Jump to content

Софтуер за възстановяване на изтрити файлове от карта-памет


Препоръчан пост

Здравейте, ето я ситуацията:

Става въпрос за снимки на SDHC карта за фотоапарат. По погрешка си изтрих много важни снимки от картата, като тя не е слагана на компютър, а директно ги изтрих от менюто на фотоапарата  :bang:

Възможно ли е да намеря програма, с която да възстановя изтритото (не е правен формат на картата след като са изтрити - нито от апарата, нито от компютъра)?

Вероятно звучи наивно питането, но наистина ми е много важно, затова моля за помощ!   :help:

Link to comment
Сподели другаде

Здравей, благодаря за линка. Тегля я програмата в момента, но да попитам за някои уточнения в това време.

Никога не ми се е случвала подобна глупост от моя страна преди, затова не съм на ясно - четох само, че след такова триене, не трябва да си снимал, ако искаш да възстановяваш. Въпроса ми е дали мога преди това да си сваля снимките на пс-то, които останаха в картата или никакви такива операции няма да попречат?

Link to comment
Сподели другаде

За препоръчване е да не се правят никакви промени по даденото устройство, като след като си върнете изтритите снимки, след това ще можете да си свалите и останалите, които са в картата ви.

Link to comment
Сподели другаде

В линка ми излиза тази програма :  SD Formatter 3.1 for SD/SDHC/SDXC

Инсталирах я, но в ния виждам само опции за формат, а аз нямам нужда да изтривам, а да върна информация с рикавъри опция. Възможно ли е да е объркан линка?

Link to comment
Сподели другаде

Възможно ли е да намеря програма, с която да възстановя изтритото

 

Да те предупредя. Ако си изтриеш така снимките от телефон без карта, отпиши ги завинаги. Няма програма, която да ги възстанови, дори нищо друго да не си снимал с телефона.

Иначе, връщането на данни от карта, хард и флашка е фасулска работа. Всяка програма за възстановяване ще ти го направи.

Link to comment
Сподели другаде

 

Да те предупредя. Ако си изтриеш така снимките от телефон без карта, отпиши ги завинаги. Няма програма, която да ги възстанови, дори нищо друго да не си снимал с телефона.

Иначе, връщането на данни от карта, хард и флашка е фасулска работа. Всяка програма за възстановяване ще ти го направи.

Това какво общо има с подадената тема и запитване..................................

при положение че потребителя пита:

 

Здравейте, ето я ситуацията:

Става въпрос за снимки на SDHC карта за фотоапарат. По погрешка си изтрих много важни снимки от картата, като тя не е слагана на компютър, а директно ги изтрих от менюто на фотоапарата  :bang:

Възможно ли е да намеря програма, с която да възстановя изтритото (не е правен формат на картата след като са изтрити - нито от апарата, нито от компютъра)?

Вероятно звучи наивно питането, но наистина ми е много важно, затова моля за помощ!   :help:

Link to comment
Сподели другаде

Това какво общо има с подадената тема и запитване

Общото е изтриване на снимките. Потребителите трябва да са наясно с този риск, защото е безвъзвратен. Затова да внимават.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за съвета, ще гледам да не трия небрежно от телефона :)

Иначе за флашките - фасулска работа е вероятно ако намериш програмата, която ти трябва и да можеш да я регистрираш.

 

k0sta4din, за мое съжаление не мога да открия всички файлове с програмата от линка, който ми даде - имал ли си такъв случай?

 

Опитах с една програма DiskInternals Flash Recovery. Наистина намери всичко - около 1700 снимки с месеци назад. Затова предполагам, че след формат въпросната програмка е безполезна (не знам, няма как да пробвам за сега,само предположение), тъй като някъде преди тези снимки й беше последния формат на тази карта.

Та, намери ми изгубените снимки, но немога да запиша нищо от тях, тъй като имам само траял версия. Опитвах да намеря кийген за версия 4.5, но никакъв успех :sad:  А останалите, които откривам са платени (около 70 евра за такава програма не ми звучат добре за случая).

Не знам и какво значи  free to recover 1 GB data например - в моя случай се откриват около 18 GB снимки, как да го разбирам този един гигабайт - максимална големина на един файл ли... ?...( аз искам да възстановя в случая около 200 MB общо).

Това е, въпроса си стои засега, ще се радвам и на други предложения.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, с тази програма преди няколко седмици успях да върна(възстановя) около 760МВ снимки. Да не говорим, че и преди съм я ползвал за карти и ми е намирала и съм си възстановявал доста снимки.

Това 1GB е за безплатното ползване на програмата след което се изисква заплащането й, т.е до тази големина сваля снимките(в моя случай не съм ползвал повече от допустимото и не знам какво се случва, при положение, че намирате доста по-голям размер 18GB - wow). :)

След като изберете Digital Media......... ви се отваря прозорец в който да изберете къде и какво да търси, след намирането му имате бутон за да ги запазите където вие пожелаете.

Т.е малко не ми става ясно къде ви се опира програмата за да се ориентирам.

Също така не можах да разбера и това ->"k0st4din, за мое съжаление не мога да открия всички файлове с програмата от линка, който ми даде - имал ли си такъв случай?"

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, с тази програма преди няколко седмици успях да върна(възстановя) около 760МВ снимки. Да не говорим, че и преди съм я ползвал за карти и ми е намирала и съм си възстановявал доста снимки.

Това 1GB е за безплатното ползване на програмата след което се изисква заплащането й, т.е до тази големина сваля снимките(в моя случай не съм ползвал повече от допустимото и не знам какво се случва, при положение, че намирате доста по-голям размер 18GB - wow). :)

След като изберете Digital Media......... ви се отваря прозорец в който да изберете къде и какво да търси, след намирането му имате бутон за да ги запазите където вие пожелаете.

Т.е малко не ми става ясно къде ви се опира програмата за да се ориентирам.

Също така не можах да разбера и това ->"k0st4din, за мое съжаление не мога да открия всички файлове с програмата от линка, който ми даде - имал ли си такъв случай?"

 

Да, това за 1 GB си го изясних  - тя си прави някакъв регистър колко информация си възстановил с нея и като мине 1 гига ще иска регистрация за по нататъшно възстановяване.

За последния ти въпрос - с тази програма намерих само 440 снимки, на фона на 1700 открити с DiskInternals Flash Recovery, за която споменах в горния пост - средно по 10-13 MB едната снимка грубо го сложих 18 гига. Това ми се видя странно - с две програми, при сканиране на една и съща неформатирана карта не намира едно и също - липсват ми и няколко от тези с Digital Mediа, които исках да възстановя.

Това ми беше идеята, че Flash Recovery явно възстановява и по-назад...ама пък като не мога да го запиша с този траял...но пък то нищо хубаво не е безплатно :)

Иначе Digital Mediа я разбрах как работи, много е лесна, опростено меню, търси много бързо, минуса е, че не визуализира всичко, което за снимки и то с променено име на файла не е много приятно (незнам дали и на друг вид файлове променя имената).

 

По-голямата част от исканите снимки ги възстанових, за което ти благодаря!! :beer:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...