Jump to content

Ръководство: Регионалните и езикови настройки в Windows - как да работим с тях


Препоръчан пост

Промених и в регистъра фонетиката да е по подрзбиране и не става и това си е!

Голяма мъка е писането, ще го пиша на латиница, а после от телефона ще коригирам на кирилица.

Заради една тъпа фонетика хич не ми се иска да преинсталирам! Дайте да помислим дали някъде не е другаде проблема, не във фонетиката, процес, програма, която отговаря в уиндоус за лентата с езика и самата смяна на езиците?! Опитах да подменя dll файла на фонетиката, но не ми дава права да презапиша ... Продължава след рестарт да не се появява лентата с езиците и пише само на английски въпреки, че са добавени българските и фонетиката е направена да пише като първи език по подразбиране. Лентата се появява ако променя езика на показване или премахна език и го добавя после, т.е. след като променя определени настройки .... Нещо съсвсем се в сбъгясало и не се се сещам как да го възстановя ....

post-14839-0-91602800-1505298783_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 114
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ще повторя...

 

Премахни всички подредби от настройките в контролния панел, т.е. да остане само английската.

Влез в контролния панел в секцията за деинсталиране на програми и деинсталирай всички фонетични подредби, които виждаш там.

После провери и изтрий в системния регистър всички стойности с числа в ключа, който си показал на последната снимка, както и в следващия — substitutes.

След това рестартирай.

След рестарта добави една от вградените в Windows фонетични подредби и тествай дали ще работи.

Link to comment
Сподели другаде

След като премахнеш клавиатурните подредби(махни и US international), рестартирай компютъра. И при новото зареждане добави българска клавиатура.

Link to comment
Сподели другаде

Фонетичната подредба, която добавяш в клипа, не е от вградените в Windows, а е допълнително инсталирана. Явно няма деинсталация. Вградените в Windows са онези, които са написани на български в списъка.
Link to comment
Сподели другаде

Хора, каквото и да оставя и после да добавя си пише само и единствено на български с червените букви на клавиатурата и английски, разбира се! Защо като мина на български не ми разрешава да сменям клавиатури - фонетика, латинска и т.н ?! Вградена традиционна фонетика няма ли?

Link to comment
Сподели другаде

Или бъркаш някъде и не изпълняваш инструкциите правилно, или има наистина някакъв дълбок проблем с операционната система. Ако е второто, можеш да опиташ с още някаква фонетична подредба. NR BG-Fix Tool може да ти инсталира такава. Ако решиш да тестваш, премахни всички обекти и подредби от списъка с подредби в контролния панел и остави само и единствено една английска/американска. След това инсталирай фонетичната от NR BG-Fix Tool.

 

Ако това не помогне или не ти се занимава, остава преинсталация, по възможност с чист релийс на Windows, без разни добавки, оптимизации и прочее редакции.

Link to comment
Сподели другаде

Проблема е, че този изструмент иска 3 пъти инсталационния диск, имам 3 такива, но с нито един от 3те не успях да възстановя системата в началото като се пробвах, явно съм го инсталирал с още по-стар такъв.
Не знам защо, но все си мисля, че вероятността за проблема с фонетиката е в програмата отговаряща за това и често използвана за вирусоносител - ctfmon.exe. Възможно ли е?

 

post-14839-0-10393000-1505387166_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

А пробвал ли си да ртемонтираш инсталацията - в cmd с админстраторски права стартирай командата:
sfc /scannow
и натисни Enter. Ако завърши с Found no problems - добре.
Ако завърши със съобщение, че са намерени повредени файлове и са поправен - добре. Рестартирай компютъра.
Ако завърши със съобщение, че са намерени повредени файлове и не са поправени стартирай следните команди

dism.exe /online /cleanup-image /scanhealth
dism.exe /online /cleanup-image /restorehealth

 

Link to comment
Сподели другаде

А пробвал ли си да ртемонтираш инсталацията - в cmd с админстраторски права стартирай командата:

sfc /scannow

и натисни Enter. Ако завърши с Found no problems - добре.

Ако завърши със съобщение, че са намерени повредени файлове и са поправен - добре. Рестартирай компютъра.

Ако завърши със съобщение, че са намерени повредени файлове и не са поправени стартирай следните команди

 

dism.exe /online /cleanup-image /scanhealth

dism.exe /online /cleanup-image /restorehealth

 

 

Пробвах снощи, но стигна до 51% и не успя да довърши, даже бях в сейфмод. Сега ще пробвам пак.
Link to comment
Сподели другаде

Проблема е, че този изструмент иска 3 пъти инсталационния диск, имам 3 такива, но с нито един от 3те не успях да възстановя системата в началото като се пробвах, явно съм го инсталирал с още по-стар такъв.

Не знам защо, но все си мисля, че вероятността за проблема с фонетиката е в програмата отговаряща за това и често използвана за вирусоносител - ctfmon.exe. Възможно ли е?

Явно съм забравил да премахна въпросния текст от описанието. Опцията трябва да е налична.

 

Инструментът трябва да изисква инсталационен диск само при премахване на FlexType, не и при инсталация на фонетична подредба. Сигурен ли си, че си избрал правилната опция?

 

И защо продължаваш да говориш за ctfmon.exe? Няма такъв процес в Windows 7.

Link to comment
Сподели другаде

Явно съм забравил да премахна въпросния текст от описанието. Опцията трябва да е налична.

 

Инструментът трябва да изисква инсталационен диск само при премахване на FlexType, не и при инсталация на фонетична подредба. Сигурен ли си, че си избрал правилната опция?

 

И защо продължаваш да говориш за ctfmon.exe? Няма такъв процес в Windows 7.

Опцията я няма за инсталиране на фонетика, а кой процес отговаря тогава за лангуич бара - ctfmon - https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-performance/language-bar-missing-from-taskbar/bbff6b32-e4f6-4237-b4d3-255a067c2bf2?auth=1

 

Онлайн сканирането завърши с неуспех ..

post-14839-0-97966600-1505390869_thumb.jpg

post-14839-0-37552800-1505390877_thumb.jpg

post-14839-0-38482800-1505390887_thumb.jpg

post-14839-0-85265700-1505391046_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Моя грешка. Пропуснал съм да кача/актуализирам версията до 0.6. Изтегли я отново.

 

В Windows 7 езиковата лента се стартира от taskhost.exe (MsCtfMonitor task handler задачата).

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...