Jump to content

Проблеми и съвети при работа със Skype/Скайп


Препоръчан пост

  • Отговори 727
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ако използваш web (онлайн) инсталатор, това поведение е напълно нормално. Ако използваш нормален (офлайн) инсталатор, не би трябвало да се получава така. Евентуално можеш да опиташ да разкачиш кабела на Интернет доставчика и тогава да опиташ инсталация.

Ако наистина си използвал онлайн инсталатор и искаш офлайн такъв, бих те насочил към този сайт. От линка, даден от k0st4din, не се сваля по-стара версия, а най-актуалната. Поне при мен.

Link to comment
Сподели другаде

Ако използваш web (онлайн) инсталатор, това поведение е напълно нормално. Ако използваш нормален (офлайн) инсталатор, не би трябвало да се получава така. Евентуално можеш да опиташ да разкачиш кабела на Интернет доставчика и тогава да опиташ инсталация.

Ако наистина си използвал онлайн инсталатор и искаш офлайн такъв, бих те насочил към този сайт. От линка, даден от k0st4din, не се сваля по-стара версия, а най-актуалната. Поне при мен.

Работата е там, че се опитах първоначално да инсталирам скайп, още преди да съм оправил и-нет настройките, но нищо не се случваше, освен, че ме приканваше да изтегля, т.е., прозорецът с подканването за теглене си седеше и без връзка с интернет. Когато му дадох отказ, инсталаторът директно се затвори. И така..после вече направих същото, но с връзка към и-нет, първо с отказ и накрая вече с тегленето. :)
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Днес си инсталирах камера, работи си (на нейния софт - виждам се :D), пробвах видео разговор с приятелка, но само аз я виждах, а тя не (стои си черно екранче при мен).

Версията беше 3.8 (на приятеля сигурно 6+, предполагам).

Ъпдейтнах, през скайп но не иска да се логне. Дейнсталирах, свалих Skype 6.3.0.105 Final от замунда, но пак същата работа - вече 5мин се "логва" http://forums.data.bg/public/style_emoticons/default/angry.gif

 

Вдигнах ръце...

Утре мисля да си сложа 5+ или 4...

 

Защо аз ги виждам, а те не? Различия във версиите ли?

 

С Win XP, SP3, Атлон 64 2800+ (1.8ГхЦ)

 

Благодаря

Link to comment
Сподели другаде

Ps: Стана на сутринта, явно от поредния рестарт :)

Малко бавно се вписва, особено 2ри скайп (няколко минути)...

 

офтопик- Как да спра ъпдейта на Уина? Снощи като гасях, започна... и стигна до 55 от 55 и не можа да приключи сам и се наложи да му дърпам шалтера ...

Link to comment
Сподели другаде

Ps: Стана на сутринта, явно от поредния рестарт :)

Малко бавно се вписва, особено 2ри скайп (няколко минути)...

 

В случая със Skype е нормално първоначалното вписване на избрания акаунт да бъде доста по-дълго от нормално. Една от възможните причини за това е създаването на host cache, в който се съхранява информацията за свързване от предишни сесии.

 

офтопик- Как да спра ъпдейта на Уина? Снощи като гасях, започна... и стигна до 55 от 55 и не можа да приключи сам и се наложи да му дърпам шалтера ...

 

За Windows Update ли става въпрос?

Link to comment
Сподели другаде

Как мога да разбирам дали човека отсреща е видял/прочел съобщението ми?

 

Към момента Skype няма възможност да показва дали участникът в дискусията е прочел въпросните съобщения.

 

Какви други полезни екстри има? Досега бях с 3.8 :newpaper:

 

Тук можете да намерите повече информация за промените в Skype 6.0.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Относително е.

 

По принцип, ако е в чужбина и си е сменил/а часовата зона, в профила му ще виждаш час различен от твоя (ЕВЕНТУАЛНО, АКО СТРАНАТА, В КОЯТО СЕ НАМИРА Е В РАЗЛИЧНА ЧАСОВА ЗОНА)

 

Другия вариант е да изключиш всички програми и услуги, които ползват интернет, да започнеш дискусия с въпросния абонат, да изчакаш да ти отговори нещо и да направиш следните стъпки:

 

Start Menu > Run > cmd > Въвеждаш  netstat и натискаш Enter, разглеждаш всички IP адреси от списъка и ги проверяваш в http://www.iplocation.net/

Ако има някакъв, който идва от чужбина, значи абоната е в чужбина, ако всички са от БГ, значи си е в БГ (ПО ПРИНЦИП). 

 

След това, можеш да повториш същата стъпка, но този път въведи:

 

Start Menu > Run > cmd > Въвеждаш  netstat -b -n и пак провери всички IP адреси от списъка.

 

ЗАБЕЛЕЖКА: Това са някакви основни неща, но да не изключваме възможността същия абонат да използва БГ прокси, за да заблуждава, че се намира в България. Всичко е възможно.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте на всички!!

 

Имам проблем със Скайпа, по точно със видеото. С едни абонати мога да провеждам видео разговор, пък с други НЕ. Камерата ми отчита, че има видео, но нито аз, нито отсрещната страна  се виждаме. Преинсталирах скайпа, на настройките също е наред.... но с хора, с които допреди 1 седмица сме се виждали, сега неможем. Пробвах с 3 различни абонати, с които сме се виждали преди, сега НЕСТАВА.

 

Моля Ви помогнете, защото незнам какво да направя. Камерата ми е вградине в компютъра  Lenovo N100

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...