Jump to content

Програма за видео?


Препоръчан пост

Здравей, Petar2!

 

Една от най-подходящите програми за запис на видео от игри е Fraps, но не е безплатна.

 

Безплатен аналог са Camstudio и Bandicam.

Всичките са с опция да записват звук и от микрофона.

Link to comment
Сподели другаде

Можете да опитате и Debut Video Capture, която има и безплатна версия, но трябва да се внимава по-време на инсталацията, че се опитва да инсталира боклуци или новата алтернатива на FRAPS, която също е платена обаче - mirillis action.

 

Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря NightRaven. Трябва ли да се внимава нещо при настройката в MSI Afterburner преди да започнем запис? В смисъл някакви други настройки освен тези за екранен запис трябва ли да се бутнат? :unsure:

Link to comment
Сподели другаде

В смисъл някакви други настройки освен тези за екранен запис трябва ли да се бутнат? :unsure:

 

Винаги съм се опасявал, че оптимизиращи програми от рода на MSI Afterburner, които допускат потребителя да си играе с корекции на товаренето на хардуера водят до неговата бърза кончина. Изглежда няма да съм само аз.

Link to comment
Сподели другаде

Винаги съм се опасявал, че оптимизиращи програми от рода на MSI Afterburner, които допускат потребителя да си играе с корекции на товаренето на хардуера водят до неговата бърза кончина. Изглежда няма да съм само аз.

Не пиши измислици, това да не е ти е нещо от рода на бенчовете, защото те прецакват хардуера.

Link to comment
Сподели другаде

Винаги съм се опасявал, че оптимизиращи програми от рода на MSI Afterburner, които допускат потребителя да си играе с корекции на товаренето на хардуера водят до неговата бърза кончина. Изглежда няма да съм само аз.

Промяната на честоти и напрежения наистина може да е пагубна за хардуера. Спор за това не може да има. Зависи разбира се точно какви стойности се задават. В случая обаче това не виждам какво общо има. Ако потребителят си отваря очите и клика внимателно, а не безразборно, няма опасност. Не е нужно да човъркаш нищо опасно, за да можеш да записваш с MSI Afterburner. Който го е страх или няма доверие на програмата, да не я ползва, а да си се придържа към Fraps. Не задължавам никого. Просто MSI Afterburner не отстъпва на Fraps при записа на видео.

Link to comment
Сподели другаде

Не пиши измислици, това да не е ти е нещо от рода на бенчовете, защото те прецакват хардуера.

И за чий ми е да регулирам напрежението? Ако някой обясни - хубаво. Но така с недомлъвки само си играем на шикалки. :)

Това не съм го гледал по филмите. В нито една серия. :)

 

http://i1-win.softpedia-static.com/screenshots/MSI-Afterburner_1.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ами например за по-сериозен овърклок се налага да се повишат и напреженията на съответния компонент, който ще се овърклоква. Ако пък се ъндърклоква с цел намаляване на енергопотреблението-тогава отново обикновено следва да бъдат понижени напреженията.

Точно за тези неща има изписано наистина много в Интернет, стига на човек да му се чете.

Link to comment
Сподели другаде

Ами прочетох. И твърдението ми се потвърждава. Клокването на видео картата води до загряване. За да я насилвам трябва да не ми пука за нея. Тия шменти капели може да се прилагат на компютър, за който нямам милост. Ето защо не подкрепям такива програми. Все едно да клоквам CD повече от 700 MB. Еми и това няма да направя. Тези които подкрепят насилието не са за моя компютър.

Link to comment
Сподели другаде

Че overclock-а води до загряване повече от колкото със заводски настройки е факт. 

Но овърклока е нещо далеч по-сложно от просто "напомпване" на множители, напрежения, честоти и т.н. Когато се прави с разум, риска да се повреди някой компонент не е особено по-голям от обикновено. Освен това, когато не са аматьорски изпълнения от типа "да видя до къде може да се стигне", се използват далеч по-добри охладители от заводските, което от своя страна може да направи температурите в idle режим или под товар, сравними или дори по-ниски от тези с фабричните охладители и заводските настройки.

Link to comment
Сподели другаде

Ако се поинтересувате малко повече от тези неща, предполагам, че ще се съгласите с мен. 

 

Мисля, че продължаването на безсмисления спор не е нито ползотворно, нито в тон с темата, тоест е офтопик, така че моето участие за сега приключва тук...

Link to comment
Сподели другаде

Добре, разбрахме, че не харесваш оувърклока (най-вероятно, защото не схващаш смисъла зад него и нямаш особено добра представа от хардуера като цяло). Има хора обаче, които осъзнават точно какво е оувърклока и са наясно как се прави и какви са ползите и недостатъците му. И все пак никой не те задължава да го правиш, така че можеш да се успокоиш и да спреш с офтопика.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...