Jump to content

проблем с включване на лаптоп


Препоръчан пост

Имам лаптопа от 7 месеца, бях доста доволен докато не дойде проблема. Много трудно го включвам. Натискам power бутона вентилатора тръгва на високи обороти екрана не светва. След доста опити се включва и работи перфектно, но от 2 дена докато работи картината забива и единственото, което мога да направя е да го изключа от бутона и отново по мъките… Моля за помощ от сервиза ми казаха че трябва да сменя дъното, но това е лудост по добре нов лаптоп. Благодаря предварително. Лаптопа е HP 4535s
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 32
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Сигурно ли е, че всички кабели са били закачени както трябва? Ако не се появяват писукания с премахната RAM памет, то най-вероятната причина наистина е дефект в дъното.

Наблюдава ли се някаква зависимост в отказите за старт-например безпроблемно стартиране, когато лаптопът е на топло място/загрял или пък когато е само на батерия или адаптер?

Link to comment
Сподели другаде

Какъв проблем може да има? Когато тръгне си върви нормално.

 

По принцип, има разлика ако го оставя на плочките на студено след това тръгва по лесно, смисъл от по малко опити

Link to comment
Сподели другаде

Ами не може да се каже със сигурност какъв може да е проблемът, защото при тази техника, откриването на някакъв проблем или дефектен компонент е много сложно, а често граничи с невъзможното и заради това се практикува смяна на цялата платка. Едно откриване на дефектен чип, означава следене на комуникацията между различните части на дъното с  т.нар. Bus analyzer, чрез които се запазва част от комуникацията между два чипа  и се преглежда за отклонения от протоколите за комуникация. Но това е много, много скъпо и трудоемко начинание и точно заради това в масовата техника, където цените са например 1000$ за лаптоп, не се практикува, а се заменя целия компонент. Освен това и да бъде открит проблемният чип, често тези чипове по дъната не се продават на свободния пазар, а се произвеждат срещу лиценз от някои фирми за други фирми и е невъзможно купуването му от обикновени хора. 

 

До тук изложените факти ме навеждат на мисълта, че има проблем с дънната платка. Ще може ли да опитате още веднъж да премахнете RAM паметта (ако са две плочки, и двете) и да се опитате да пуснете лаптопът? Ако наистина не се чува код за грешка, значи най-вероятната причина е дефектно дъно.

Link to comment
Сподели другаде

Тоест се чуват "бипкания", а не прещракване на харддиска, правилно ли разбирам? Тези бипкания са съвсем отчетливи, така че не могат да се объркат с щракане на което и да било устройство.

Link to comment
Сподели другаде

Лаптопа е в гаранция, но ми казаха , че съм го заливал и затова е отпаднала. Заливането беше с 2 капки кафе, след които му нямаше нищо. Само си намериха причина. Няма значение благодаря ти много дано на никой не му стане такъв проблем, че много ядове
Link to comment
Сподели другаде

Ами ако наистина количеството е било малко, то е вярно, че са си намерили причина, за да отпадне, но от друга страна кафето е с киселинно pH и едно попадане върху платка дори на една капка значи нарушаване на метализирането на отворите по платката, а в по-драстични случаи и нарушаване на пистите. Виждал съм такива последици върху техника, включително и от Кока-Кола и  би трябвало хората да внимават повече при използването на лаптопи и телефони.

Освен това съвсем не е задължително техниката да спре да работи веднага след заливането, както казах-кафето е с киселинен характер и ако не бъде изчистено от платката веднага след заливането, то продължава да действа, макар и бавно.

Link to comment
Сподели другаде

Ами ако наистина количеството е било малко, то е вярно, че са си намерили причина, за да отпадне, но от друга страна кафето е с киселинно pH и едно попадане върху платка дори на една капка значи нарушаване на метализирането на отворите по платката, а в по-драстични случаи и нарушаване на пистите. Виждал съм такива последици върху техника, включително и от Кока-Кола и  би трябвало хората да внимават повече при използването на лаптопи и телефони.

Освен това съвсем не е задължително техниката да спре да работи веднага след заливането, както казах-кафето е с киселинен характер и ако не бъде изчистено от платката веднага след заливането, то продължава да действа, макар и бавно.

pH на кафето е от граници 5 до 6, което е слабо киселинно, но както каза ти - може проблемите да не се проявят веднага....

След като техниците са видели, че е заливано с кафе, то би трабвало да бъде само по панела/клавиятурата, но не и другаде!

Колкото до тези "митични щракания" пробвай с друг хард диск от друг лаптоп, ако можеш...

И един въпрос  : лаптопът местен ли е по време на работа?

Ако може провери температурите при нормална и при натоварена работа на лаптопа с Aida 64!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...