Прехвърляне към съдържание

Снимка

Съвети за компютърна конфигурация за видео обработване

съвти компютърна конфигурация видео обработка

• Моля, влезте, за да отговорите
6 отговора по тази тема

#1 filip1806

filip1806

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 25 мнения
  • Интереси:видео обработка

Публикувано: 17 May 2013 - 21:24

Здравейте мисля да си купувам компютър за видео обработка (не за игри!). Работя със програмите: Vegas Pro, Pinnacle Studio 16, Corel Motion Studio 3D, BluffTitler, Aurora 3D Text & Logo Maker, Aurora 3D Animation Maker, adobe after effects,AVS Video Editor, много програми на adobe, и други :look:  :newpaper: .Разполагам със 1500лв ако може по-добър за малко (около 100лв) повече ще дам. искам дънната платка  да поддържа 16GB RAM. И процесор 3GHz не по-малко от 2.5GHz и да има поне две ядра. 

Не разбирам от хардуер затова моля да ми препоръчате :yes:

#2 aaster23

aaster23

Turtles

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 202 мнения
  • Живущ в:Павликени
  • Интереси:I like turtles!

Публикувано: 17 May 2013 - 22:49

Ето от мен :

Цък

Не е съвършено, но утре ще го пипна, но според мен това щи ти върши супер работа!

0 си остава нула от който и ъгъл да я погледнеш :)

#3 filip1806

filip1806

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 25 мнения

Публикувано: 17 May 2013 - 22:53

Забравих да напиша, че искам 3 твърди диск единият да е SSD (100ГБ за системния дял) а другите по 1TB (раздалечени във кутията за да не загряват). aaster23 и на мен ми хареса но ако може да добавиш и това :look:  :yes:

#4 aaster23

aaster23

Turtles

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 202 мнения
  • Живущ в:Павликени
  • Интереси:I like turtles!

Публикувано: 18 May 2013 - 12:40

Със три харда, ще ти излезе 1 620.41 лв, а със 2 от по 1 TB 1 532.58 лв, без доставката!
Ето ти двете възможности:

С два харда

С трите харда

0 си остава нула от който и ъгъл да я погледнеш :)

#5 s.feradov

s.feradov

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1603 мнения

Публикувано: 18 May 2013 - 17:50

В гореспоменатата конфигурация могат да се направят известни промени, като в някои от случаите те са препоръчителни, а в други наложителни. Това е конфигурацията, която предлагам в случая. Нека се има предвид, че за тази изисквания, производителността е приоритет. Поради тази причина съм надхвърлил бюджета, но наличието на SSD оскъпява доста цялата конфигурация.

Избраната конфигурация е Z77 базирана. Процесорът е Intel Core i5-3570, който предлага най-добрата производителност за текущия бюджет. В конфигурация за видеообработка не трябва да се правят каквито и да е компромиси по отношение на централния процесор. Дъното е ASROCK Z77 Pro4-M, с поддържана памет до 32 гигабайта и XMP Profile 1.2/1.3. Доста хора не обръщат внимание на RAM-паметта, която в случая заема доста важна роля и от нея трябва да се изисква максимално бързодействие. Поради тази причина съм избрал Corsair Vengeance кит, като скоростта на паметта е 1600Mhz. Видеокартата е същата като единствената разлика е в това, че тази е GTX650Ti OC, която е една идея по-напред от вече предложената. В случая, избраният твърд диск е предложен поради цената си, като на мястото на този модел бих препоръчал този. Първоначално бих Ви посъветвал да закупите само един твърд диск, а след време да извършите ъпгрейд като добавите още един. В противен случай, това ще оскъпи конфигурацията прекалено много и за да се вместим в ценовата граница ще трябва да правим компромиси по отношение на останалите компоненти. Захранването е CM Silent PRO M2 620W е час от доста качествена серия на CoolerMaster. Кутията на Thermaltake мисля, че ще бъде достатъчна както за Вашите нужди, така и за тези на системата. SSD-то е от 330 сериите на Intel. Цената му е висока, но това е напълно нормално с оглед възможностите на компонента.

Ако имате някакви въпроси, то чувствайте се спокойни да ги зададете тук.

"There isn't a person anywhere who isn't capable of doing more than he thinks he can." - Henry Ford

#6 filip1806

filip1806

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 25 мнения

Публикувано: 19 May 2013 - 20:15

s.feradov ще използвам твоята конфигурация. Благодаря за изчерпателното изказване :thumbsup:

за сега нямам въпроси после ще го прегледам още веднъж защото съм много зает. :crazygirl2:

#7 Blue_Hulk

Blue_Hulk

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 49 мнения

Публикувано: 28 May 2013 - 22:29

Предлагам на автора да изчака новите процесори на intel haswell защото както разбрах новите процесори са няколко пъти по-производителни от настоящите. Аз чакам да излизат новите процесори, които ще излизат на пазара в началото на Юни месец.

My PC Specs:
Monitor: BenQ GW2260HM -- CPU: Intel Core i5 3470 @ 3.20GHz -- GPU: GeForce GTX 660 2GB -- RAM: 8GB DDR3 1600MHz -- HDD: WD Blue (WD5000AAKX) 500GB -- SSD: 850 EVO 2.5" SATA III 250GB -- PSU: Fractal Design Integra R2 500W -- MB: ASUS P8B75-M LX /B75 /LGA1155

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители