Jump to content

Волейбол - Световна Лига 2013


IVAN

Препоръчан пост

  • Отговори 121
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Дойде време да отделим момчетата от мъжете. Чули ли сте песента, "Вече свърши хубавото време, а навън вали". Само аз единствен, за нея ви пея вече няколко години. Навън действително вали, а на волейболния терен направо градушка се сипе върху националите ни, от невъзможни за връщане удари. Ама с този отбор , а и с такъв капитан, толкова. Не ми е ясно, на кой пръв му хрумна невероятната идеята, че Тошко може въобще да бъде полезен с нещо в националния отбор, а да го направят капитан си е чиста гавра, с любителите на волейбола.

Link to comment
Сподели другаде

Дойде време да отделим момчетата от мъжете. Чули ли сте песента, "Вече свърши хубавото време, а навън вали". Само аз единствен, за нея ви пея вече няколко години. Навън действително вали, а на волейболния терен направо градушка се сипе върху националите ни, от невъзможни за връщане удари. Ама с този отбор , а и с такъв капитан, толкова. Не ми е ясно, на кой пръв му хрумна невероятната идеята, че Тошко може въобще да бъде полезен с нещо в националния отбор, а да го направят капитан си е чиста гавра, с любителите на волейбола.

 

Ей, големия разбирач!  :haha:

Просто часовата разлика е огромна - 10 часа.

Колкото и да ми беше трудно да го призная, знаех че ще паднем първият мач така, именно заради часовата разлика. Както бихме Аржентина първият мач. Сега да се надяваме за по-добра изява утре сутринта и победа :bgflag:  

Link to comment
Сподели другаде

Напълно съм съгласен за Тошко ! Няма качествата и за национал и за капитан ! А дано утре отбора да се събере за посрещане и блокада . В сравнение с американците стояхме като объркани деца на игрището !
Link to comment
Сподели другаде

ЧЕСТОТО БЪГАРИ !

 

Изядох "Л-то" от вълнение !!!

Гледах само след второто прекъсване на последния гейм, но браво лъвчета!

 

На първо място в групата!!!

 

Обнових резултатите(на група А и Ц) - http://volley.imarinov.com/

Link to comment
Сподели другаде

:bgflag:

 

Бравооооооооооо, бихме ги тея американци бе.  :yeah:

Браво на наще момчета, заслужават почивка, че следващите ни мачове са с Бразилия. И тези мачове ще са за първото място в групата!

Но засега, честито на всички Българи, гордеем се с вас лъвчета!!!!!  :bgflag:  :bgflag:  :bgflag:

Link to comment
Сподели другаде

Наистина браво на нашите момчета, поклон -забравиха за вчера и се представиха блестящо, то не бяха асове,атаки, блокади...Много се радвам, че излязохме първи в групата-това ще им даде малко самочувствие за следващите мачове. Много странно, че бразилците са паднали от франция, не че е лошо за нас де, пък и показва,че няма невъзможни неща. Почва да и мирише на ходене в Аржентина...дано продължат в същия дух и да имаме малко късмет.:):):):)
Link to comment
Сподели другаде

С леко закъснение обнових всички резултати: http://volley.imarinov.com/

 

И сега остава да вземем повече точки от Бразилия, от колкото САЩ. Същото и с Полша.

 

Или най-лесното мачкаме всичко :)))))))

Link to comment
Сподели другаде

Ей, големия разбирач! :haha:

Просто часовата разлика е огромна - 10 часа.

Колкото и да ми беше трудно да го призная, знаех че ще паднем първият мач така, именно заради часовата разлика. Както бихме Аржентина първият мач. Сега да се надяваме за по-добра изява утре сутринта и победа :bgflag:

В пъти по-голям съм от теб, защото ако ти си този от снимката ,тогава смело мога да кажа че, аз съм започнал да се интересувам от волейбол и да разбирам от този спорт когато ти си бил току що заплануван или някъде около това време.За да съм по ясен ти говоря за времето на Любо Ганев, Димо Тонев и компания, Всеки от онова време заслужава да се спомене, най малкото заради това , че направиха трудното и ни направиха сила , с която всеки е необходимо да се съобразява, но не това е целта на поста ми Тогава станахме четвърти и онези момчета прокараха пътя към успехите и самочувствието, но както винаги има едно голямо НО... Вече 20 години си оставаме на това ниво, в най - добрия случай 3ти, а ако не сме във форма имаме и позорни класирания, със същите тези национални гарнитури, с които печелим и 3ти места. Аз знам, че часовата разлика е голяма и също така знам, че не се взима под внимание този факт от българската федерация по волейбол за да се даде повече възможност на нашите да се аклиматизират, но също така знам, че нашите в началото на срещата са несъсредоточени , а в края са разсеяни. Също така знам, че е хубаво да се коментира преди да победим, защото и аз знам да нося кофите със суперлативи, когато бием, Въпрос на мъжество е да се изкажеш макар и непозитивно, но да кажеш истината преди да сме били някой фаворит.Такива разбирачи като теб са ми ясни, като бял ден.Никнете като гъби след дъжд(разбирай след победа). Винаги се намира по някой "патриот" ,който да ме скастри, когато бием някой фаворит , а излагацията Тошко е приличал в такъв момент на супермен. От създалата се ситуация мога да си направя следните 3 извода : Първо , че нашите изтърваха екстрите обещани от Любо Ганев ако вземем три точки на бразилците, защото трябва да си много голям оптимист , за да си мислиш, че утре ще вземем 3 точки на бразилците(мехлем ще ви падне на сърцето ако утре стане чудото и вземе 3 точки, но не за този 0.1 % ми е думата), второ, че нашите все още са в играта за второто място и трето, че въпреки някой колебания в играта бразилците са все още сериозен фактор в световния волейбол и могат да се съберат точно когато им е най належащо и че само с френетични възгласи от рода на "Българи Юнаци", няма да ги "бутнем". А ние ако искаме да вземем участие на финалите на тазгодишното издание на лигата е хубаво да се концентрираме за утрешния мач и да вземем поне точка от срещата, защото от оправдания от рода на "часова разлика" , "не сме си доспали" , "не сме си дое.....ли" , за нивото което претендираме, че имаме смятам , че са несериозни и неоправдани.

А какъв играч е Алексиев смятам,че се видя ясно за пореден път, при изявите му срещу бразилците, стига някой от "разбирачите" , за които щом нещо е българско и родно , задължително да го любят тачат и милеят, независимо от качеството на продукцията, да са си направили труда да догледат мача. И тук ще кажа нещо , което и друг път съм казвал :  С такива фенове, такъв обор.

P.S. Нека оплюването на поста ми започне СЕГА. 

Link to comment
Сподели другаде

Разбиране и плюене са две различни неща, както и обективен анализ и пристрастно извъртане на нещата. Почти съм уверен че 94 година когато "Цариградско шосе" се изпълни с аплодиращи хора при посрещането на нашите, в твоето съзнание е била само загубата от Нигерия и с негодувание си викал "Видяхте ли се колко струвате срещу Швеция!!??"

Обещавам, че всички твои коментари ще прочета по 10 пъти , търсейки оттенък на обективност в тях, ако в следващото си съобщение потвърдиш , че нашите волейболисти са пример за най-успелите българи в каквото и да е групова дейност.

Link to comment
Сподели другаде

Тошка Алексиев не ми харесваше след Световно Първенство в Италия с/у мача с Куба, където направи огромна грешка, но от тогава и специално последната година за мен той израстна доста и играе по-добре.

Като цяло отборът е на етапи все едно, но това е спорт не можем винаги да си на 110%.

 

За днешния мач доста добре започнаха нашите, но и бразилците правеха доста грешка. След това си оправиха играта и за съжаление ние не можахме толкова бързо от отвърнем на тази промяна. Вярвам, че утре ще се представим по-добре и поне точка-два да краднем, за да не мислим след това мачовете с Полша и какво ще направя Бразилия и САЩ.

 

Утре рано сутрин ще обновя сайта.

Link to comment
Сподели другаде

Разбиране и плюене са две различни неща, както и обективен анализ и пристрастно извъртане на нещата. Почти съм уверен че 94 година когато "Цариградско шосе" се изпълни с аплодиращи хора при посрещането на нашите, в твоето съзнание е била само загубата от Нигерия и с негодувание си викал "Видяхте ли се колко струвате срещу Швеция!!??"

Обещавам, че всички твои коментари ще прочета по 10 пъти , търсейки оттенък на обективност в тях, ако в следващото си съобщение потвърдиш , че нашите волейболисти са пример за най-успелите българи в каквото и да е групова дейност.

Къде в изказването си бях необективен? Просто отказвам да викам "Българи юнаци " на общо основание и да блея в тон с мнозинството. Това престъпление ли е? Или съм по малко българин от теб и всички останали, които харесвате продукцията която ни се поднася, само защото е родно производство или защото е най успелия български спорт от последните няколко години, а аз съм на другия полюс в разбиранията си. Аз пък казвам че, виждах национални гарнитури с възможности да стигнат поне финал на някое първенство, за съжаление до една останали неоползотворени заради раздори във федерацията, които като по поръчка идваха точно малко преди да се играе конкретен турнир или заради проблеми в отбора от рода , кой ще бъде капитан или кой на кой пост иска или не иска да играе и това, че е най успелия български спорт не означава, че ще му спестя критиките.

94 година много добре видях  и много добре знам защо България не игра абсолютно заслужен финал. Ние просто се изправихме срещу спортисти способни да практикуват всички други видове спорт между, които хандбал и баскетбол, само и само да не допуснат втори гол във вратата си и един обезумял от злоба и жаден за мъст, френски съдия, който свиреше сякаш мисията на живота му е да спре българите към финала, независимо от цената.Мача срещу Швеция нямаше абсолютно, дебело подчертавам абсолютно никаква стойност за мен.Ние играхме демотивирани от факта, че бяхме най - грубо изхвърлени от финала и единствената им цел на футболистите беше да направят Стоичков едноличен голмайстор на първенството.Резултата от цялото първенство беше, че България беше спряна към финала, а Стоичков стана съголмайстор на първенството, изобщо задкулисните усилия бяха насочени към омаловажаване на успехът на българите от онзи национален отбор по футбол.Селекцията беше сглобена от най - можещия и най - доказалия се към момента български треньор Димитър Пенев, който за последно само преди две години вече на сериозна възраст доказа, че може от тези куци коне , които бяха в ЦСКА по това време, за отрицателно време да направи боеспособен отбор.

Интересно защо ли имам усещането , че чрез изказването си целиш да направиш подготовка към една масирана атака спрямо моята особа , ако утре стане евентуално чудото и българите вземат, че победат.

Ти си почти уверен в това или онова, аз пък съм абсолютно уверен, че обзалаганията  не са ти сила. А мача утре, аз вече съм го гледал. Ти и всички , които на общо основание подкрепяте отбора ще получите дежа вю. Само после не ми пей стария шлагер за часовата разлика, че вече се изтърка. Приятно гледане.

 

За днешния мач доста добре започнаха нашите, но и бразилците правеха доста грешка. След това си оправиха играта и за съжаление ние не можахме толкова бързо от отвърнем на тази промяна. Вярвам, че утре ще се представим по-добре и поне точка-два да краднем, за да не мислим след това мачовете с Полша и какво ще направя Бразилия и САЩ.

За взетия гейм от нашите, коментатора на предаването го каза най - точно, цитирам по памет: "Бразилците направиха онова, което ние не направихме" Шапка свалям на такова смело и  в същото време отразяващо истината изказване. Имаме някакви проблясъци в интерес на истината, но стари слабости като бързо позволяване на противника да настигне взетата от нас преднина и бърза демотивация, когато ни дръпнат в резултата  ни пречат да сме наистина големи. А този отбор без звезди има нужда от спешно заличаване на добре познатите слабости, ако иска да направи нещо впечатляващо.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...