Jump to content

Проблеми и съвети при работа със Skype/Скайп


Препоръчан пост

Не са глупости!

И двамата сте прави! И в самия скайп трябва да спре актуализацията и в Windows Update да се скрие.

Освен това от Start - Run - %temp%, трябва да се изтрие SkypeSetup.exe

 

В допълнение, но не е задължително, може да се спре и проверката на версията на скайп с този ключ

 

Skype-StopCheckVersion4Update.zip

 

...последван от рестарт на компютъра!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 727
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Няма да е далеч времето, ако не е дошло вече, когато с версия 3.8 няма да можеш да осъществяваш разговори
Това в момента не ме тревожи.
Помня че първобитния скайп имаше възможност за спиране на ъпдейта. При новия скайп също може да се спре ъпдейта, като откажеш на UAC предупреждението за промени. :) Но продължавам да си мисля колко по-орязан става скайпа ти от родовообщинния строй, като се има предвид неговата несъвместимост с по-новите версии и функции. Казано инак - скайпа ти май вече е издъхнал и не функционира.
Пробвал съм да му спра актуализациите и не става, а иначе скайп-а си ми работи много добре на тази му версия, а и не ми трябва по-нова (специално за този компютър, отделно, че не мога да понасям новия)
Shak погледни последните три мнения от тази тема!
Прегледах я, но не ми помага много - пробвал съм това, което си дал, като опция и не става

 

mazarin - не успях да пробвам твоето предложение понеже през нощта ми натресе отново новия скайп и сега го боря отново, когато пробвам ще пиша

Link to comment
Сподели другаде

Само да допълня това което mazarin каза. Тъй като аз имах същият проблем, и си го оправих със този ключ. А процедурата е следната: Изтриваш скайпа. Влизаш във %appdata% и изтриваш папка Скайп. Инсталираш си която версия си избереш и без да си отварял скайпа прилагаш ключа.След това вече можеш да си заредиш скайпа и във настройките да си зададеш да не се обновява. Ако се затрудниш, временно можеш да спреш нета и тогава да пристъпиш към процедурата.
Link to comment
Сподели другаде

Само да допълня това което mazarin каза. Тъй като аз имах същият проблем, и си го оправих със този ключ. А процедурата е следната: Изтриваш скайпа. Влизаш във %appdata% и изтриваш папка Скайп. Инсталираш си която версия си избереш и без да си отварял скайпа прилагаш ключа.След това вече можеш да си заредиш скайпа и във настройките да си зададеш да не се обновява. Ако се затрудниш, временно можеш да спреш нета и тогава да пристъпиш към процедурата.

 

Направих всичко, както каза, но след като изтрих от %appdata% папка Skypе, не можа да ме логне (не откри такъв потребител, след като рови половин час) и за това я върнах. Иначе отметката от Windows Update Skype 5.10 for Windows KB2727727 е скрита, като и от настройките на Skype съм дал да не допуска актуализации. Дано това, че старата пака Skype стои в %appdata% не попречи на блокирането на този ъпдейт.

 

Иначе много благодаря. Скоро ще пиша дали пак си иска актуализация или сме се справили.

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Направих всичко, както каза, но след като изтрих от %appdata% папка Skypе, не можа да ме логне (не откри такъв потребител, след като рови половин час) и за това я върнах. Иначе отметката от Windows Update Skype 5.10 for Windows KB2727727 е скрита, като и от настройките на Skype съм дал да не допуска актуализации. Дано това, че старата пака Skype стои в %appdata% не попречи на блокирането на този ъпдейт.

 

Иначе много благодаря. Скоро ще пиша дали пак си иска актуализация или сме се справили.

Поздрави

Трябва да е все едно току що си преинсталирал и след това си инсталираш Скайпа. До тогава тази папка я няма във %appdata%. И тогава малко по продължително време отнема докато се логне. Особенно ако версията на скайп е по стара. Понякога се налага и втори път да се опитам да се логна и тогава се получава.

Link to comment
Сподели другаде

Трябва да е все едно току що си преинсталирал и след това си инсталираш Скайпа. До тогава тази папка я няма във %appdata%. И тогава малко по продължително време отнема докато се логне. Особенно ако версията на скайп е по стара. Понякога се налага и втори път да се опитам да се логна и тогава се получава.

 

Въобще не се логна, не откри такъв потребител

 

Забраната за ъпдейта, в опциите на скайп, трябва да направиш в настройките на всеки потребител който се логва.

Би ли ми дал по-точно обяснение, (или снимка) как става това.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте. Понеже ми се бъгва компюъра от новия скайп, и реших да кача 3.8. Инсалирах го. Махнах ъпдейтите от Уиндоуса, и от скайпа(в цитираната предишна дискусия е описано точно). Но, не можах да свикна със стария интерфейс. Аз скайп не ползвам много, но от 6-7г. от както имам компютър никога не съм имал толкова стара версия... И реших да я ъпдейтна отново и за 30 сек. се инсталира новата 5100116. Да, тежка е. Но съм свикнал... А иначе и в новата има опция за стоп на ъпдейтите, виж на снимката. И тук също-на първото:. Но аз реших да ги оставя. Мисля че компютъра ми ще издържи на тежката програма. Intel Pentium 4 524, 3078 MHz (23 x 134) -РАМ 2048 MB (DDR2 SDRAM).
Link to comment
Сподели другаде

Добре де, ако провеждаш конферентен разговор и случайно се разпадне или затвориш, какво правим? Няма опция да избереш събеседниците отново...освен да ги караш те да те набират, което си е досадно. Както и на ''Последни'' липсва конференцията. Как ще им пиша на събеседниците в нея, ако съм с 3.8? Ултра неудобна версия. За времето си сигурно е ставала за нещо, но в момента за нищо. Но ... мъчете се.

 

И какво му е тежкото на новия Skype? На memory private working set и memory working set е - 55 и 75 мб съответно. Ще каже някой, че още карате с машини от преди 20 години. Иначе не ви пречи на повечето, дето се оплаквате от ''тежкия'' Skype, да ползвате разните му оптимизатори\чистачи\дефрагментатори, които си пускат по не знам си колко процеса с уина и не се знае, какво може да бъгнат.

Link to comment
Сподели другаде

Добре де, ако провеждаш конферентен разговор и случайно се разпадне или затвориш, какво правим? Няма опция да избереш събеседниците отново...освен да ги караш те да те набират, което си е досадно. Както и на ''Последни'' липсва конференцията. Как ще им пиша на събеседниците в нея, ако съм с 3.8? Ултра неудобна версия. За времето си сигурно е ставала за нещо, но в момента за нищо. Но ... мъчете се.

 

И какво му е тежкото на новия Skype? На memory private working set и memory working set е - 55 и 75 мб съответно. Ще каже някой, че още карате с машини от преди 20 години. Иначе не ви пречи на повечето, дето се оплаквате от ''тежкия'' Skype, да ползвате разните му оптимизатори\чистачи\дефрагментатори, които си пускат по не знам си колко процеса с уина и не се знае, какво може да бъгнат.

 

Приятелю, за да искам този скайп, значи съм си преценил, че именно той ми трябва.

 

На всички останали - едно голямо Благодаря вече спря да ме тормози с опититите си за ъпгрейди.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Здравейте от известно време имам проблем с първия си скайп когато въведа име и парола не ги разпознава опитах да си сменя паролата но пак проблем. Иска ми емайла които съм ползвал при създаването на акаунта но не си го спомням тъй като този скайп е правен преди доста 5 години. :bang:
Link to comment
Сподели другаде

Ако не знаете нито паролата, нито e-mail адреса, то мисля, че няма начин да влезете в този Skype акаунт.

Паролата сия знам но пак не може точно това е проблема
Link to comment
Сподели другаде

Паролата сия знам но пак не може точно това е проблема

 

Ако знаехте паролата на съответния Skype акаунт, щяхте да имате възможността да влезете в него. Щом не успявате, то тогава има два варианта:

 

1. Не въвеждате правилно името на съответния акаунт.

2. Не въвеждате правилно паролата за този акаунт.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...