах из нета за да открия нещо по въпроса и преди да го задам тук вече бях намерил еднинственото заключение от един човек във форум, чието изказване бе следното:
"There is no default environment variable for My Documents"

Аз не му вярвах.
На мен ми е много трудно да осмисля термина, защото не ми говори нищо. Знам само че щом може да се нагажда пътя за някои променливи папки, то ще може и за "Мои Документи". Както инсталаторите го правят. Просто не намирам нито една причина, която да ни лишава от най-важната папка на потребителите. Явно разработчика има нещо наум, но не знам какво е то. Най-вероятно не знае как да направи програмата.

Link to comment
Сподели другаде

Може и да е официална, но това не означава, че е най-ползваната. Потребителите, дори средностатистическите, преминаха почти изцяло към съхраняване на информация на дялове, различни от системния, което мигновено ликвидира позицията на My Documents като основна папка за съхранение.

Link to comment
Сподели другаде

Винаги първо когато разархивирам нещо непознато пръсвам файловете в "C". После преглеждам, тествам, отсявам и едва тогава съхранявам. Ако разархивирам материал, необходим за работата на дадена програма, която си търси документите в "Мои Документи" не виждам по какъв начин си помагам да си играя да избирам място.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...