Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблем с безжични слушалки

проблем безжични слушалки

• Моля, влезте, за да отговорите
12 отговора по тази тема

#1 Иво Цанков

Иво Цанков

просто човек

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 78 мнения
  • Живущ в:Балчик
  • Интереси:Музика, психология, компютри, мрежи и споделяне, иновации в технологиите.

Публикувано: 10 May 2013 - 01:03

Здравейте. Толкова ми е объркано всичко, че не зная от къде да почна. :D Наскоро си купих безжични слушалки с микрофон на logitech. Прибрах се в къщи, вкарах флашката в компютъра, драйвъра си се инсталира и всичко тръгна както трябва...уж. :D В даден момент, взех да забелязвам нещо много странно. Когато отворя някаква папка с файлове, звукът внезапно изчезва(не винаги обаче). За да го възстановя отново, аз трябва или да изключа флашката от компютъра и после пак да я включа, или да рестартирам компютъра-и при двата случая този проблем изчезва...временно. В началото не ми направи особено впечатление всичко това, помислих, че може нещо да се е бъгнало. И понеже през повечето време живея в студентски град, по празниците си се прибрах в къщи и на другия лаптоп, който е с windows XP ги включих...там няма никакви проблеми. Работят си без никакви проблеми. Връзвах ги към мобилния телефон-същото, работят безпогрешно. Върнах се пак в студентски...същата история, както преди. Звукът изчезва в даден момент и то не когато то си поиска, а когато аз правя нещо по компютъра като например да отварям файлове или нещо друго. Ако не правя нищо, т.е., само седя и си слушам музика през компютъра, няма никакви проблеми. В чудо се видях вече. Все са се случвали разни неща, но като тоя проблем просто....нямам никакво, ама никакво обяснение. И при все, че слушалките работят на другия лаптоп безпогрешно, не ми се струва логично да има проблем в тях или във флашката. Да подчертая, че на "проблемния" компютър, който за сега условно наричам проблемен, съм не с XP , а с windows7. Бих бил много щастлив, ако някой даде идеи или някакви насоки, че и аз не знам вече..всичко това е меко-казано странно. Не е нещо, с което не може да се живее, но поне искам да разбера на какво може да се дължи това. Също така изключвам вероятността да е от порт, защото на всичките ги пробвах и е едно и също, звуковата карта и тя си работи. Дано съм помогнал с тази информация. Предварително благодаря.

#2 k0st4din

k0st4din

Softvisia

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1178 мнения
  • Живущ в:Loading ... please wait
  • Интереси:Softvisia

Публикувано: 10 May 2013 - 06:13

Здравейте И-В-А-Й-Л-О,

нека сега да споменем и модела на тези слушалки! :)

#3 Иво Цанков

Иво Цанков

просто човек

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 78 мнения
  • Интереси:Музика, психология, компютри, мрежи и споделяне, иновации в технологиите.

Публикувано: 10 May 2013 - 09:06

800

#4 k0st4din

k0st4din

Softvisia

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1178 мнения

Публикувано: 10 May 2013 - 10:02

Значи може би искате да кажете Logitech Wireless Headset H800, 

това, което ви предлагам да направите е следното:

След като сте поставил bluetooth-а в USB-то, влизате в Device Manager и премахвате драйвърите на съответния порт.

Ако имате софтуер който сте инсталирал за тези слушалки, съответно - Control Panel -> Programs and Features -> търсите софтуера и го премахвате(деинсталирате).

След което инсталирайте новите драйвъри от тук, предполагам, че става на въпрос за Windows X32, ако е x64 от тук

И да видим какво ще се получи

#5 Иво Цанков

Иво Цанков

просто човек

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 78 мнения

Публикувано: 10 May 2013 - 10:25

Т.е., ако съм Ви разбрал правилно, трябва да отида до диспечера на устройства, от там да намеря драйвъра за слушалки и да го премахна, така ли? Защото това с порта не ми стана ясно, затова правя това уточнение. Иначе, за останалото, което казахте е точно така и-да, с 32 битова операционна система съм. :)

#6 k0st4din

k0st4din

Softvisia

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1178 мнения

Публикувано: 10 May 2013 - 10:37

Ето го и нагледно, за да не стане объркване. 

Прикрепен файл  Screen_01 May. 10 11.34.jpg   179.32К   3 Брой изтегляния

#7 Иво Цанков

Иво Цанков

просто човек

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 78 мнения

Публикувано: 10 May 2013 - 10:54

Лаптопът ми не поддържа bluetooth. Както споменах още в самото начало, слушалките са с флаш-устройство, с bluetooth мога да си ги връзвам единствено към телефона ми, защото той поддържа bluetooth. Тук иде реч за компютър, а самите слушалки са предвидени с флаш-устройство, именно за компютри като моя, които не поддържат bluetooth технология. :)

#8 k0st4din

k0st4din

Softvisia

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1178 мнения

Публикувано: 10 May 2013 - 11:44

Ок, имате приемо-предавател или иначе казано приемник.

ето и снимков материал.

Прикрепен файл  Screen_02 May. 10 12.31.jpg   145.25К   2 Брой изтегляния

Да го кажем тогава така:

Ако не сте инсталирал до момента никакви неща за тези слушалки, а само сте слушали музика, то тогава инсталирайте софтуера който дадох в предното ми мнение! Ако пък сте инсталирал до момента нещо, то със сигурност то ще се вижда в Programs and Features, деинсталирайте го и инсталирайте новото.

#9 Иво Цанков

Иво Цанков

просто човек

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 78 мнения

Публикувано: 10 May 2013 - 16:38

Благодаря Ви. Но все пак искам да попитам, защо е необходим принципно въобще някакъв софтуер, при все, че на друг компютър те работят нормално? Каква роля играе принципно този софтуер и не съществува ли някаква вероятност да има проблем с операционната система на компютъра? И в крайна сметка, след като иначе слушалките работят нормално на друг компютър и на мобилния телефон, на какво би могло да се дължи това нещо? Извинявам се, че задавам много въпроси, но все пак ми се ще да знам повече, преди да предприема каквото и да е. :)

#10 Иво Цанков

Иво Цанков

просто човек

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 78 мнения

Публикувано: 10 May 2013 - 22:58

Проблемът е решен. :)

#11 k0st4din

k0st4din

Softvisia

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1178 мнения

Публикувано: 10 May 2013 - 23:00

Споделете как сте го решили, друга ли е била причината или сте направили стъпките от горните постове, за да може да се помогне и на други потребители!

#12 Иво Цанков

Иво Цанков

просто човек

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 78 мнения

Публикувано: 10 May 2013 - 23:02

Преинсталирах някои програми, за които подозирам, че именно те са пречели по някакъв начин-не знам, но  вече  всичко е наред. :) Ще имам все пак предвид този софтуер-човек не знае, може да потрябва. :)

#13 Иво Цанков

Иво Цанков

просто човек

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 78 мнения

Публикувано: 11 May 2013 - 13:08

Също така пробвах и с диагностиката на windows за хардуер, след като приключи с нея, изписа, че са били намерени проблеми, които са коригирани и от там насетне няма проблеми(да не казвам голяма дума) :), но така или иначе, този софтуер ще го имам предвид, защото според онова, което четох в помощните теми на windows, дори и някои хардуерни устройства да не са с придружаващ ги софтуер, напрактика излиза, че понякога той е необходим, тъй че, ще ми е от полза, в случай, че в бъдеще нещо стане пак.. :)

Други теми с тагове проблем, безжични, слушалки

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители